Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535722/bmid_sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-p-660fe4bf667c0.jpg 4 6078 6078

Existuje opravdu záhadný sirotčinec pro děti se zvláštními schopnostmi, o němž Jacob jako malý slýchával? Teď je mu šestnáct a po rodinné tragédii se vydává na cestu, která mu umožní pochopit, kým vlastně je. Nezodpovězené otázky jej zavedou na vzdálený ostrov u pobřeží Walesu, kde objeví trosky starého domu. Když bloumá opuštěnými chodbami, uvědomuje si, že jeho obyvatelé byli skutečně velmi neobvyklí. Co s nimi má společného? A mohli by být ještě naživu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: audiokniha , OneHotBook , Jota

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children , 2012

Interpreti: Viktor Dvořák

reccal
10.02.2014 4 z 5

Sirotčinec není právem zařazen mezi horory. Lekavé ani děsivé to není, naopak ze máme čtivý a neokoukaný příběh chlapce, který zdědil temný a rozhodně nechtěný dar. Jak kniha ubývá, postupně jsme konfrontováni s řadou postav, které díkybohu nejsou ploché, ale díky svému skutečnému stáří naopak různorodě vyspělé. Jen škoda toho otevřeného závěru, který je teď tolik populární a za který bych věšela autory na první větvi.

kája14
08.02.2014 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale nesplnil má očekávání. Pokud si myslíte, že se budete bát, jste na omylu. Příběh bych doporučila spíše mladším čtenářům (14-15 let).

tynča
05.02.2014 1 z 5

velké očekávání a následně velké zklamání..škoda

medvěd
04.02.2014 3 z 5

Jak už bylo napsáno mnohokrát, tuto knihu nelze brát pouze dle obalu nebo rychlé nastínění na přebalu. Čekaje hororové okamžiky, plné napětí a zvratů a dostal jsem teen. fantasy. Nicméně nejde o špatnou knihu, je čtivá a nápad s fotografie je výborný, umocňuje to děj.

zpevSusannah
03.02.2014 4 z 5

Neobvyklá a krásná vazba této knížky. Skvělý příběh a fotografie (místy až strašidelné) přidaly na autentičnosti. Jen ten konec mě zklamal - čekala jsem větší gradienci. Ale je to asi tím, že by měl být další díl (usuzuji dle předchozích komentářů). V tom případě - šup, šup, sem s ním :-))

Tanja00
02.02.2014 5 z 5

Velice zajímavá kniha. :)

Lindulinek
31.01.2014 5 z 5

Knihy tohoto žánru obvykle nevyhledávám, ale tohle byla paráda!!! Přečetla jsem jedním dechem. A pokud film natočí Tim Burton, tak se máme rozhodně na co těšit (obecně nejsem zastánce filmů podle knižní předlohy, ale tohle si o tohoto režiséra říká)

witko
28.01.2014 4 z 5

Bul jsem příjemně překvapen, šel jsem do toho s tím, že ne všem se líbila. Já patřím k těm, kterým se líbila. Slabší rozjezd, ale potom jsem se nemohl utrhnout. Kniha mne pohltila a jestli bude pokračování, nenchám si ho ujít.

Jodie
27.01.2014 4 z 5

Kniha mě bavila, byla neotřelá a mám slabost pro dětské hrdiny. Plus ty podivné fotky, které jí dodávaly kouzlo. Těším se na pokračování.

slezakmartajh
26.01.2014

Knížku jsem četla kvůli zajímavé přebalu.Většinou čtu historické romány ,ale knížka mě i přesto zaujala líbila se mi je z jiného soudku.

Jingle
14.01.2014 4 z 5

Tak jsem od poloviny knížky čekala, kdy přijde ta těžká nuda, kterou tu někteří avizují, a nějak nevím, prostě nepřišla :) Trošku nechápu, proč někdo shodí fantasy knížce hodnocení, protože je moc fantastická, nebo proto, že by čekal, že ta kniha bude mít pokračování, když ho přitom kniha má (což se jasně nabízelo už tím otevřeným koncem) - jmenuje se Hollow City. A ráda si ho přečtu.
Zcela upřímně, není to knížka, která vám nějak vyrazí dech, ale má určitě zajímavý nápad, doprovodné fotografie jsou prostě výborné, spíš než doprovodné jsou základem knihy a stojí na nich celý příběh. Knihu jsem s klidem přečetla za dva večery, není příliš děsivá, ale myslím, že lidi s dobrou fantazií nezklame (i když kluky, čekající akčňáky, asi za srdce nechytne :)). Mně osobně by možná jako některým zde také vyhovoval více reálnější příběh, ale i tak mě kniha oslovila, rozhodně si podle mě nezaslouží odpad. Hodně mi připomněla film "The Others - Ti druzí" a pozorný čtenář v ní najde mnoho společných prvků. Takže za sebe doporučuji a těším se na druhý díl.

Patapuf
11.01.2014 4 z 5

Jsou knížky jež přečtete a jejich příběh časem vyšumí.... a jsou knihy jejichž příběh vám v hlavě zůstane.... vím že tenhle určitě zůstane....

Tinoušek
08.01.2014 4 z 5

Úžasný nápad, moc dobře - čtivě napsané, ale chybí mi konec. Autor zřejmě plánuje druhý díl...

llor
04.01.2014 3 z 5

Otevřené konce nemám ráda. Ale jinak zábavná kniha.

KLHannah
04.01.2014 4 z 5

Poslední dobou mám štěstí na opravdu krásné knihy, jen ten konec... Že by nás čekal druhý díl?

miuk
03.01.2014 4 z 5

Kniha je fantastická, četla jsem jedním dechem, konec byl sice slabší, ale i tak to bylo pro mě po dlouhé době nadprůměrné čtení.

ugisha
02.01.2014 3 z 5

Jak píšou ostatní - ze začátku čiré nadšení z něčeho nového, z neotřelého nápadu. Děj měl spád a mě to opravdu bavilo. V druhé polovině ovšem děje i čtivosti ubývalo a konec byl jako z Harryho Pottera, samozřejmě si autor připravil půdu pro další díl, který má údajně vyjít zanedlouho. Škoda, jinak bych dala o hvězdu víc. Jinak fotky úžasné, bez nich by to nebylo ono ;) Ve výsledku - povedená knížka, která však měla daleko větší potenciál.. :)

Warronika
26.12.2013 3 z 5

Ze začátku jsem byla absolutně nadšená. Nikdy jsem nic podobného nečetla a fascinovalo mě to. Nápad to byl skvělý a já četla a četla a pořád se divila a byla unešená. Ale, asi tak mírně za půlkou knihy, kdy už jsem poznala všechny "příšerky" a jejich schopnosti a poodhalila o co vlastně v příběhu jde, pro mě kniha zhasla, ztratila kouzlo a já najednou neměla chuť číst dál. Už to byla jen pohádka o podivných dětech. Bohužel, knihu jsem nedočetla, ale nelituji.

laydee
26.12.2013 2 z 5

Kniha mě asi jako většinu lákala na svůj obal, tajemno a zajímavé fantasy. První stránky jsem hltala jako o život, ale když jsem se blížila ke konci moc mě to už nelákalo a knihu jsem odložila. Od určité chvíle jsem už nějak věděla co se stane a to nemám ráda- když čtete detektivku a víte po pár stránkách kdo je vrah :(. Čekám, že jednou zase přijde nějaká kniha a nadchne mě a nepustí tak jako např. Harry Petter, ale zatím nic takového se neobjevilo. Ale i tak se mi kniha svým způsobem líbila, zajímavý nápad, doplňující fotografie.

bornthisway
24.12.2013 4 z 5

K přečtení knihy mě nalákala (asi jako všechny ostatní) prapodivná obálka, která slibovala pořádnou dávku duchařiny a tajemna. Sice tomu prvních pár desítek stránek nasvědčovalo, ale vyklubalo se z toho spíše nějaké lepší fantasy pro starší děti.
Ale i přes to, že jsem od Sirotčince očekávala něco úplně jiného, dokázala jsem se do příběhu začíst a některé pasáže jsem s napětím zhltla během pár chvil, fotografie text dobře doplňovaly a dodávaly na dynamičnosti - některé mi zůstanou v hlavě hodně dlouho!