Podivné město

Podivné město
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218202/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-podiv-218202.jpg 4 2774 2774

3. ZÁŘÍ 1940 DESET PODIVNÝCH DĚTÍ PRCHÁ PŘED ARMÁDOU OBLUDNÝCH MONSTER. A POMOCI JIM MŮŽE JEN JEDINÝ ČLOVĚK – JENŽE TEN JE UVĚZNĚN V TĚLE PTÁKA. Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Hollow City , 2014

Hajana
19.02.2017

Kniha se mi velmi líbila, mohu doporučit, jak tuto knihu, tak celou trilogii.

Olga.S
17.02.2017 5 z 5

Úžasné! :)

Hana3441
15.02.2017 5 z 5

Super pohodové čtení už se těším na další díl.

hanako80
15.02.2017 4 z 5

Jako u prvního dílu, knížka se mi líbila, ale konec byl opět rychle shrnutý.

whiolet
09.02.2017 5 z 5

Kniha mě do sebe vtáhla už od samého začátku. Skvělé čtení podtržené zajímavými fotografiemi. Z celé série jsem nadšená.

3nitka
06.02.2017 4 z 5

Prečítala som za nedeľu, napínavé dobrodružstvo. Som zvedavá ako to celé autor ukončí.

Hanna14
05.02.2017 5 z 5

Po dlouhé době série, která mě opravdu chytla. Chvílemi jsem měla chuť pomalu křičet v autobuse, jak jsem Podivným fandila :) Nicméně opravdu děkuji hodnotícím pode mnou, že pustí spoiler, aniž by na tuto skutečnost předem upozornili. Poslední stránky mě to obralo o napětí.

LadyAlis
05.02.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil stejně jako první. V některých pasážích opravdu ve mě trnulo jak to vlastně dopadne a kde co objeví. Prostě další napínavé čtení o podivných dětech, které hledají další časové smyčky :)

hellena1523
05.02.2017 4 z 5

Až na pár momentů pro mne byl druhý díl nepatrně slabší, než první, dokonce i než třetí...Zkrátka taková ta přechodná část...místy (na můj vkus) lehce zdlouhavé a trochu nudné, ale po dočtení jsem měla i z tohoto dílu dobrý pocit. A nakonec, po přečtení celé trilogie jsem byla nadšená, protože jsem pochopila, že Riggs to měl bezvadně promyšlené!

Elea
03.02.2017 4 z 5

Zajímavé pokračování osudů dětí, velmi dobře se čte, má spád, snad to vydrží i v posledním díle.

Mabie
03.02.2017 2 z 5

Za mě docela slabé. Měla jsem veliká očekávání, ale toto byl jeden ze dvou slabších dílů trilogie.

marara
31.01.2017 5 z 5

Napínavé čtení o podivných dětech, časových smyčkách a snaze zachránit svět podivných.

verulik196
31.01.2017 5 z 5

První díl se mi moc líbil, ale ani tento nezklamal. Kromě skvělého příběhu je knížka opět doplněna záhadnými fotografiemi a celkově působí tak starobyle. Za mě super ;-)

kytarka
25.01.2017 5 z 5

Už se nemůžu dočkat az se začtu do 3 dílu. Me se tahle trilogie míč libi.

ManujuSeElis
22.01.2017 3 z 5

Sérii Sirotčinec slečny Peregrinové mám sice moc ráda, ale nemám ráda romantické knihy a v této byli chvíle mezi Jacobem a Emmou snad častěji než v jedničce. Já se spíše modlila, aby se Jacob vrátil zpět za rodičema a bylo to ve třetím díle zajímavější, ale ne Jacob musel zůstat s Emmou.
Byli tu části, které mě bavili více a části, které mě bavili méně, ale byli části při, kterých jsem knihu odložila na pár měsíců, takže jsem ráda, že už jsem knihu dočetla a ještě mi zbývá jeden díla a konec.

Avenikolas
22.01.2017 3 z 5

Opravdu se trochu hůř četla, ale od poloviny už to mělo spád a ja se skvěle bavila.

Karča H
18.01.2017 1 z 5

Když jsem po první knize myslela že mě druhá nemůže více zklamat mýlila jsem se, přišlo mi, že autor se sám začíná do příběhu zamotávat. Do půlky knihy byl děj zbytečně nastavovaný a nemluvím o časové nesrovnalosti na konci příběhu. Je mi to docela líto, jelikož okolo celé knihy byl velký poprask a popis zničeného Londýna se mi líbl.

bbarborab
17.01.2017 4 z 5

Pokračování pohádkově - hororovo - podivného příběhu nezklamalo. Cestu podivných dětí jsem si již v 1. díle zamilovala a 2. díl mi to pouze potvrdil. Zajímavý příběh plný temna, vztahů mezi dětmi a napínavých situací u mě stále vyhrává.

Bohdana11
15.01.2017 5 z 5

Super honem jdu shánět další díl

Alaglesia
14.01.2017 4 z 5

Super pokračování podivného příběhu. Vůbec bych nesrovnávala první a druhý díl. Druhý díl krásně navazuje na to, kde ten první skončil. Příběh plný akce, dobrodružství, nových podivných a dalších dosud neodhalených záhad. To vše doplněno krásnými fotografiemi. Celkově mě tato podivná kniha nutí k zamyšlení, co je pravda a co je fikce. Jak to je s těmi fotografiemi? Kde vzal autor inspiraci? Jelikož jsem člověk, který vidí pro většinu lidí "nenormální" věci a bytosti, takže jsem svým způsobem také podivná, tak si říkám, jestli nás podivných v tomto světě neběhá víc. :-) Dále časové smyčky. To je tedy něco. Téma, se kterým se nesetkávám poprvé a které mě hodně baví. Kdybyste věděli o nějaké knize, která pojednává o časových smyčkách, napište mi do zpráv. :-)