Podivné město

Podivné město
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218202/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-podiv-218202.jpg 4 2774 2774

3. ZÁŘÍ 1940 DESET PODIVNÝCH DĚTÍ PRCHÁ PŘED ARMÁDOU OBLUDNÝCH MONSTER. A POMOCI JIM MŮŽE JEN JEDINÝ ČLOVĚK – JENŽE TEN JE UVĚZNĚN V TĚLE PTÁKA. Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Hollow City , 2014

any37
14.01.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nečekala jsem, že na posledních patnácti stránkách, se odehraje tak velký obrat. Když se ze slečny Peregrinové vyklubal její bratr Caul, skoro jsem nedýchala. Těším se až si koupím třetí díl a dočtu tento napínavý příběh.

mattonka
13.01.2017 4 z 5

První díl mě naprosto nadchl. Velmi jsem se těšila na začínající pouť podivných dětí. První kniha je vlastně seznámením se světem podivných, v této knize se rozjíždí děj. Nicméně první díl mě osobně bavil o trošičku více než tento.

petr5364
10.01.2017 4 z 5

Daleko zajímavější a nabitější nežli první díl, který byl spíše seznámením s postavami a prostředím, v němž se trilogie odehrává/bude odehrávat. Bavilo mě to.

kacimilek
05.01.2017 5 z 5

Příběh doopravdy graduje - byla jsem zklamaná z každého neúspěchu dětí a nadšená z každého nepředstavitelného štěstí, které je potkalo. Některé momenty v knize jsou skutečně mrazivé (a to nemluvím o ledovém domě). Vrhám se na poslední díl - uvědomuji si, že nechci, aby vyprávení skončilo...

Misha11
27.12.2016 3 z 5

Druhý dil začal přesně tam, kde ten první skončil a rovnou se to začalo rozjíždět, později ale přišly i nudnější pasáže. Autor čtenáře víc seznamuje s postavami, vysvětluje fungování "podivného světa" a připravuje půdu pro třetí (podle závěru této knížky doufám) skvělý díl.

bookmania
25.12.2016 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil o něco více než díl předchozí. Skvělá kniha plná napětí a nečekaných zvratů!!

Morčička
25.12.2016 5 z 5

Moc se mi líbila. Ten nečekaný zvrat na konci! Díky němu jsem ještě zvědavější na poslední díl. Jen je mi líto Jacoba. Měl težké rozhodování.

otesánek
22.12.2016 5 z 5

Četla jsem v recenzích, že tento díl nic moc a nuda. No přehršle akce v ní opravdu není, ale kniha mne bavila. Nenáročné čtení podněcující fantazii. Večer před spaním příjemná pohádka :)

LuckaaK
18.12.2016 3 z 5

Tak musím říct, že já jsem to měla trochu jinak. První díl jsem zhltla na posezení, ten druhý je samozřejmě také dobrý, ale už jsem ho tolik nehltala... Každopádně stále oceňuji autorovu myšlenku a fantazii, zakomponovaný válečný Londýn a pak ten neuvěřitelný závěr.... Určitě doporučuji.

CharlesWard
14.12.2016 3 z 5

Na rozdíl od prvního, 3/4 knihy nudícího dílu, se tady už jen pokračuje v zavedeném kánonu. Děj díky tomu poměrně rychle ubíhá, a čtenář se tak ani nestihne začít nudit. Uvidíme, jak to autor zakončí.

Dixinka
11.12.2016 5 z 5

Druhý díl byl rozhodně lepší než první. Ale jeden od druhého nelze oddělit. Zatím co jsme se v prvním dílu seznamovali s postavami v tomhle díle byl celý příběh rozvinut a na konci ten zvrat ....fantastické. Ještě, že už mám třetí díl po ruce a vzhůru za dobrodružstvím!

zuzak07
09.12.2016 4 z 5

Druhý díl mě bavil více než první asi díky tomu, že je zde více času věnováno podivným dětem, o kterých to je. Nejméně zajímavý je totiž Jacob, o kterém to celé je, ale tady ustupuje více do pozadí a dává příležitost Enochovi, Olivě, Brownyn ad., za což jsem byla vděčná. A navíc ten překvapivý závěr nasadil celé knize korunu a nalákal na další díl.

kacirek55
08.12.2016 4 z 5

Druhý díl pro mě znamenal v první polovině zklamání. To co v prvním díle bylo slibně načnuto, tady nedostali tu dobrou šťávu. Zhruba v polovině jsem odložila a jako bych si musela znovu najít cestu k tomu všemu.
Strhující konec opět nasměroval moji cestu k další knize. Nečekaná zápletka, komplikace a jedeme dál. Něčím si mě to opravdu získalo

BlankaTr
02.12.2016 4 z 5

Velmi zdařilé a napínavé dílo.

Jessybelle
29.11.2016 5 z 5

Pro mě lepší než první díl, přečteno snad až příliš rychle a teď hurá na poslední díl o podivných...

alef
28.11.2016 4 z 5

„Neřekla jsem osud," opakovala. „Věřím tomu, že pokud jde v životě o něco velkého, neexistují náhody. Všechno se děje z nějakého důvodu. Ty jsi tady z nějakého důvodu - a není to proto, abys selhal ... a pak se tma začala vrstvu po vrstvě loupat a obloha se téměř neznatelně oděla v jemnou bledou modř.... zavřel jsem oči ... a svět se vytratil" ...

„Kdysi dávno, v podivné době, se v hlubokém a prastarém lese potulovalo strašně moc zvířat. Byli tam králíci a jeleni a lišky, tak jako v každém lese, ale byla tu také méně obvyklá zvířata, jako třeba chmůrvědi chůdonozí, dvouhlaví rysové a mluvící emurafy“.... víte, podivní tvorové musí být volní, aby byli šťastní ...

Ačkoliv nepatřím do cílové skupiny čtenářů téhle série, našla si slečna Peregrinová a její podivné děti ke mně cestu. S docela velkým časovým odstupem od prvního dílu, jsem držela v rukou tuhle krásnou knížku, a tím myslím zajímavě zpracovanou, obálka, fotky a tak, a těšila se, nebo spíš byla zvědavá na pokračování ... moje mysl se těšila na to, co už se mi připomnělo v prvním dílu, že věci nejsou takové, jaké se zdají :-) ... čas se najednou nedá odhadnout ani podle měsíce, ani podle pohybu hvězd, ... a vy zjistíte, že se tu pohybují mezi námi děti s podivnými schopnostmi, které nás buď děsí, nebo fascinují (možná proto jsme k takovým „nenormálním“ ... často dost krutí), ... a samozřejmě jsou tu taky úžasná podivná zvířata (mít doma třeba takovou emurafu :-)), ... a pak stvůry, kterým jde jen o to přiživit se na těchto výjimečných duších, ... proto existují také ymbryny, které tyto děti (i podivná zvířata) chrání v časových smyčkách, … jenže už ani tam není bezpečno ... a tak Jacob, vypravěč a hlavní hrdina, zjistí, že by si měl dávat zatraceně dobrý pozor na to co si přeje :-) ... splní se mu totiž jeho sen o dobrodružnějším životě ...takže spolu s ním a podivnými dětmi můžeme sledovat jak se svět podivných řítí do naprosté zkázy ...přiblížíme se doslova na krůček až k úplné hranici všech možností ...

... dneska se hodně mluví o tom, že už se my lidé (tedy hlavně my, dospělí), tolik „neúčastníme“ na svém duševním světě, že jsme se přeorientovali tak nějak materiálně, ... a přitom si vůbec neuvědomujeme, že snění je zásadním posláním mysli :-) ... vážně, ... mysl sní čtyřiadvacet hodin denně ... sní nejenom když člověk spí, ale i v bdělém stavu ... je to její přirozenost, ... a tahle knížka Vám to připomene :-).

ivana9055
20.11.2016

Knížka přečtená na tzv. na jeden zátah. Příběh se více rozvíjí do děje a překvapuje každá stránka. Občas se i zatají dech. Moc pěkná

coffeelover2
19.11.2016 5 z 5

Tento druhý díl se mi líbil ještě víc než ten první. Příjde mi víc akční. A to překvapení na konci jsem teda nečekala.

sedlasarka
18.11.2016

Nesedělo mi spojování pohádky, která byla vymyšlena pro první díl, s tématem druhé světové války.
Byla jsem zmatena. Mám se vžít do podivuhodného světa s mluvícími psy a neviditelným chlapcem nebo se bát, aby hlavnímu hrdinovi nacista neznásilnil přítelkyni?

druzickaster
16.11.2016 5 z 5

Oproti prvnímu dílu měla kniha spád hned od začátku. Příběh jsem hltal a musím říct, že konec mě překvapil, takže šup na poseldní díl.