Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535722/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-p-660fe4bf667c0.jpg 4 6078 6078

Existuje opravdu záhadný sirotčinec pro děti se zvláštními schopnostmi, o němž Jacob jako malý slýchával? Teď je mu šestnáct a po rodinné tragédii se vydává na cestu, která mu umožní pochopit, kým vlastně je. Nezodpovězené otázky jej zavedou na vzdálený ostrov u pobřeží Walesu, kde objeví trosky starého domu. Když bloumá opuštěnými chodbami, uvědomuje si, že jeho obyvatelé byli skutečně velmi neobvyklí. Co s nimi má společného? A mohli by být ještě naživu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: audiokniha , OneHotBook , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Interpreti: Viktor Dvořák

Vendis
26.09.2013 3 z 5

za mne fajn počtení. Nejlepší ze všech tří dílů. filmové zpracování je trochu jiné než knižní podoba, ale nemyslím si že to je špatný film

Muflonius
25.09.2013 3 z 5

Nápad se mi velmi líbil, podle recenzí jsem měl velké očekávání. Bohužel očekávání překonalo realitu. Je to zajímavě zpracovaný dobrodružný příběh, ale přece jen asi už ne pro mě. Čtivý a děj ubíhá rychle. Osobně mi připadá konec velmi oteřený a tak se nabízí možnost pokračování.

zuzanka
23.09.2013 3 z 5

Oddechovka, každopádně pod vlivem četby jsem zvládla zapomenout na ucpanej noc a na horečku, za což má u mě autor solidní plus.

Abes
20.09.2013 3 z 5

Jó! To je kočičí vynález. Víš, občas máme v knížce nakreslený, co se v tom příběhu odehrává a říkáme tomu obrázky.

Ty tady ovšem vůbec nefungují jako mantinely představivosti, ale umně utvářejí atmosféru. Prohlížel jsem si je hypnoticky i několik minut. Stejně jako tomu bylo kdysi u Bradavic, tak i do sirotčince bych se někdy rád vrátil, ať už ve filmové, nebo navazující knižní podobě.

vercas01
18.09.2013 2 z 5

Když jsem knihu začala číst, moc mě nebavila a opravdu jsem se přemlouvala abych jí četla dál. Potom mě kniha velmi mile překvapila. Napínavý děj až jsem se od knihy nemohla odtrhnout a čekala co bude dál,konec mě proto trochu zklamal.
Znovu už knihu číst nebudu...

Marbulka
18.09.2013 4 z 5

Knížka mě mile překvapila. A i když jsem od ní čekala něco úúúúplně jiného, tak mě nakonec bavila od začátku až do konce :)

magickajana
14.09.2013

Když jsem se do Siročince pouštěla, moc jsem nevěděla, co čekat. Od své knihomolské sestřenky jsem se dozvěděla akorát tak, že je to "úplně super". Musím říct, že jsem netušila, že je to kniha určená primárně pro mládež. Avšak zklamaná jsem rozhodně nebyla. Semtam samozřejmě nějaké to kliše, romantické chvilky mě moc nedostaly, ale faktem je, že příběh je opravdu moc hezky originální. Je to jako u Kinga. Víte jak všechno dopadne, ale čtete prostě proto, že vás to baví. To samé zde - co si hlavní hrdina překvapivě uvědomil, jsem už věděla minimálně pět stran před ním, ale četla jsem samozřejmě dál. Konec byl trochu zvláštně popsaný, hlavně ty "akční scény", ale jinak hezká knížka. Fotky samozřejmě dost přidávají na celkovém dojmu.

MonisPop
13.09.2013 5 z 5

Moc hezká kniha. Ze začátku mě sice tolik neoslovila, ale po jejím dočtení jsem byla ráda, že jsem tak udělala. Konec se mi zdá sice trochu nedokončený, nicméně se mi líbí tento nápad a originální téma. Hodně se mi líbily fotky, protože skvěle doplnily příběh. Nejvíce asi dědeček ležící v posteli se zbraní. :D

gudaska
13.09.2013 2 z 5

Takové knihy vůbec nečtu, ale tato mě něčím zlákala. Do půlky to bylo celkem zajímavé i napínavé a zbytek totální propadák... A že má vyjít ještě další díl, to už snad vážně není třeba...

KALA
01.09.2013 3 z 5

Neotřelým námětem se autorovi podaří vtáhnout do děje snad kohokoli. Škoda, že to pokazil jednak až moc jednoduchým literárním stylem a dějem, který je někdy přitažený za vlasy tak, že mě to přestávalo bavit. Druhý díl je podle mě odsouzen k neúspěchu.

kleria
01.09.2013 5 z 5

Tohle byla to nejzajímavější knížka jakou jsem snad kdy četla :)), jedna fotka mě fakt dostala že jsem pak ani nemohla spát a celkově knížka byla taková tajemná :D a vůbec jsem netušila co mám od knížky čekat. Knížka byla strašně čtivá :)) a hrozně mě to bavilo, i když byl konec nejnapínavější tak mě trošku už přestalo bavit, ale dočetla jsem to, a ten konec byl poněkud zvláštní, myslím si že by mělo být pokračování, jinak nevím... DOPORUČUJU!!!!.

agar
31.08.2013 5 z 5

Zajímavý děj, napínavý a dobře se to četlo. Jen ten konec se teda opravdu nepovedl.

Listicka.witch
30.08.2013 4 z 5

Souhlasím s předešlými komentáři - zajímavý námět, fota, tajemno, atd. .... paráda, jen ten závěr nic moc.
Z mého pohledu ten druhý díl ani psát nemusí :) .

Soptinka
27.08.2013 5 z 5

Knížka byla napínavá, z části i tajemné a u některých pasáží jsem se ze začátku bála. Myslím si, že by spisovatel mohl napsat i druhý díl..jestli to tedy není v plánu.

miawallacova
26.08.2013 3 z 5

Mám z toho takové smíšené pocity. Velmi zajímavý námět i zpracování, fotografie a odkazy na skutečné lidi dávají knize nádech ještě většího tajemna, ale nějak tomu chyběly koule. Kniha není ani horor, ani pohádka, ale některé detaily nejsou tak docela vysvětleny, takže pozornější čtenář, který prahne po tom, pochopit jak vše funguje se toho moc nedozví což je opravdu škoda. Určitě si přečtu i další díl.

dagmar.rub
25.08.2013 3 z 5

Já jen přidám tradiční komentář: do poloviny čtivé, napínavé, zajímavé...pak už to připomíná rychle dopsaný závěr. Konce škoda, ale rozhodně nelituji, že jsem tuhle knížku objevila.

Apathe
25.08.2013 5 z 5

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je zvláštní, dobrodružný, chvílemi napínavý příběh. Od začátku knihy jsem se nemohla odtrhnou, ale ke konci už ztrácela to kouzlo. I přes to stojí za přečtení.

see_sawandrew
23.08.2013 4 z 5

Kniha pro mládež, stavbou dramatické linky ne nepodobná potterovským románům. Reklama, slibující horor pro ostřílené čtenáře, docela mystifikovala. Je to lehké čtení, nicméně řemeslně výborné a žánrově nadprůměrné. I fotografické vložky fungují, jak mají. Dostal jsem něco zcela jiného, než jsem očekával, ale zklamán jsem rozhodně nebyl. 75%

Gabetka
23.08.2013 3 z 5

Podle přebalu a anotace jsem očekávala horrorový příběh, ale při čtení se z toho vyklubala dobrodružná a lehce strašidelná kniha pro dětské čtenáře se zájmem o fantasy žánr. Nemohu říct, že bych byla zklamaná, kniha se mi líbila hlavně díky počátečnímu napětí, ale určitě nesplnila má očekávání na základě zdařilé reklamy. Otevřený konec slibující odvážnou výpravu si žádá pokračování, které bych si určitě přečetla.

Ruxandra
21.08.2013 3 z 5

Hodně lidí je z této knihy nadšeno, ale u mě se to nekonalo. Po přečtení anotace jsem si jí strašně moc chtěla přečíst a nakonec se mi jí podařilo vyhrát v soutěži. Bohužel jsem po nějaké době musela se čtením přestat a dočetla jsem vše až po třech měsících, prostě se nedostavila chuť jí číst. Čekala jsem něco jiného a námět příběhu mě překvapil, možná i zklamal a hlavní postava mi k srdci nepřirostla. Kdybych si knihu koupila, asi bych litovala vyhozených peněz. Ale nápad vzít nesourodé fotky a napsat podle nich příběh, je velmi dobrý...