Podivné město

Podivné město
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218202/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-podiv-218202.jpg 4 2774 2774

3. ZÁŘÍ 1940 DESET PODIVNÝCH DĚTÍ PRCHÁ PŘED ARMÁDOU OBLUDNÝCH MONSTER. A POMOCI JIM MŮŽE JEN JEDINÝ ČLOVĚK – JENŽE TEN JE UVĚZNĚN V TĚLE PTÁKA. Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Hollow City , 2014

marikamat
28.04.2017 4 z 5

Proti prvnímu dílu mnohem větší spád děje, nečekané zvraty, byla jsem příjemně překvapená! Po dočtení jsem velmi rychle sháněla pokračování.

safira09
18.04.2017 4 z 5

Tento díl mě bavil více než předchozí. Více akce, napínavější příběh. Spoiler....Závěr byl skvělý a překvapil a apokalyptické slepice mě opravdu dostaly. Ovšem pro mě byla knížka zbytečně zdlouhavá, z tohoto důvodu čtyři hvězdičky.

Lolila
08.04.2017 5 z 5

Tak tento diel bol nabitý akciou od začiatku až do konca. Zaujímavý štýl písania, spisovateľ vás celý čas drží v napätí a skúša vašu fantáziu:-) Stále sa niečo dialo, nevedela som prestať čítať. Určite odporúčam.

FemmeFragile
04.04.2017 4 z 5

První díl knihy byl pro mne mile překvapujícím literárním objevem, proto jsem se rozhodla přečíst i zbytek trilogie. Popravdě byl tento prostřední díl spíš dílem "spojovacím", i když jeho závěr byl opravdu nečekaný. Nedá se mu ale celkem nic konkrétního vytknout, děj postupoval tak akorát rychle, čtenář se jím rychle a snadno prokousává. Trochu mi koncepce této trilogie připomíná sérii Harryho Pottera - první dva potterovské díly je čtenář (většinou spíše hodně mladý) fascinován, je uváděn do světa fantazie, který je ale zároveň růžový, visí nad ním jen "nepatrná", velmi vzdálená a abstraktní hrozba; ta se pozvolna a nenápadně v prostředku série zvětšuje, tak jako tady. Najednou přichází v pátém díle naprostý zlom, a ten přichází zde na konci knihy. Na závěr se vše schyluje k veliké bitvě, kterou už čtenář prožívá ne jako dítě, ale jako dospělý, a teprve doceňuje genialitu celého díla - nejen fantazijní stránku, které si všímal jako malý, ale hlavně stránky lidské, ponaučení, které má série přinášet. Tady to vidím a oceňuji také. Velmi dobrá trilogie, doporučuji!

Vilas1979
31.03.2017 2 z 5

Jestliže jsem první díl přirovnal k Patnáctiletému kapitánovi od Julese Vernea zkříženému s X-meny, druhý díl Podivné město už je čistá Alenka v říši divů. Nic nemá logiku, možné je naprosto vše, například netvoři svými chapadly vrtají díry do skály, jakoby to bylo máslo. Je libo mluvícího psa nebo dvounohou žirafu? Tady jsou! S patřičnou fotografií jistěže. Co je tohle za bizarní alternativní realitu? Nápad s černobílými fotografiemi prošel vylepšením, statické portréty jednotlivých postav byly nahrazeny rovnou celými situacemi, které jsou v knize popisovány. Myšlenka bezesporu zajímavá, kdyby ovšem tolik netrpěl příběh. Je na něm hodně znát, že byl roubován na fotografie jen z důvodu, aby se pak mohly objevit v knize. Bylo mi v podstatě jedno, jak celá výprava do Londýná roku 1940 dopadne, autor si mohl vyfantazírovat, co chtěl. Na třetí závěrečný díl už opravdu nemám sílu.

katushah
31.03.2017 3 z 5

Po prvním díle jsem asi čekala něco víc. Nebaví mně tento styl děje, kdy furt někdo někam chodí a něco hledá. Příjde mi, že se to tam opakuje neustále dokola. Žádný hlubší děj nebo smysl tam nebyl. Proto jen tři hvězdy.

Vláďa05
28.03.2017 5 z 5

dočetl jsem včera a měl jsem sto chutí vzít si třetí díl a číst dál.

pichova.veru
28.03.2017 5 z 5

Perfektní kniha :) příběh je velmi napínavý :)

lapagerie
24.03.2017 4 z 5

Příběh podivných dětí dostal spád, po prvním dílu, který mě nijak extra nezaujal, se mi druhý díl líbil mnohem víc. Asi proto, že je temnější, napínavější. A popis podivného města je úžasný, Kouřovou ulici si radši ani nechci detailně představovat...

buba24
23.03.2017 5 z 5

opäť napínavé od začiatku do konca, Ransom Riggs Vás donúti ponoriť sa do príbehu a skúša Vašu fantáziu... fotografie perfektne dopĺňajú dej... jednoducho úžasné čítanie...

gad
14.03.2017 5 z 5

Oproti prvnímu dílu jsem byl tímto nadšen. Vyprávění nemělo snad jediné hluché místo, neustále jsem byl v napětí, jak se bude situace vyvíjet. Dokonce jsem odložil ostatní rozečtené knihy a věnoval se pouze Podivnému městu. Nyní šup na třetí pokračování. Jsem zvědav.

kkubelkova
12.03.2017 5 z 5

Myslím, že je to víc zajímavé než ten 1. díl :-)

trynitrix
10.03.2017 3 z 5

Mno co na tohle říct nebavilo mě to tak jako první díl tady mě to chvíly chytlo pak jsem se zas nudila ale konec zajímavý takže do třetího dílu musím :-D

Maus
08.03.2017 4 z 5

První díl se mi líbil víc. Tento díl se mi četl hůře, ale jinak moc povedené pokračovaní. Už se těším na 3 díl. :)

barlow
06.03.2017 4 z 5

Svět podivných dětí už nemohl šokovat přítomností jiných, ale zase zlepšila příběhová část, která se již nemusela párat s představováním univerza a mohla se rozjet naplno.

Evisis
27.02.2017 5 z 5

Podivné město jsem přečetla jedním dechem a dá se říct, že se mi tento díl líbil snad víc než ten první. Úžasná kniha s perfektním příběhem, co jiného k tomu dodat. Těším se na další díl. :)

Kicka
26.02.2017 5 z 5

Druhý díl jsem přečetla za pár dní. Nedokázala jsem přestat číst a hrozně jsem se těšila, až se večer zase ke knize vrátím! Neskutečně mě bavila!

Kelen30
24.02.2017 5 z 5

No,tak druhý díl rozhodně splnil svůj účel.Knížce velmi prospěla změna prostředí a byla nabita nekončící akcí.Bavilo mě to o sto procent víc než první díl.Děj byl ještě propracovanější.Tak posledních sto stránek jsem doslova hltala.Nemohla jsem uvěřit,jak mohly být děti takhle oklamány a co se týče Jacobovy schopnosti,tak v něm bude asi daleko víc,než čeká. Těším se až budu číst poslední díl a zajímá mě,jak to celé dopadne.

Liilith
24.02.2017 4 z 5

Druhý díl ze série Sirotčinec slečny Peregrinové je rozhodně lepší než díl první. Vážně mu nemám co vytknout. Od začátku je to nabité akcí, napětím a dobrodružstvím a hlavně se čte rychle. Mnohokrát mě také vývoj událostí překvapil, i když třeba bylo „jasné“, jak to bude pokračovat. Autor prostě umí čtenáře držet v pozoru. A ty výjimečné fotografie příběh skvěle doplňují....
Uvidíme co přinese třetí díl :-)

Vera1718
21.02.2017 5 z 5

Krása. Možná ještě lepší než první díl. Na druhou stranu fotografie v jedničce mě uchvátily víc.