Podivné město

Podivné město
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218202/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-podiv-218202.jpg 4 2774 2774

3. ZÁŘÍ 1940 DESET PODIVNÝCH DĚTÍ PRCHÁ PŘED ARMÁDOU OBLUDNÝCH MONSTER. A POMOCI JIM MŮŽE JEN JEDINÝ ČLOVĚK – JENŽE TEN JE UVĚZNĚN V TĚLE PTÁKA. Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Hollow City , 2014

VeroGeek
27.06.2017 2 z 5

Seriijsem precetla jen abych ji mela kompletni. Knihy nijak zvlaste nedoporucuji

Isew
24.06.2017 3 z 5

Rozhodně akčnější než první díl. Road trip šmrncnutý Řadou nešťastných příhod. Závěrečný cliffhanger mě navnadil na přečtení dalšího dílu.

Jupijow
23.06.2017 3 z 5

Skladba příběhu typická pro prostřední díl...

Abnička
21.06.2017 5 z 5

Tuto knížku ostaně jako první díl jsem zhltla během několika desítek hodin. Naprosto jsem si zamilovala styl pana spisovatele (ano také velké dík překladatelce)! Také bylo fajn, že děj se nevlekl, protože já přímo nenávidím takové knihy. Určitě moc doporučuji (ale až po prvním díle :D).

Drgajda
21.06.2017 4 z 5

Musim dat o jednu hvezdicku mene, nez u prvniho dilu. Sice kniha pekne navazovala na predchozi vypraveni, cetla se dobre, byla napinava, finalni zvrat jsem uplne necekala, ALE : jednak mi vadilo to, ze se cely dej oproti jednicce odehraval v imaginarnim svete, a za druhe, po precteni cele knihy jste se vubec nikam neposunuli.... Uz serii doctu, ale s urcitym lehkym sklamanim.

FillaSFC
17.06.2017 4 z 5

Knihu jsem nějakou dobu odkládal a dával přednost jiným - přeci jen jsem četl dost komentářů, že už to oproti prvnímu dílu není úplně ono. Opak byl ale pravdou, i druhý díl je super, navíc s nečekaným koncem a zápletkou, která nutí co nejdříve sáhnout po dalším pokračování!

Elizabeth666
15.06.2017 5 z 5

Nejdříve po prvním dílu jsem se přemlouvala k přečtení knihy nakonec jsem knihu přečetla ani ne za týden a musím uznat, že je mnohem lepší jak první díl.

Nejvíce vás si myslím překvapí konec a celkově se u knihy nebudete nudit.
Kapitoly jsou sice dlouhé, ale rychle je přečtete. Kniha je úžasná

Tea98
04.06.2017 4 z 5

Krásné pokračování knihy, ale možná trochu zdlouhavé- hlavně ze začátku. Jinak napínavá kniha plná nečekaných zvratů.

Kate_Hall
03.06.2017 4 z 5

Ze začátku se to trochu táhlo ale pak se to rozjelo. Miluji tuhle sérii !

Thromulus
30.05.2017 4 z 5

Kniha byla opět zajímavá, ale je to stejné jako u ostatních knih na pokračování...trochu mi to svým způsobem připomnělo sérii Podzemí, nebo HP...příběh začíná být temnější a přeplácanější... i tak to byla dobrá kniha a jsme zvědav na poslední díl

sarekaslukova
21.05.2017 5 z 5

Druhý díl byl delší než první a pár scének by šlo zkrátit aby nebyly tak zdlouhavé, ale jinak super napětí, který mě donutí hned sáhnout po dalším díle. Konečně jsem také pochopila, že film jsou všechny tři knížky v jednom filmu.

Suziella
20.05.2017 5 z 5

Skvělé, opět nápadité!

Matita310
15.05.2017 5 z 5

Druhý díl nezklamal. Hned jdu začít s třetím dílem...

alfinha2321
14.05.2017 5 z 5

I druhý díl série se mi moc líbil, napínavé pokračování mě pohltilo.

inka7162
14.05.2017 5 z 5

Parádní pokračování prvního dílu.

Vojtos
13.05.2017 5 z 5

Jako u prvního dílu můžu napsat jen pozitivní hodnocení :)

Tess33
07.05.2017 4 z 5

Je fajn jak plynule kniha navazuje na předchozí díl. Ale oproti prvnímu dílu je zde drobné zklamání. přijde mi jako by autor příběh zbytečně natahoval.

Hanjimka
03.05.2017 5 z 5

Druhý díl Sirotčince. Opět příběh plný fantazie i napětí. líbilo se mi to moc.

Petule.k93
03.05.2017 5 z 5

Pro mě byl druhý díl zajímavější než ten první. Asi od poloviny knížky to začíná být pěkně napínavý a to až do samotného konce, kdy to už prostě dočíst musíte. Těším se na další díl.

flare
02.05.2017 4 z 5

Druhý díl..co k němu říct..pár krát se mi stalo, že jsem knihu musel odložit a dostat na ni chuť. Ovšem posledních 100 stran jsem si dal k obědu. Za mě je to spíš pro odpočinek a né pro napětí. Vyzrále dialogy, které jsou kolikrát nad chápání toho, že je vedou "puboši", mě hodně bavili.