Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Kaze6
02.03.2016 5 z 5

Výborná - nenechá vás v klidu spát

Kangarooh
01.03.2016 5 z 5

Ma prvni kniha od Kepleru a vubec prvni detektivka a timto smerem zamerena kniha.Davam plny pocet za mistrovskou atmosferu napeti a vtahnuti do deje.

Klarinet
25.02.2016 3 z 5

Poslední kapitoly knížky vám jen šustí stránky pod rukama, opět adrenalin, brutalita, napětí...návrat Joony potěšil, zamrzel malý prostor pro Sagu. "I ta sebemenší volba před námi otevírá tisíce nových dveří a stejně tolik jich zavírá." Tak.

gonegirl
24.02.2016 5 z 5

Na začátku jsem si říkala, co by chtěl autor vecpat do téměř šesti set stran, ale na konci jsem byla zklamaná, že kniha nemá stran více.
Okamžitě po přečtení jsem věděla, že se musím vrhnout na další knížky od "Keplerů".

razzex
24.02.2016 4 z 5

Písečný muž nasadil laťku hodně vysoko. Stalker se ovšem nenechal zahanbit. Kepleři dokázali, že i když se kniha netočí jen kolem vyšetřovatele Joony, může být pořád velmi poutavá a napínavá. Ale musím přiznat, že i já jsem nedočkavě vyhlížel, kdy Joona vstoupí do příběhu. Nečekal jsem návrat závislého polykače pilulek a hypnotizéra Erika, ale bylo to příjemné překvapení, když uvážím, že je to postava s jehož životem jsme se úzce seznámili v Hypnotizérovi. Zakončení příběhu bylo překvapující. Jsem zvědav, jestli Joona bude na dalším případu třeba jen vypomáhat Margot/jinému vyšetřovateli, nebo jestli jej zprostí viny. #FreeJoona

martina.bella
23.02.2016 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Keplera. Okamžitě jsem věděla, že musím číst i další.

rengers
22.02.2016 4 z 5

Do poloviny knížky nic moc, až v druhé půlce se to pořádně rozjelo ve stylu který známe. V příběhu mně akorát štvalo, že se vůbec neřešily alibi Erika, ale jen důkazy proti němu?!

Lucka385
19.02.2016 5 z 5

Po Písečném muži je Stalker mírně pozadu, ale napětí a děj rozhodně nechybí. Jediné co mě trochu mrzelo bylo, co spisovatelé udělali s postavou Joona Linny. Když v předchozím díle zmizel z nemocnice, rouhodně jsem nečekala, že ho najdou ve Stalkerovi během pár stránek a že to bude mít tak jednoduché vysvětlení. A jeho příběh poté. Téměř bezdomovec...... a jeho konec.....vážně????.....do vězení???? Příběh je vymyšlený dokonale. Jsem ráda, že se ,,vrátil" Erik. A pachatele bych rozhodně netipla. No....snad se brzy dočkáme dalšího dílu, protože ten konec se mi moc nezamlouvá :-).

Skripi
15.02.2016 4 z 5

Na mňa to malo príliš pomalý rozbeh a mal som galimatiáš trochu s postavami na začiatku. Potom sa to ale rozbehlo a dalo sa to počúvať. :)

PetK
15.02.2016 3 z 5

Po Písečném muži jsem měla vysoká očekávání, ale přišlo spíš zklamání. Nebylo to vyloženě špatné, ale měla jsem pocit, že se jedná spíš o násilí a hrůzu na efekt, děs nevycházel z šílenosti pachatele, ale spíš z popisu brutality jeho činů...

Aymira
15.02.2016 5 z 5

Ze všech dosavadních knih od Keplera mi tato přišla nejlepší. Místy na mě působila až hororově, napětí se dalo krájet, zvlášť když jsem byla doma sama a četla v noci :-) Joona si vzal sice trochu oddych, ale to na kvalitě neubralo.

Yana-66
14.02.2016 5 z 5

Vzhledem k počtu stránek jsem myslela, že to bude místy nuda.. Ale nebyla :-)

rezzba
11.02.2016 5 z 5

Lepší a lepší.

yueh24
09.02.2016 4 z 5

Nadprůměrný Kepler, mnohem lepší než předchozí Písečný muž... je vidět, že si s touto kniho dali autoři trochu větší práci, i když je to tedy samé klišé...

spackova.p
07.02.2016 5 z 5

Další povedený díl.

kaja205
02.02.2016 5 z 5

Vyborna kniha, davam na piedestal medzi spolu s Pisecnim muzem, napinave, logicke prepojenia a nenapadne naznaky od zaciatku. Rada by som vratila cas a precitala prvykrat odznova :)

ptacicek
01.02.2016 4 z 5

V některých částech pro mě byla kniha zbytečně detailní a dlouhá. Když toto opomenu bylo to napínavé čtení.

renataab
31.01.2016 5 z 5

Super, napínavé, hrůzostrašné, překvapivé.

cedos
31.01.2016 5 z 5

Jako vždycky ... napínavé od začátku až do konce :)

Jade
31.01.2016 5 z 5

Strhující příběh...každá stránka dokáže čtenáře natolik zaujmout že se od knihy neodlepíte. Na můj vkus moc vražd. Velmi čtivá.