Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535722/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-p-660fe4bf667c0.jpg 4 6078 6078

Existuje opravdu záhadný sirotčinec pro děti se zvláštními schopnostmi, o němž Jacob jako malý slýchával? Teď je mu šestnáct a po rodinné tragédii se vydává na cestu, která mu umožní pochopit, kým vlastně je. Nezodpovězené otázky jej zavedou na vzdálený ostrov u pobřeží Walesu, kde objeví trosky starého domu. Když bloumá opuštěnými chodbami, uvědomuje si, že jeho obyvatelé byli skutečně velmi neobvyklí. Co s nimi má společného? A mohli by být ještě naživu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: audiokniha , OneHotBook , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Interpreti: Viktor Dvořák

Clairka
19.12.2013 2 z 5

Bohůžel jsem knihu po 150 stránkách odložila...ze začátku super. Ale pak...já prostě scifi nemusim :)

Wendy27
09.12.2013 5 z 5

Je to ta nejdokonalejší kniha, co jsem kdy četla.. Knížka se pořád rozvíjela a když jsem si myslela, že na věci přicházím, tak to nakonec bylo úplně jinak. Výborně vyvedené rozuzlení, myšlenka té knihy je úchvatná a já hltala každé slovo. Prý se to chystá zfilmovat Tim Burton, nevím pořádně, co je na tom pravdy, ale myslím, že to bude perfektní...
Doufám, že vyjde druhý díl! :)

evickakyticka
05.12.2013 3 z 5

V začátku mě pořád něco nutilo číst dál a dál a přijít věcem na kloub. A tak to má být. Mám ráda nové, neobvyklé nápady. Za to autora chválím. Ale poslední třetina knihy už mě nějak nebrala.

PS: fotky mi připomínaly obrázky z přednášek Járy Cimrmana:)

skulenka
02.12.2013 4 z 5

Velmi zajímavé téma, dobře uchopené a dobrodružné. Kniha mi připomínala zčásti pohádku, fantasy a Harryho Pottera. Závěrečná bitva s nestvůrami byla pro mě nepřehledná, ale to bylo způsobené i tím, že jsem ji četla více dní vždy po kousku a zapomněla mezitím na zmiňované detaily. Zajímala by mě filmová adaptace, i když knížky jsou téměř vždy lepší než filmy.

sunnynka
25.11.2013 3 z 5

Vcelku napínavé, ale až moc fantastické, na můj vkus.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Tahle kniha nadchla mé dětské, potterovské srdce. Prostě to na mě působí takovým laskavým, domácím dojmem, otevřenou náručí, stejně jako knihy o Harrym. Příběh se mi líbil a navíc byla kniha doplněna o velmi zajímavé, staré fotografie., což určitě povýšilo můj čtenářský zážitek. Já mohu vřele doporučit.

Hanyk
20.11.2013 4 z 5

velice dobrý příběh, ale očekával jsem složitější konec příběhu.

peterkovasona
16.11.2013 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla na dvakrát. Poprvé mě nezaujala a říkala jsem si co jsem si to koupila za blbost. Asi o dva měsíce později jsem si řekla, že ji dám ještě šanci a ono ejhle. Kniha mě velmi zaujala, četla se poměrně samo, obrázky tomu dodávají tu tajemnou tématiku knihu. Teď se ke knize budu ráda vracet :)

Krisseliss
12.11.2013 5 z 5

Knizka se cte pomerne sama, zajimavy pribeh, ktery me skutecne zaujal a bavil. Doporucuji.

Ditules
11.11.2013 4 z 5

Velice zvláštní kniha. Fotografie dodávají onu potřebnou špetku tajemna a představivosti.

evelinaevelina
05.11.2013 2 z 5

Zklamání - asi jsem se opět nechala dopředu hodně ovlivnit reklamou a nadnesenými recenzemi.

cathyblack
01.11.2013 4 z 5

Ty fotografie byly opravdu strašidelné a dodávaly knize tajemnost. Spisovatel, nebo překladatel si dal záležet na tom, aby to bylo čtivé, což tedy bylo. Nakonec to ale nebylo ani tak strašidelné, ani tak napínavé. Přesto svým způsobem zvláštní ikdyž předvídatelné. A i přes toto ne-moc uspokojivé slovní ohodnocení dávám 4 hvězdy, protože mne to zabavilo na jednu celou noc. PS. Těch fotek se opravdu bojím.

bivkova
27.10.2013 5 z 5

Přečteno za jeden večer, osobně jsem od toho nečekala žádný zázrak. Je to taková hezky čtivá pohádka pro dospělé :-)

Renegát
24.10.2013 odpad!

Čekal jsem nějaké překvapení, něco, co tomu všemu dá smysl, ale nepřišlo. Bylo to takové ploché, nenáročné čtení, naprostá ztráta času... Nechci se nikoho dotknout, ale je to nenáročné čtení pro nenáročného čtenáře. Nic víc, nic míň.

Daxie L. Jesus
23.10.2013 2 z 5

Mnoho nepotřebných aspektů (rappeři, kamarád v normálním světě), mnoho též nelogických aspektů (život dědečka Portmana za smyčkou). Čtivé, to je pravda. Ale prožívání puberťáka mi moc neseděla. Ale to není to nejhorší. Nejhorší je ta odporná předvídatelnost, nedokončené dějové zvraty (k mnohým věcem se musí člověk domyslet sám a pak už to moc smysl nedává) a ty ODKAZY(Dahmer a Tunguzská katastrofa!!!, jak naivní).
P.S.: Vygoogloval jsem si ostrov Cairnholm...To jsem ale debil.

monniques
20.10.2013 4 z 5

Zaujal mě obal knihy a krásné obrázky v ní, díky tomu jsem si tu knihu pořídila. Je to takový fantastický dětský příběh, který jsem nečekala. Čekala jsem spíše něco dospělejšího, ale jako odlehčená fantasy kniha mě to nezklamalo, pohodové čtení.

Holubicka87
12.10.2013 2 z 5

Přes první kapitolu jsem se překousávala docela těžce, protože mě kniha moc nezaujala. Postupně se to trochu vybarvilo a čekala jsem, že to ještě nabere spád, ale nic...Z počátku jsem myslela, že to bude lehle strašidelné a to mě lákalo. Nakonec to ale vyústilo spíš až v dětskou pohádku. Očekávání jsem měla rozhodně vyšší, ale kniha mě nijak neurazila.

Sessi
11.10.2013 5 z 5

Parádní knížka. Příběh byl napínavý od začátku až do konce a fotografie v knize dodávaly celému příběhu na autentičnosti. Vřele doporučuji k přečtění :-)

Edite
26.09.2013 5 z 5

Skvělá knížka! přečtená jedním dechem!.. jen ten konec, vlastně to vůbec neskončilo!.. nedivila bych se kdyby vyšel 2 díl a ihned bych si ho přečetla..
a navíc suprová obálka.. a ty fotky v ní.. některé vypadali skutečně.. a spojení těch fotek a postav.. podobnou knihu jsem ještě nečetla!

kackaj
26.09.2013 5 z 5

přečteno jedních dechem během 4hodin, nechci přestat, proč knížka skončila, chci číst dál, nechci opustit ty zázračné děti, chci dál spolu s Jacobem bojovat s příšerami...tak moc jsem se na knížku těšila a teď, když jsem ji tak rychle zhltla, chci se na ni znova těšit...tak snad bude brzo zfilmována..