Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Terka15
01.05.2016 4 z 5

Tato dvojice opět nezklamala, po 230 stránkách jsem knihu ale odložila :/ začátek mi přišel takový o ničem a nudný zdlouhavý. Dalších cca 300 stránek jedním dechem. Ale hvězdu ubírám kvůli konci. Hodně dlouhý protahovaný a po celou dobu mé srdce hnalo v tzv infarktovém stavu protože jsem to prožívala společně s hrdinkou. Nejvíc mě naštval Epilog ve kterém byl hodně stručně shrnut další vývoj postav. Všechno bylo v knize tak sáhodlouze popisováno, vysvětlováno ... a po vyřešení případu jsme se dočkali jen asi 4 stránek.

koko.roman
28.04.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem, doporučuji

Marčullkas
28.04.2016 4 z 5

Opět vydařený kousek!
O napětí a akci není nouze a závěr knihy mě překvapil a šokoval.
Jen se teď po přečtení asi budu bát být sama doma.

vejnar0612
26.04.2016 4 z 5

Moc dobrá knížka, 80 % a recenze tady: http://friendlywalrus.blogspot.com/2016/04/stalker-bojis-se-oken.html

Cher
19.04.2016 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Pro mě překvapivý konec.

rencas
15.04.2016 5 z 5

Miluji jejich knihy!!!

Lenyaa
12.04.2016 5 z 5

Keplera jsem si zamilovala od první knihy a od té doby se to jen zlepšuje. Stalker je opravdu bravurně napsaná kniha, doslova napěchovaná napětím. Skvělá zápletka s mým oblíbeným Hypnotizérem Erikem a opravdu nečekané rozuzlení dělají ze Stalkera jednu z mých nejoblíbenějších knih!!! Určitě doporučuji přečíst.

ospalaa
08.04.2016 5 z 5

Jedná se o další "fuj" knihu (ty vraždy jsou opravdu nechutné), kterou přečtěte jedním dechem. Musím říci, že odhalení totožnosti kazatele pro mě bylo opravdovým překvapením, nejen, že jsem to nečekala, ale neměla jsem ani sebemenší podezření. Trochu jsem nepochopila, z jakého důvodu posílal stolker nahrávky obětí policii, ale jinak super kniha, napínavá až běda, rozhodně doporučuji přečíst.

Beky
28.03.2016 5 z 5

Má první kniha od Keplerů ... A nemám slov !!!
Zvládla jsem ji přečíst za necelé dva dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout a byla jsem vtáhnuta do děje už od samého začátku až do konce - který byl, pro mne, dost překvapivý.
Dokonalá napínačka :-)

žabi-babi
23.03.2016 5 z 5

Na jeden zátah, nešlo jinak :)

SovaPálená
19.03.2016 5 z 5

čtivá kniha s mnoha zvraty.

mystar
18.03.2016 5 z 5

Opět nezklamali. Další super pokračování. Kvůli knížce jsem moc nenaspala :) Nemohla jsem přestat číst. Napínavé od začátku až do konce. Jediné mínus za "nesmrtelnost" postav (kolik ran protivník ustál...). I přesto úžasný příběh s překvapivým koncem. :) Určitě doporučuji!

Matkaknihomolka
15.03.2016 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, napínavá s poutavým dějem. Četla jsem ji jedním dechem. Rozhodně patří k těm lepším v tomhle žánru. Doporučuji!

Drahuš
14.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý závěr, doporučuji....

BlackWidow
14.03.2016 5 z 5

Výborná kniha,byť Joona Linna nevystupuje v knize úplně od začátku,ale i tak byl děj velice napínavý. Konec mě hodně překvapil,vůbec jsem nečekala,že vrahem může být někdo takový. Všechny Keplerovy knihy jsou prostě úžasné,čtivé a těším se na jejich další knihu,která by měla vyjít tento rok? :) Všem moc doporučuji

edisek83
11.03.2016 5 z 5

Doporučuji všem, moc se mi líbila....

Dumicek
09.03.2016 5 z 5

Další z mých oblíbenců :) jsem ráda, že se Joona vrátil na scénu, ale ten konec ten mě zas tak nějak naštval...hold si budeme muset počkat na další knihu z pera autorské dvojice jak to teda bude dál :) jinak co se týče děje, tak bezva- dobře sepsáno, brutalita vražd byla taky dosti stručně popsána. Líbilo se mi popisování hypnozy, celkem reálné...jinak vraha jsem dlooooouho nezjistila až skoro ke konci mi to došlo :D takže taky dobrý. Prostě čtivé, krásně krátké kapitoly, to mám ráda.

stepanka_brno
06.03.2016

Autor nepřekvapil. Opět skvělá kniha! U těchto knih nevařím, nejím, neuklízím, nepouštím televizi...čtu! :-)

1.ještěrka
03.03.2016 5 z 5

Mně to tedy bavilo moc, tolik se tam toho dělo, že prostě musíte číst dál, nenechá Vás to v klidu.

Alysa
02.03.2016 3 z 5

Má první knižka od dvojice Lars Kepler, kterou jsem četla. Bohužel zdaleka nesplnila má očekávání. Kniha se hrozně vlekla, téměř 600 stran děje, který by se dal zkrátit na pouhých 300.

Vrah se dá odhadnout již někdy v polovině, v knize se nenašlo nic, co by mělo čtenáře svést na jinou stopu. Navíc mě značně iritovalo, že se nikdo nezajímal o Erikovo alibi, rovnou byl prohlášen vinným.

Na další knihy od této dvojice autorů se již nechystám.