Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538854/bmid_skleneny-trun.jpg 4 4743 4743

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass, 2012

Sima890
06.03.2018 5 z 5

Celý příběh je psaný z pohledu vypravěče, což mi bylo ze začátku nesympatické. Ale později si na to člověk zvykne a je to dobré, vypráví to pocity i ostatních postav, než jen hlavní. A jména postav jsou trochu nezvyklá a chvíli trvalo, něž jsem si na mě přivykla. Zápletky v knize se mi zdály až moc jednoduše vyřešeny, ale i tak to bylo epické.

Flirtování je pro Celaenu jako druhý jazyk, který ovládá úplně bez problému. Sblizování Doriana a Celaeny bylo někdy i vtipné. Knize samozřejmě nycheběly tajemství a akce. Celaena objevuje tajemství, která se skrávají v hradu a i nová nebezpečí, které musí porazit. Takové kozlo knihy je Celaenina minulost, která se odhaluje po kouskách a ještě neúplných. Nemůžu se rozhodnoout koho bych s Celaenou viděla radši -Chaola nebo Doriana...

Konec byl vemi zajímavě vyřešen a vemi se mi líbil, úplně mi při něm bušilo srdce a byl velmi napínavý. Celá knížka byla vemi napínavá. Bylo mi líto, že vztah s Dorianem Celaena uhončila tak brzo, prakticky ještě dřív, než to nějak začalo.

Ruushi-chan
05.03.2018 5 z 5

Knihu jsem hodně podceňovala. Začátek jsem totiž četla hned 2x a poprvé jsem knihu zavřela s tím že takové hovadiny nečtu. Podruhé jsem se k ní dostala když mi ji mamka dovezla jako dárek z výletu. Inu, nenechávám knihy co vlastním nepřečtené, takže jsem se k ní znovu poněkud skepticky vrhla- vždyť přeci až tak populární young adult fantasy nebude nijak zvlášť dobré. Nakonec kniha velice překvapila. Rozjezd byl sice dosti pomalý (a nudný), ale jakmile se dostala do Zlomuvalu tak mne to chytlo a nemohla jsem přestat. Teď již čtu 4.díl a baví mne to.
takže v konečném důsledku jsem ráda za to že se mi dostala do rukou. I když v mých naplánovaných knihách je až moc titulů. Jako oddechovka poslouží dobře

Babsy
26.02.2018 4 z 5

Velice nenáročná YA fantasy. Čekala jsem ale větší akci a napětí. Zkoušky jsou v knize postaveny na vedlejší kolej, což byla podle mě škoda a celkové napětí bylo jak na houpačce. Celaena je tou YA slečnou, která se se vším popere. Místy je nebojácná, tvrdá, drzá a teče krev, na druhou stranu je to stále jen nevinné děvče, které se schovává před klukem pod deku ... Milostný trojúhelník mě zde bohužel nepohltil na 100%, od začátku jsem tým Chaol, takže u Doriana jen čekám až už se holka vzpamatuje..

Nepřipadá mi to dějově na takové terno o kterém všichni tak básní. Možná je to tím, že to čtu s odstupem hlavního boomu. Vzhledem k tomu, že mi styl psaní autorky vyhovuje a je krásně čtivý a oddychový, pustím se brzy do dalších dílů, uvidím co z toho všeho vzejde. Pokud nejste nároční čtenáři, jděte do toho.

Forest66
19.02.2018 5 z 5

zajímavý a napínavý příběh. Rozumné tempo i zápletka. Jediná věc, která by se dala vytknout, je věk hlavních hrdinů nepřiměřený zápletce. Jsou tak o 10 let mladší, než by se slušelo, takže místy se chovají jako banda adolescentů, kterými jsou :P

Dellanir
18.02.2018 4 z 5

No, prelúskala som sa knihou za necelé dva dni ale len preto že mám ozaj čítaciu náladu. To ale neznamená, že kniha bola zlá. Začiatok ma práve že ani príliš nezaujal, ale dej mi bol dosť sympatický na to aby som si počkala na nejaký poriadny rozbeh....ktorý síce neprišiel ale čímsi ma kniha aj tak upútala. Občas mi to prišlo detinské, občas zase nekompromisné, o stranu ďalej zase ľahko naivné až som si to ani neuvedomila a ocitla som sa na konci knihy. Neviem akým zázrakom ma táto kniha začala baviť ale dokázala to ! Ak máte zrovna náladu odpúšťať knihe mnoho nedostatkov a občasnú prostoduchosť tak si ju určite prečítajte. Ja bežím kúpiť druhý diel...

Dogwood
15.02.2018 1 z 5

No začátek dobrý pak dalších 300 stránek nuda nuda... a pak posledních 80 to je teprve ubýhající příběm ale tohle mě odradilo na tolik že si další dí kupovat nebudu..

vikimi
12.02.2018 5 z 5

Dobrá a čtivá oddechovka, u které člověk neví, co má čekat na další stránce.
Jsem ráda, že se mi knížka dostala do rukou. :)

Kačkaknihomol
11.02.2018 5 z 5

Už od první stránky téhle začínající boží série, jsem si řekla: "Jo, tohle bude jízda". A tak že byla. Děj je na začátku sice pomaloučký, autorka nás rozhoupává jak na horské dráze, seznamujeme se světem, ve kterém se ocitáme, (přestože se o něm nic moc nedozvíme, avšak doufám, že si to autorka schovala na další díly) s postavami, které mají notnou dávku charisma a rozhodně nejsou černobílé, (viz. třeba Celaena, která je na druhou stranu zabiják, avšak je to dívka která dokáže hrát na klavír) a se samotnou dějovou linkou, která je možná chloupek podobná HG, ale zároveň vůbec není, do světa her jen nakoukneme, a pak se opět vrátíme do světa Celaeniny komnaty, kde mi bylo útulno a cítila jsem se jako doma. Navíc, S.J. Maas píše vážně úžasně. Její popisy jsou možná delší, ale já osobně jsem se jich nemohla nabažit. Krásný literární skvost, u něhož doufám, že mě další díly nezklamou.

kytka25
11.02.2018 5 z 5

Velmi dobře chápu oblíbenost této skvělé a nesmírně čtivé série. Ano některé věci tam úplně nesedí, ale to nic nemění na faktu, že si vás děj a charismatické postavy získají tak, že ani nepostřehnete, že je jedna hodina ranní.
Celaena je hrdinka, která se vám hned dostane pod kůži a spojuje tvrdost, jemnost, chytrost a vtip. Co si přát víc.
Je mi jasné, že první díl je počinem rozjezdovým, přesto jsem maximálně spokojená a těším se, kam nás autorka zavede příště.
Doporučuji!

Monisek.B
10.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, o tom svědčí především doba přečtení, která byla velmi krátká. Příběh je to velice zajímavý a i když se hlavní hrdinka chová občas poněkud nečekaně (vzhledem k její minulosti), od začátku jsem jí fandila. Milostný trojúhelník je trošku zbytečný, kdyby tu byl jen Chaol, rozhodně bych byla spokojenější :-) Další díl si určitě přečtu, jsem zvědavá, co bude král provádět příště.

hankapimi
09.02.2018 3 z 5

No musela jsem nakouknout na tolik vychvalovanou S. J. Maas a její Skleněný trůn, abych nezakrněla a rozšířila si čtenářské obzory i o nějakou tu YA. Příběh začal jako Hunger Games, ale turnaj na život a na smrt i Celaeniny soupeře jsme sledovali opravdu jen dálky. Ale je fakt, že autorka píše neobyčejně čtivě a napínavě a dokáže přikovat čtenáře ke knize, aniž by tušili, kam příběh bude směřovat. Autorka se někde zmínila, že to trvalo 10 let, než Skleněný dům od svého zrodu spatřil světlo světa. Musím se přiznat, že mě mile překvapila trefně vykreslenou psychologií hlavních postav a poutavě vystavěným fantasy světem s jeho magií, vílami, čarodějnicemi i netvory. Prostě příjemná oddechová četba na dlouhé zimní večery.

n.ezn.amy
09.02.2018 2 z 5

Čekal jsem, jestli další díl bude lepší než Krvavé ostří a bohužel musím konstatovat, že byl horší, kdyby autorka vynechala věčné popisy šatů, tak by kniha měla o 90 stran méně a hlavně ať už nikdo nebrouká

křeček27
08.02.2018 4 z 5

Kniha je sice skvělá a čtivá, ale nemůžu jí dát 5 hvězdiček, protože sérii Dvůr trnů a růží nepřekoná...
Celaena je další typická dokonalá hrdinka jako je Feyre - také se jí nakonec všechno povede. Moc se mi líbí námět, že Celaena není obyčejnou dívkou, a my koukáme na svět jejíma očima - očima vražedkyně, která je v jádru hodná.
K milostnému trojúhelníku.... líbí (knize to dává zajímavou zápletku), ale zároveň nelíbí, protože už od začátku knihy jsem se zamilovala do Chaola, takže Dorian byl na vedlejší koleji.
Na závěr bych chtěla poznamenat k samotné autorce: Když někdo řekne slovo fantasy v kontextu nejlepší autor/ka, tak si poslední rok představuji právě Sarah Jannet Maas - je nejlepší autorkou a pro mě překonala i J. K. Rowling nebo Cassandru Clare (Mortal Instruments)

Wolf012
07.02.2018 4 z 5

Velmi zajímavá kniha a krásný děj, hned zitra se vrhnu na pokračování

nelaargi
06.02.2018 5 z 5

Tahle kniha byla naprosto úžasná. Všem moc doporučuji. :)

Majkrofon
05.02.2018 3 z 5

Toto fantasy vôbec nebolo podľa mojej chuti. Od začiatku ma to nejak extra nechytilo, prišlo mi to až moc pre dievčatá. Siahol som po ňom z čírej zvedavosti, no bohužiaľ ma kniha nejak zvlášť nezaujala.

pauline93
05.02.2018 5 z 5

Krásně napsané, vtipné, napínavé, čtivé :)

Denisa153
02.02.2018 5 z 5

Perfektní. Dlouho jsem nečetla nic lepšího. Autorka stvořila perfektní svět. Kniha je velice čtivá a napínavá.

IZZYQUEEN
30.01.2018 5 z 5