Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Ankavi
27.11.2015 4 z 5

Nejlepší, kterou jsem od autorské dvojice dosud četla. Kniha má spád, napětí, překvapivé rozuzlení. Chvílemi jsem se opravdu bála, závěr je adrenalinový. Skoro bych řekla, že už to bylo tak nějak moc...přetaženo. Ale to je jen nepatrný stín na kráse, jinak velmi povedená detektivka.

MKrat
25.11.2015 5 z 5

complimenti.... dynamický psaná kniha.. opravdu skvělá ...není co dodat.

kubusz
23.11.2015 4 z 5

Keplerovic knihy jsem znal především díky audioknihám, kterými jsem doháněl velký náskok načteného kolegy Nesba. Všechny mě bavily tak, že jsem Stalkera vyhlížel s chorobnou nedočkavostí. Musím říct, že se mi líbila asi nejvíce, snad krom Paganniniho smlouvy. Myslím si a taky doufám v to, že Jurek ještě po smrti není a vrátí Joonu zpět do hry, ale milerád si mezi tím přečtu i Playground.

Kosmik
19.11.2015 5 z 5

Krásná, mrazivá kniha - vzlášť, když člověk bydlí sám :)

Nelly
16.11.2015 5 z 5

"Keplerovky" mají stoupající tendenci - opět velmi čtivé, výborně napsané. Jen Joonovi je toho na hřbet naloženo v životě opravdu dost. Ale je mi tím rozhodně více sympatičtější než Harry Hole se svým pijanstvím...

peteveli
16.11.2015 5 z 5

Výborné....přečteno za tři odpoledne, děti neměly téměř co jíst, máma četla :-D :-D

zelenoockaa
15.11.2015 5 z 5

Tato kniha má jednu opravdu velikou výhodu - překvapivého pachatele. Doporučuji.

AAndulka
14.11.2015 3 z 5

Musím říct, že po předchozích dílech a především Písečném muži, zklamání. Nemohla jsem se do knížky pořádně zakousnout jako u předchozích dílů, chybělo tomu ono kouzlo napětí. Je pravdou, že posledních cca 150 stránek knihu hodně zvedly a přečetly se prakticky jedním dechem a to i přesto, že už byly dost přehnané, ale zbytek knihy? Na sérii Joony Linny slabota...

Fillipa
13.11.2015 2 z 5

Je mi líto, výtvor naprosto nedůstojný autorů :-(

Jossie
09.11.2015 5 z 5

Stalker mě bavil zatím nejvíc, někdy od půlky už jsem se od toho nedokázala ani odtrhnout. Nejdřív jsem se strachovala o Joonu, pak zase o Erika, Adam mi lezl na nervy, Margot tak střídavě, závěr byl trochu přitažený za vlasy, ale stejně to bylo dobré.

NikaMirka
06.11.2015 5 z 5

Právě dočteno a chce se mi neuvěřitelně brečet nad posledním odstavcem knihy...není možné, aby takhle dopadl můj hrdina Joona Linna :(...do toho chlapa jsem se zamilovala v okamžiku kdy jsem si o něm přečetla první větu a je to jako by mi vzali celý svět :(((...Kniha je úžasná, od první stránky až po poslední a nevyčítám ani jednu stranu, odstavec, větu či slovo v příběhu, po odhalení vraha jsem musela dokonce knihu na chvilku odložit, protože to byl pro mě šok. Možná už jsem ovlivněna tím, že autory miluji a jejich knihy mi berou dech...kam mám napsat, abych z nich dostala další knihu? :)...Pro mě jednoznačně pět hvězdiček...i když mi chvilku potrvá smířit se s koncem.

swamp
05.11.2015 4 z 5

Další detektivka této autorské manželské dvojice, ve které se vrací Joona Linna, tentokrát však není zcela ve formě. Téměř bezdomovecký jest jeho návrat, ale jak je čtenáři už od prvních stránek jasné, události kolem řádícího sériového vraha jej donutí dát se opět do formy. V podstatě se jedná (jako u předchozích knih) o velmi líbivé čtení, jehož závěr je velice uměle vykonstruovaný... jsem ovšem schopen to - vzhledem k tomu, jak jsem knihu zhltnul - autorům odpustit.

lenkavildomcova
28.10.2015 5 z 5

wau...skvělé, napínavé... nemohla jsem přestat číst...úžasné

Eventful
27.10.2015 4 z 5

Pro mě klasická Keplerovka...:) rozuzlení mě zase uzemnilo, takže jsem velice spokojená. Četla jsem všechny předchozí díly, takže v postavách ani vedlejších příbězích jsem se nijak neztrácela.
Reakce na komentář skipiii: Kdo to ovšem četl jako první knihu, nejspíš moc nepochopil příběh Joony atd...je lepší, číst Keplerovky tak jak je manželé vydali :) přeci jen to na sebe v jistých směrech navazuje.

skipiii
26.10.2015 2 z 5

prvni a zrejme i jedina kniha kterou jsem od tohoto autora cetla. velice dlouhu,nezazivny,slozity zacatek knihy,ztracela jsem se v postavach a stejne tak nektere dejove linie nebyly zcela objasneny. Posledni 50 stran bylo zajimavych a rozlusteni dech berouci,nicmene mela jsem co delat abych knihu docetla

barbarael
26.10.2015 4 z 5

Celkově mě knihy od Larse Keplera nijak nechytly, ze skandinávské literatury mám jiné oblíbence. ALE!
Tento díl byl nejlepší z toho, co jsem od této dvojice četla. Ačkoliv mi místy přišel přitažený za vlasy, bavil mě námět, spád knihy a závěrečné, skutečně adrenalinové, finále.
Největším problém jsou pro mě hlavní postavy. Není zde nikdo, kdo by mi přirostl k srdci. Proto nemám nijak velkou potřebu čekat na další pokračování série (tak jako tomu je u Harryho Hola, či Millénia..aj.)

matyszek
24.10.2015 3 z 5

Četla jsem už lepší knížky od Keplera :( docela mě zklamala. Čekala jsem více napínavý děj, více sledování. V první polovině knížky jsem se nudila - až jsem myslela, že ji nedočtu. Druhá půlka to trošku vylepšila ale víc jak na 3 hvězdičky to bohužel není.

ApolenkaS
23.10.2015 5 z 5

No tak to byl mazec! Na začátku jsem si říkala, normálka, pohoda.... Kde je Joona? No, tak snad se to nějak rozjede..... A od druhý půlky už děti nedostávaly večeři, protože se tak knížka nedala odložit. A posledních sto stránek?!!! ADRENALIN!!!! Fakt super vygradovaný příběh. Ten úplný závěr (hořící dům) už mi přišel přehnanej, ale proč ne? ;)

fis.rena
23.10.2015 4 z 5

Přibližně v polovině knížky jsem si říkala,že by tam mohlo být více stalkingu,ale závěr mi to vynahradil,takže jsem spokojena. Velké plus jsou krátké kapitoly končící napětím,takže to nedá a musí se číst dál.

Barbelo
22.10.2015 5 z 5

Neskutečně čtivá a napínavá kniha. Rozuzlení děje mě hodně překvapilo. Rozhodně si přečtu další díla autora :-)