Podivné město

Podivné město
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218202/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-podiv-218202.jpg 4 2774 2774

3. ZÁŘÍ 1940 DESET PODIVNÝCH DĚTÍ PRCHÁ PŘED ARMÁDOU OBLUDNÝCH MONSTER. A POMOCI JIM MŮŽE JEN JEDINÝ ČLOVĚK – JENŽE TEN JE UVĚZNĚN V TĚLE PTÁKA. Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové. Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Jota

Hollow City , 2014

Grety
13.11.2016 5 z 5

Čtivá, pěkně napsaná pohádka s nečekaným závěrem. Stojí za přečtení pro každou věkovou kategorii :).

Rachel
12.11.2016 3 z 5

Oproti většině hodnotících tady se mi víc líbil první díl, ale i tenhle rozhodně stojí za přečtení.
Druhý díl je akčnější a jeho hlavní linkou je putování a setkávání se s dalšími podivnými (jdeme hodit prsten do Hory osudu;)). Ale to co fungovalo v komorní atmosféře jednoho ostrova, alba fotografií a domu, přestává fungovat ve větším měřítku a objevuje se dost trhlin. Namontování na fotografie je taky trochu krkolomné.
Ke konci dostává knížka lepší spád, naťukává se i morálka a vůbec se objevuje pár zajímavých prvků.

Freedomova
09.11.2016 2 z 5

První díl se mi líbil, druhý mne nějak nechytl a před polovinou jsem to vzdala. Když čtu pochvalné komentáře níže, asi to za čas zkusím znovu...

bee88maja
07.11.2016 5 z 5

Oproti prvnímu dílu, více napětí,zvratů... Čte se jedním dechem. Svět fantazie má neuvěřitelnou schopnost si s Vámi pohrávat... A otevřený konec ve vás hlodá, třetí díl je nevyhnutelný...

Terrez93
05.11.2016 4 z 5

Super,ale prvni dil mne bavil vice

Didi15
03.11.2016 4 z 5

První díl bomba, třetí díl byl nejlepší a tento druhý byl nejslabší. Zajímavé to bylo až ke konci, ale i přesto ..Sirotčinec je vynikající dílo.

Hoodec
01.11.2016 5 z 5

Díky bohu, že jsem se překousal méně záživnějším prvním dílem, protože pokračování je naprostá bomba!

Elza_Nofka
27.10.2016 4 z 5

Bála jsem se zklamání, ale nakonec jsem byla vcelku mile překvapena :-) Uvidíme co přinese třetí díl :-)

Kyta
27.10.2016 5 z 5

Druhý díl ze série Sirotčinec slečny Peregrinové je rozhodně lepší než díl první. Vážně mu nemám co vytknout. Od začátku je to nabité akcí, napětím a dobrodružstvím a hlavně se čte rychle. Mnohokrát mě také vývoj událostí překvapil, i když třeba bylo „jasné“, jak to bude pokračovat. Autor prostě umí čtenáře držet v pozoru. A ty výjimečné fotografie příběh skvěle doplňují. Navštěvování smyček, objevování nových schopností, nové postavy,... Tentokrát mi ani nevadil ten otevřený konec, aspoň to přidalo na dramatičnosti.
Už se vážně těším na třetí díl. :)

1v8na
22.10.2016 5 z 5

Příběh se mi líbil a to velmi. Sice jsem očekávala, že příběh bude trochu jinačí - myslela jsem si, že se druhým dílem nechal aspoň částečně inspirovat Tim Burton ve filmové verzi - ovšem druhý díl byl úplně o něčem jiném. Na kvalitě mu to však neubralo. Příběh navázal tam, kde první díl skončil a rozjel se hned od prvních stran. Najdeme zde dobrodružství, akci, napětí, přátelství, důvěru, ale i zlobu, zklamání, zradu či nenávist - je to takoý emoční pel mel.
Knihu mohu jen doporučit - fotografie tvoří vynikající přílohu a báječně doplňují text. Již teď jsem zvědavá na třetí díl a na to jak celý příběh dopadne.

DonFilipson
19.10.2016 5 z 5

Už se nemůžu dočkat třetího dílu...

KydlochMoris
19.10.2016 5 z 5

Líbila se mi stejně, jako první díl...

vendy.b.
16.10.2016 3 z 5

Knížka mě až na posledních 50 stránek moc nebavila. Příběh hodnotím jako naprostý průměr. Myslím, že se z toho dalo vytěžit víc.

Sonne
02.10.2016 2 z 5

Ze smyčky do smyčky, naprosto na hlavu vyústění...

oolinkaa
30.09.2016 3 z 5

Prvni dil byl o dost lepsi..vadi mi, ze se to neodehrava v sirotcinci, ale uplne mimo, v londyne..nektere pasaze jsou uplne zbytecne, protahle a cim vic jsem se dostavala ke konci, tim vic jsem ss utvrdila v tom, ze je to pro nactilete..do 3.dilu se budu asi hodne nutit, proto si dam pauzu, a dam mezitim knihu BEZ SANCE!

Chlebda
25.09.2016 3 z 5

Mně tam prostě zase něco chybí. Zápletka sice propracovanější, ale jedna z hvězdiček je opět jen za přiložené fotografie. Čekala jsem asi více tajemna, více napětí. Nemohu si pomoci, ale při čtení mám stále větší pocit, že tato trilogie není ani tolik teen četba, jako vyloženě pohádka pro děti.

Kr.D.
22.09.2016 2 z 5

A tak děti šly šly šly, až došly k další smyčce, ze které pak vyšly, aby znovu šly šly šly vstříc další smyčce. Kdyby celý druhý díl autor zkrátil na dvě kapitoly, tak by to bohatě stačilo. Postavy, které děti cestou potkají, jejich příběh stejně příliš neovlivní a ani vás příliš nezaujmou nebo nechytí za srdce.

Pasadenka
13.09.2016 3 z 5

Tento díl nedosahuje atmosféry jedničky. První díl pomalinku odkrýval fantazijní svět. Dvojka se „jenom“ veze na předchozím a pokračuje v příběhu zas s novým dobrodružstvím. Pro děti jak dělané, ono i je, pro nás starší to nějak postrádá něco, co by opravdu dokázalo zaujmout.

Frola9
08.09.2016 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Držela mou pozornost od začátku. Když už se zdálo vše jasné, najednou obrat. Těším se na další knihu. Skvělé.

Centurion.d
29.08.2016 1 z 5

První díl pro mě zklamaní, ale druhý díl jej v míře zklamání překonal. Z mého pohledu se to stává čím dál víc dětinčtější, takže po několika kapitolách jsem nebyl schopen to ani dočíst. Koupený třetí díl ani nezačnu.