Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542661/bmid_srdcervaci-kniha-1.jpg 4 1227 1227

Srdcerváči / Motýliky série

Exkluzivní vydání legendárního komiksu v pevné vazbě, s ořízkou a plakátem na druhé straně přebalu! Charlie je nervák a někdy až moc přemýšlivý kluk. Minulý rok pro něj nebyl dvakrát dobrý, ale aspoň už ho nikdo nešikanuje. Nick Nelson je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. O Charliem něco slyšel, ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. I když jsou povahově zcela odlišní, rychle se z nich stanou přátelé, ale mohlo by z toho být i něco víc?... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 07.10.2024
Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume One, 2018

TomTomis
21.09.2022 3 z 5

Milé, něžné, ale i tak příliš zjednodušené. I v komiksu bych uvítal více textu, více obsahu. Knihu jsem si zakoupil jako e-knihy a měl je přečtené během chvíle. Jako papírové kusy mi to přijde skoro jako plýtvání papírem. Uznávám, že pro mládež je to přístupná forma, jak se seznamovat s některými věcmi... Hlavní postavy nejde nemilovat.

TerKáá
21.09.2022 5 z 5

Jedním slovem nádhera!

Pedruska01
14.09.2022 5 z 5

Přiznám se. Do tohohle jsem se nechtěla pouštět, možná - určitě z obavy obsahu. Přeci jenom, o tomhle hlavním tématu jsem vyloženě nečetla (nepočítám různé zmíňky v jiných příbězích), respektive jsem se tomu vyhýbala. Proto upřímně nechápu, jak je možné, že jsem se do toho pustila. Neoslovil mě ani ten boom, ani seriál. Něco jako "tohle není pro mě, ne". Musím také však přiznat, že mě to překvapilo, tedy jinými slovy - líbilo se mi to. Možná to bylo tím, jak jemné, milé a nevinné to bylo. Přeci jenom, hlavním hrdinům není tolik, větší děti. A to dělalo hodně.
První hlavní hrdina Charlie byl sympaťák, nesmělý, roztomilý a ať už byl jakýkoliv nezasloužil si být šikanovaný. Tohle se nedělá, ale co naplat, děti jsou zlé.
Druhý hlavní hrdinka Nick se mi líbil, neměl problém se zastat cizího a skamarádit se. Nehleděl na řeči. Zdál se také nesmělý, zmatený, ale i on byl sympaťák.
Musím říct, že se mi líbili a byla radost je sledovat. Oblíbila jsem si je. Nenašla jsem nic, co bych jim nebo příběhu vytkla. Naopak, jsem spokojená. Hrozně se mi líbili ilustrace a užila jsem si i to, že se jedná vlastně o komiks. Jsou to dlouhé, předlouhé roky, co jsem něco takového měla naposledy v rukou a byla to velmi příjemná změna.
V tom množství obrázků mnoho textu nebylo, a proto to byla doslova chvilková záležitost. Stránky se otáčely samy a mě bylo fakt líto, že je konec. A ten konec? Děláte si srandu? Tohle jsem teda nečekala, ani ve snu. Jasně, má to několik dílů, ale tak nějak jsem nepočítala, že mi to natáhne kšandy a konec. :D Zrovna v tom nejlepším, respektive nejnapínavějším.
No jsem zvědavá a fakt se těším, až se mi další pokračování dostane do ruky. Musím to pochválit, bylo to hezké, a to více směry. Překvapilo mě to. Určitě hodnotím plným počtem a mohu i doporučit. :)

Majka1979
02.09.2022 4 z 5

Asi najväčší šok pre mňa bol, keď som knihu otvorila a zistila, že som si kúpila komiks.
Ale zase na druhej strane - ilústrácie boli super a príbeh Charlieho a NIcka tiež.
Ich začiatky boli skvelé a to ako zisťoval NIck kým je, tak to tiež nemalo chybu.
Určite som rada, že som po knihe siahla :)

LimedkaMikki
20.08.2022 2 z 5

Tak i já si konečně přečetla Srdcerváče a... vážně nechápu to šílenství kolem nich. To se ti lidé setkali s gay tematikou poprvé, nebo co? Kresba byla průměrná, příběh je roztomilý, ale to je tak všechno. Vlastně jsem se tak od půlky knihy nudila a jen děkovala tomu, že je to komiks, protože tak jsem to aspoň měla rychle za sebou. Respektuju ty reálie okolo, Amerika, přiznání k tomu, že je někdo homosexuál a nějaké (ne)přijetí okolo, ale kvůli tomu to vážně zbožňovat nehodlám. Časem si možná přečtu i ostatní díly, ale bude to spíš později než dřív.

Lka
13.08.2022 4 z 5

Krásný milý komiks. Pěkné ilustrace.

Murasaki
09.08.2022 5 z 5

O komiksu Srdcerváči jsem slyšela už nějakou dobu zpět, jelikož moje sestra takové komiksy hodně čte, ale pořád jsem se k tomu neměla. Až díky seriálu jsem se k tomu konečně dostala a nechápu, jak jsem to mohla odkládat tak dlouho. Krásné, milé, při čtení jsem se téměř pořád usmívala, obzvlášť, jaký je Nick neuvěřitelné zlatíčko. Každý z nás by v životě potřeboval takového Nicka.

pavla9879
03.08.2022 5 z 5

Hned od první stránky jsem se do Nicka a Charlieho bláznivě zamilovala. Ještě nikdy jsem nečetla nic tak strašně moc milého, něžného a naprosto úžasného.

Becca_books
20.07.2022

Jelikož se mi doma objevil třetí a čtvrtý díl a já nesnáším začít sérii jiným než prvním dílem, musela jsem si první a druhý díl pořídit elektronicky
Přestože žánr YA romantika, komiks ani literatura pro dívky nejsou mé oblíbené ani vyhledávané a nejsem ani cílovka, začetla jsem se velmi snadno a všechny strany jsem přeletěla rychlostí blesku.
Líbí se mi LGBT tématika. Myslím, že komiks může být super nejen pro mnoho mladých lidí v podobné situaci ale také pro ostatní aby se mohli na chvíli vcítit do druhé strany.
Nejsem úplně fanda komiksu, jediné co jsem četla jsou asi Čtyřlístky ale u Srdcerváčů se mi líbí i grafika. Jednoduchá, vtipná.

petrarka72
16.07.2022 5 z 5

Prousmívala jsem se od začátku do konce. Důležité téma a výborně vy-/ nakreslené.

jorge98
08.07.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se mi seriál moc líbil, rozhodl jsem se zkusit i komiksovou předlohu.

Komiks je opravdu nádherně nakreslený a odpovídá 1. sérii seriálu.

Přesto musím uznat, že seriál (což dává smysl) je mnohem více charakterově propracovaný a líbilo se mi více dějových linek.

Druhou část číst nebudu, možná až po druhé sérii seriálu.

Pružinka
08.07.2022 5 z 5

Přečteno jedním deche. A pak přečteno ještě po několikrát v jeden den. Ten příběh chytí za srce. Přenádherné ilustrace a co k tomu ještě dodat? Asi je to vše - přečtěte si ji!

knizni.taurus
29.06.2022 4 z 5

Po (až moc) dlouhé době jsem se pustila do čtení komiksu a za večer jsem přečetla Srdcerváče. Jedná se tedy o grafický román, který je nádherně zpracovaný. Velké plus pro mě bylo, že rozhovory jsou psány “ručně” a nebyl použit jen obyčejný (klasický) font písma. Co se týká samotné ilustrace, tak za mě byly perfektní a působí roztomilým dojmem, jako celá ta kniha. Tyhle “jednodušší” černobílé ilustrace mi zkrátka sedly. Pokud ale máte rádi propracované precizní kresby, tak tohle nejspíš nebude nic pro vás.

Samotný příběh je milý, svým způsobem kouzelný a je zde i pěkně zakomponován prvek o hledání sám sebe. Oba kluci jsou neskutečně sympatičtí a i když je děj jednoduchý a ničím příliš nepřekvapí, tak je to milá oddechovka, která vám zlepší náladu. :)

Retketka
22.06.2022 5 z 5

Já jsem tento komix četla anglicky, takže nevím jaké to je v češtině. Děj je ale naprosto skvělý a knihu vřele foporučuji i méně zdatným angličtinářům, protoře se dá děj dobře pochopit i pochopení kařdého slova.

MakiMel
21.06.2022 3 z 5

Celkem předvídatelný děj plný klišé, ale zase na druhou stranu proč ne, tato tematika bývá v literatuře opomíjená, takže asi je zapotřebí ji stále ještě detabuizovat.

kimChristopher
16.06.2022 5 z 5

Knížka se četla opravdu hodně rychle. Během asi půlhodiny byla přečtená. Možná je to tím, že je formou komiksu. Jediné co mi opravdu vadilo byli sprostá slova, které mi v do té knížky úplně nepasovala a klidně bych se bez nich obešla. Občas je tam něco trošičku jinak než v seriálu, ale to se dá taky přehlédnout. Obě formy Srdcerváčů m-i-l-u-j-i :3

tessiesulcova
14.06.2022 3 z 5

Kniha formou komiksu se mi líbila a přečtená do půl hodiny. Další díly nemám v plánu si kupovat, protože mi to přijde ztráta peněz. Kdybych je našla v knihovně, tak neváhám a čtu.
Seriálové zpracování mám skoro dokoukané a podle mě to stačí.

andulka767
02.06.2022 5 z 5

Četla jsem po zhlédnutí nového seriálu na netflixu a musím říct, že ani komiks mě nezklamal. Rozhodně to není kniha pro lidi, které očekávají hluboké myšlenky a že jim kniha zásadně změní život. Příběh je hezký, milý, sladký a kniha celkově neobsahuje příliš slov, takže je možné ji přečíst během krátké pauzy, když si chce člověk udělat hezčí den.

nikolma254
29.05.2022 4 z 5

Takové milounké. Je to vlastně plné klišé, ale v tomhle případě mi to ani nijak neva. Rozhodně se vrhnu i na další díly :)

pedroK
25.05.2022

Nehodnotím hvězdami, nejsem úplně cílová skupina. Ten komixový model není úplně moje gusto, místy jsem obrázky nechápala. Co hodnotím kladně, je námět a umím si příběh představit i jako román YA.