Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535722/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-p-660fe4bf667c0.jpg 4 6078 6078

Existuje opravdu záhadný sirotčinec pro děti se zvláštními schopnostmi, o němž Jacob jako malý slýchával? Teď je mu šestnáct a po rodinné tragédii se vydává na cestu, která mu umožní pochopit, kým vlastně je. Nezodpovězené otázky jej zavedou na vzdálený ostrov u pobřeží Walesu, kde objeví trosky starého domu. Když bloumá opuštěnými chodbami, uvědomuje si, že jeho obyvatelé byli skutečně velmi neobvyklí. Co s nimi má společného? A mohli by být ještě naživu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: audiokniha , OneHotBook , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Interpreti: Viktor Dvořák

jefff
20.05.2014 5 z 5

Trochu jsem se této knihy obával už když jsem jí dostal do ruky. Ale obavy se rozplynuly během prvních stran. Krásná kniha, která sice není horor, ale spíš taková příjemně napínavá, mysteriózní dobrodružná záležitost. Trochu mi ten příběh, jak je sepsán, připomíná knihy z mládí. Pěkně napsané a navíc okořeněné o perfektní fotografie, které příběhu dodávají pravý šmrnc. Rozhodně se těším na další díl.

marlowe
19.05.2014 3 z 5

Cítím určité zklamání. Jako by mě autor podvedl. Ale chyba je jednoznačně na mé straně - prostě jsem od knížky čekal něco úplně jiného...

kutikk
18.05.2014 1 z 5

Dávám jednu hvězdičku pouze za fotografie. Jedná se o zajímavý nápad, ale možná kdyby to bylo zajímavěji napsaný tak by to bylo lepší. S knihou jsem se prala třičtvrtě roku a stejně jsem jí nedočetla. Prostě nemastný, neslaný a příšerně nudný.

Kate S.
16.05.2014 4 z 5

Kniha se vcelku hezky cetla, akorat se musim pridat k nazoru vetsine ostatnich - od knizky jsem si slibovala hotovy horor a ze se budu pri prohlizeni fotek bat. Misto toho je to pekne napsana kniha "zacatecnika" ve psani romanu a pripadalo mi ze obcas se pri psani asi pekne zapotil aby mohl nektere fotografie pouzit (prislo mi ze o nekterych v pribehu vypravel jen proto aby je pouzil). Kniha neni vubec strasidelna, nektere casti jsou zbytecne utnute, jine zase zbytecne rozvlacne. Obcasne vulgarni vyrazy mi vubec k autorovu stylu psani nesedi, ale to bych spise prisoudila prekladu nez primo aurove nedostatku. Ale kdyz se to vezme kolem a kolem - necekejte zadne desy, napeti ani nocni mury a je to pekna ctiva kniha pro mladez.

Teraka
04.05.2014 4 z 5

Podle fotek a anotace na přebalu, jsem si půjčovala jako horor, nakonec to shledávám fantazy pro mládež. Fantazy mám ráda, ale tato kniha mi připadá taková nedodělaná, jako by tam stále něco chybělo, popis nestvůr je dost strohý, jejich pohnutky málo rozvinuté, některé pasáže nedopsané...Asi jen můj názor, ale chtělo by to něco víc, každopádně fotky úžasné.

creckx
30.04.2014 5 z 5

Knihu jsem si fakt užil. Původně jsem ji kupoval jako horor, ale ještě než jsem se do ní pustil, zjistil jsem z recenzí, že horor to opravdu není. Strašidelné scény byly tak tři, možná čtyři. Kniha je dobře napsaná a čtivá. Možná měl autor více pracovat s tou sterilitou života, kterou podivné děti mají .. tedy měly, než přišel Jacob :-) Normální člověk by si v takovém světě hodil lano už během prvních dvaceti let. Těším se na další díl.

pajmaj
25.04.2014 4 z 5

Moc mě zaujala obálka knihy, těšila jsem se na něco hodně tajemného a temného, na hrůzostrašné podivné děti atp. Tuhle mojí potřebu nakonec ukojily jen fotografie. Knížka sama byla psaná takovým klidným laskavým stylem. Knihu bych asi doporučila "starším dětem a mládeži", mám pocit, že číst jí o něco dříve, byla bych z ní víc nadšená.
Než o nějakých šokujících zrůdách to pro mě bylo o životě, o vztazích a o boji dobra proti zlu. Nadpřirozeno bylo využito spíš jako symbol. Každopádně zajímavě a poutavě napsáno. Trochu mě zklamal konec, čekala jsem, že se "vše vyřeší" :) Má být druhý díl? Úplně to po něm volá.

Sonica
24.04.2014 4 z 5

cestování v čase? Proč ne knížka se četla velice dobře úplně jsem si ty situace dovedla představit vřele doporučuji

Tejule
16.04.2014 4 z 5

Vzhledově se mi kniha velmi zalíbila a těšila jsem se na její přečtení. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a stále si prohlížela fotografie "podivných dětí". Nemůžu říci, že by mě příběh zklamal, to ne, ale očekávala jsem od toho víc. Celou dobu čteme v napětí jak to s těmi dětmi asi je, jsou vůbec opravdové nebo ne, něco od toho očekáváme a po rozuzlení zápletky si říkám,aha,hm, tak to jo. Možná to zní, že jsem nakonec z knihy opravdu nebyla nadšená,ale já byla, netrpělivě očekávám další část, abych věděla co se bude dít dál. Jen mě prostě mrzelo co se z toho nakonec vyklubalo. (Ohledně podivných dětí.)
Ale určitě stojí za přečtení. Už jen kvůli těm fantastickým fotografiím!

juckey
15.04.2014 3 z 5

Zažili jste někdy ten pocit, když se na knížku tak strašně moc těšíte, že se ji až bojíte číst, protože na ni potřebujete tu správnou náladu, ten správný čas? A pak se odhodláte, protože to posvátné mrazení při každém pohledu na ni už prostě nevydržíte... A ona vás naprosto brutálně zklame. Já vím, je to tím, že jsem do ní vkládala tolik nadějí, kdybych zachovala chladnou hlavu, možná bych nakonec byla spokojenější. Nebo kdyby někdo napsal do štítků LITERATURA PRO DĚTI A MLÁDEŽ. To bych taky asi byla o dost spokojenější. Nebo kdyby Jacoba někdo odbachnul hned na začátku, to by bylo teprve žůžo. Jediné co nezklamalo jsou fotky. Sice je jim příběh dost podřízen, musíte ale přiznat, že je to fakt skvělý nápad! A jsou vážně záhadně, melancholicky, strašidelně krásné, škoda že příběh zas až tak moc ne. Jo a kde je vyvrcholení, pane Riggsi, sakriš? Tu nejlepší část si necháváte pro sebe, abyste mě nas*al nebo si brousíte zuby na penízky z druhého dílu?

Karloska
13.04.2014 5 z 5

Nejdříve jsem knížku odložila a chtěla ji vrátit zpátky do knihovny, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Poutavý a zajímavý děj. Žádné nudné dlouhé pasáže.
Fotografie mají své kouzlo a dodávají celé knížce originalitu a větší napínavost. DOPORUČUJI!!!

jirkuss
10.04.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, jež buduje atmosféru i pomocí velice pozoruhodných fotografií, které autor získal nákupy po různých blešácích. Myšlenka bezpečného útulku v podobě časové smyčky jednoho dne pro mě byla nová, děj odehrávající se na od civilizace odtrženém ostrově, obludy požírající lidské maso...prostě ideální čtení na dobrou noc :D

TerJac
07.04.2014 5 z 5

Kniha mne osobně velmi překvapila. poslední dobou již knihy fantasticky zaměřené moc nesnesu protože jsou to doslova vybájené pohádky ..... ale tahle kniha ve mne velmi dlouho vzbuzovala pocit, který jsem nedokázala jako vášnivý a horlivý čtenář, vysvětlit. Ačkoliv jsem toho přečetla již spousty u této knihy jsem dlouho nevěděla, co mne ve skutečnosti v příběhu čeká? Vybájené pohádky nebo šokující zvěsti o rituálních vraždách? A i po odhalení jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Cestování časem propojené s bojem proti, i když vymyšlenému, nepříteli ... to vše bylo chvílemi tak napínavé, že mne kniha naprosto dostala. Když už tedy mám hodnotit ... po dlouhé době je tato kniha pro mne skutečně dobře napsanou knihou na téma fantasy s velkou přidanou hodnotou :-)

pipixy
03.04.2014 2 z 5

Hezká obálka, velmi pěkná vazba, která se dneska na nových knihách už moc nevidí (= látka a ne jen obvyklý papírový papundekl)...a to je asi tak všechno. Dočetla jsem to, ale zbytek série vynechám. Co mi vadilo, nedokážu dost dobře pojmenovat, prostě to bylo celý takový...podivný :-D

Sonica
24.03.2014 4 z 5

skoro vůbec nečtu fantasy ale tato kniha se čte dobře líbí se mi

marataheja
18.03.2014 2 z 5

Kniha mě také zaujala svým obalem. Ze začátku se mi libila, později jsem četla, abych ji dočetla... Bohužel na mě je to moc fantasy :-( a také si myslím, že je to pro mladší čtenáře...

Foolinrose
04.03.2014 4 z 5

Ještě dříve než příběh mě upoutala obálka knihy, a tak jsem hned věděla, že tuhle knížku musím mít. :-) Přidané strašidelné fotky jsou super bonus k příběhu. Nejvíce se mi líbila ta část knihy, kdy Jacob poprvé začal prozkoumával sirotčinec, to mi úplně běhal mráz po zádech, potom už to podle mě tu strašidelnost ztratilo.

čemijka
23.02.2014 4 z 5

Lákaly strašidelné fotky i samotný název knihy, z předpokládaného hororově laděného příběhu se vyklubal trochu jinčí fantasy svět. Když se člověk od toho dokáže oprostit, zjistí, že tento sirotčinec, který mu autor předkládá, není zase až tak špatný. V každém případě je vidět, že nedokončeným či otevřeným koncem autor počítá ještě s dalším pokračováním ;-)

Mrazulka
22.02.2014 3 z 5

Kniha mě zaujala příběhem, nicméně nebyl nijak úžasný a dechberoucí. Jednou přečteno, víckrát ne. I tak dávám tři hvězdy.

Alinore
12.02.2014 3 z 5

Nesuď knihu podle obalu. Tolikrát jsem to slyšela a přesto to dělám stále znovu. Když jsem knížku objevila v knihovně a zběžně si přečetla obsah, těšila jsem se na děsivý horor/thriller, s chutí se do toho pustila a... Příšery se třemi jazyky? Vážně? Trochu mi to připomnělo Kingovu Holčičku, co měla ráda Toma Gordona, kde mi podobná potvora zkazila dojem z knížky. Na takovéhle věcičky prostě nejsem. Fotky pěkné, ale příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Ta lovestory mi moc neseděla. Tímhle dílem jsem se prokousala, ale další do ruky brát jen tak nebudu.