Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Bustedka
05.01.2016 5 z 5

Napínavý děj od začátku až do konce s nepředvídatelným koncem. Čteno téměř na jeden zátah, nešlo jinak. Výborně napsáno

Martin, Vyškov
05.01.2016 5 z 5

Dávám plný počet, je sice pravda, že Joona je nesmrtelný jako H. Hole, ale přesto byl příběh pěkně napínavý a dobře napsaný.

brabofka
05.01.2016 5 z 5

Opět skvělá detektivka která prvním řádkem vtáhne do děje a na konci knihy Vás teprve pustí. Tak jako nikdo není dokonalý ani knihy nejsou dokonalé, ale u takto napsané knihy si myslím, že se to dá lehce přehlédnout. Myslím, že se o knize dá říci že "starý známý Joona se vrátil, a s ním přišel zákon" :-) Těšila jsem se na každou volnou chvíli, kdy jsem mohla knihu otevřít a nechat se pohltit dějem. I když je fakt ze zrovna Joony by tam mohlo být více a méně těhotné paní komisařky, která mě děsně iritovala :-)

Tinoušek
04.01.2016 5 z 5

Vynikající kniha, asi nejlepší od Keplera... :-)

marcela6320
31.12.2015 5 z 5

Pěkné čtení

HanaP.
28.12.2015

Přečetla jsem všechny komentáře k této asi nejslabší Keplerovce. Nikdo se nepozastavoval nad tím, že je v knize chronologická chyba. Jak může mít druhá oběť v ruce něco od třetí oběti vraždy? Znovu jsem hledala v knize pasáže, zda se nemýlím, ale i napodruhé mi to nedávalo smysl. Navíc děj je neskutečně překombinovaný a nereálný. Dva ozbrojení policisté s pistolema (a jistě příslušným výcvikem) nemají šanci proti jedné ženě se sekyrou?
Poslední oběti téměř jako beránci čekají až na ně příjde řada?
Velké zklamání. Asi má poslední Keplerovka. ( Ale to jsem psala už u Paganiniho smlouvy).
Nicméně, jednu hvězdu za napětí.

rottovat
23.12.2015 1 z 5

Po celkem vydařených předchozích dílech je Stalker naprostým propadem. Styl psaní je dost jednoduchý, kolísá na hraně brakové literatury. Příběh je překombinovaný, neuvěřitelný, navíc plný klišé. Postavy, až na Joonu, jsou nesnesitelné (nejvíce mi asi vadila těhotná lesbická komisařka, kolega Adam na tom nebyl o moc lépe). Neříkám, že to není čtivé, některé pasáže odsýpají, ale násilí je zde možná až moc a co mi vadilo nejvíce, je naprosto nelogické jednání postav. Jsem ráda, že jsem si knihu jen půjčila a neutrácela za ni peníze.

Vojslava
20.12.2015 5 z 5

Předchozí díl mi sice připadal víc "nechutný", ale to koneckonců není záruka kvality knihy. Potěšil návrat oblíbeného hrdiny a vyděsil řešený případ... abych si dávala pozor, kdo chodí venku... Napnutá jsem byla do poslední stránky. A poučení z posledních stránek? Má cenu dotahovat správné věci až do konce, i kdyby se pak stalo cokoliv. Doufám, že se ještě nějakého dílu dočkáme...

Space.Junkienka
17.12.2015 4 z 5

S napětím jsem očekávala, co se z pátého dílu švédských manželů vyklube, a musím uznat, že jsem byla překvapená. Stalker mi přijde jako úplně jiná detektivka než všechny předchozí. Podrobnější popisy, sexualita a hlavně zamotanost se s předchozími díly nedají srovnat. Nevím, jak mají manželé tvorbu rozdělenou, ale tentokrát mi to připadalo, jako by to psal snad i někdo jiný... Každopádně vrah pro mě byl velkým překvapením a zklamáním.... Zakončení je sice jedinečné, originální, ale pro mne trochu nereálné, nepřirozené, ale to ať si už posoudí každý sám.

bivkova
15.12.2015 4 z 5

Joona Linna je prostě sympaťák!!! Nebýt tolik překombinovaného závěru (jak už bývá u seveřanů pravidlem) dala bych 5 hvězd...

maličkán
14.12.2015 5 z 5

První moje kniha od autora, super, moc se mi líbila, škoda, že už je to navazování na předchozí díly, některé věci jsem si musela domýšlet. Ale napětí od začátku do konce, rozuzlení nečekané. Prostě bomba. Budu shánět další knihy .

alexis818
13.12.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila,byl to až brutální zážitek.Musím,ale říct,že předchozí dva díly se mi líbily o kousíček víc.

LucieRossi
11.12.2015 5 z 5

Strhující začátek a pro mě naprosto nečekaný závěr. Jen v některých situacích mi hlavní postavy připadali spíš jako super hrdinové, co všechno dokázali přežít a ještě přitom utíkat. Proto 4*.

DejnaDee
10.12.2015 2 z 5

Ano, plně souhlasím s uživatelkou Melanka, zase jeden superdetektiv, který je téměř supermanem a dokáže opravdu nemožné. To samé je na konci příběhu kdy padouch vydrží takové věci, že by ostatní byli nejméně dvakrát mrtví!

Lenka.Vílka
10.12.2015 5 z 5

Předchozí díly jsem přečetla rychle za sebou (po vydání dílu čtvrtého), takže čekání na Starkera bylo strašné a nekonečné. Ale možná to bylo lepší, protože jsem si tento klenot o to užila víc. Další skvělá kniha ze série, která baví a fascinuje. Jednoznačné doporučení!

KattyV.
09.12.2015 5 z 5

Je to už nějaký čas, co jsem Stalkera přečetla. Ale i teď, po takové době můžu říct, že to teda byla nejstrašnější kniha, co se popisů vražd týče.
Hrůza, bála jsem se, i přes to jsem hltala každé slovo.
Rozhodně je to nejlepší kniha z celé série, ale jedno vám řeknu, Keplerovy knihy nemohu číst, když jsem sama doma. :-)

Dandy1
09.12.2015 5 z 5

Jak snadno se může váš život obrátit naruby. Kniha je akční, má spád i závěr, který byste nečekali.

Pája-91
08.12.2015 5 z 5

Od prvního dílu jsem nadšená, skvěle propracovaný příběh a ten konec.. prostě super !! doufám, že bude pokračování..

Germaina
07.12.2015 4 z 5

ale jo

Melanka
29.11.2015 2 z 5

Příběh přitažený za vlasy, zbytečně nechutné detailní popisy vražd, další zničený detektiv, který se vždy dokáže vypnout k výkonu (viz Hole). Od chvíle, kdy víte, kdo je vrah, je to už úplně zbytečné číst a že je to ještě dlouhé...