Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

rodak
20.09.2015 3 z 5

Střídavá kvalita .Tato poslední kniha od Keplera se mi moc nelíbila.Děj takový narychlo uplácaný ,těžkopádný Postavy špatně vykreslené .Možná jsem v dobu čtení nebyl na stejné vlně.Ale ve srovnání s KALLENTOFTEM nebo jinou švédskou dvojicí ROSSENFELDTEM a HJORTHEM to bylo slabé.Přitom Písečný muž to bylo jiné kafe

LuckaH2
19.09.2015 3 z 5

Pro me nejhorsi ze serie...tolik prehnanych scen, be nektere zbytecne a zdlouhave popsane(rvacka s vudcem bezdomovcu, akce ve sklepe), troska z hlavniho hrdiny... Do pulky me to vubec nebralo, pak se to rozjelo, ale nepomohlo mi to. Predchozi 3 knihy bomba ale tahle ne...

aneta3874
18.09.2015 4 z 5

Kniha má výbornou atmosféru, kterou se drží od prvních stran až do konce. Bohužel mě zklamalo celkové rozuzlení, které mi připadalo natolik neuvěřitelné, že podkopalo nejen fyzikální zákony.

patenka
17.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha ,napínavá až do konce a opravdu silně čtivá..těžké rozloučení s detektivem Joonou..

Iren80
17.09.2015 5 z 5

Perfektni pocteni !!!! Vrele doporucuji.

Mišmiš
16.09.2015 5 z 5

Hustýýýýýý.....nejlepší kniha serie. Miluju je a doufám, že jich bude ještě hodně :-)

Richardson
16.09.2015 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl série.

Jonn
15.09.2015 4 z 5

Od Keplera jsem četla pouze Hypnotizéra, který mě však nijak extra neohromil. Avšak Stalker byl jednoduše dech beroucí. Když už si myslíte, že vrahem je určitá osoba, po pár kapitolách si opět musíte položit otázku ,,Kdo je vlastně skutečným vrahem?". Některým lidem se pár situací možná bude zdát až přehnaných, ale stejně vás z tohoto thrilleru bude mrazit.

JPO
10.09.2015 5 z 5

Jako fans všech knih LK opět nadšen ...

Denisa.knizky
09.09.2015 5 z 5

Od Keplera jsem cetla vsechny knizky a musim rict, ze Stalker byl asi nejlepsi z nich. Doporucuji, jednoduse psany, velmi ctivy detektivni pribeh k oddechovemu cteni.

Zuzu88
09.09.2015 2 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle,ale celé je to až moc přehnané,překombinované,neuvěřitelné.Pro mě zatím nejhorší od tohoto spisovatele.

Zrzavá_Tereza
08.09.2015 5 z 5

Za mě boží!
Stalkera jsem doslova zhltla a jen těžko, těžko jsem se po dočtení knihy rozloučila s Joonou Linnou...

dalia1769
03.09.2015 4 z 5

Kniha má trochu pomalejší rozjezd, ale poté, co se na scénu vrací Joona Lina, se příběh rozjede a čte se opravdu jedním dechem. Zločiny jsou tentokrát opravdu trochu extrémní a nejsem si jista, zda by se podobný příběh vůbec ve skutečnosti mohl odehrát, ale kdo ví... Rozhodně napínavé čtení, i když předchozí tým vyšetřovatelů s Joonou v čele se mi líbil mnohem více, Adam je hodně nevýrazný a Margot, snad až na samý závěr knihy, velmi nesympatická.

Baarbucha
03.09.2015 4 z 5

Kniha je zajímavá, dobře se čte, ale když se člověk zamyslí, tak detaily do sebe nezapadají, někdy to na mě působilo jako slátanina. Škoda

minirock
02.09.2015 5 z 5

Moje první Keplerovka a já tleskám nadšením. Má to spád, je to napínavé, zápletka originální, odhalení pachatele překvapivé. Určitě si seženu další knížky této povedené dvojice.

Mucko
02.09.2015 3 z 5

Keplerovci s predošlými knihami nastavili latku poriadne vysoko, ale ich ambície pokračovať u Stalkera sa stratili v jednom chaose plnom absurdností...

Fixa08
30.08.2015 5 z 5

Líbilo se mi to moc, jako vše Od Keplera, dávám 5*!

bago
30.08.2015 4 z 5

Nemůžu upřít této autorské dvojici jedno; velmi poutavě psané příběhy, u kterých se přistihnu, že zapomenu jít spát. Ze všech severských autorů je řadím hned za Stiega Larssona. I u této knihy vyzdvihuji provázanost a rozmanitost příběhem. Souhlasím s "bajineckou", vrah byl i pro mě překvapivý. Škoda Joony (víc zmiňovat nebudu kvůli spoilerům), proto "jen" 4*.

Harry
25.08.2015 5 z 5

Kniha je bezvadná, kdyby měla tisíc stránek, tak by mi to nevadilo. Nejsem takový čtenářský borec, abych ten příběh zvládl za dva dny (jak jsem se dozvěděl v komentářích, tak je to možné, jen nevím, jak si to ten hltoun naštosuje do hlavy a co si z toho pamatuje).
Vyhovovalo mně, že je kniha dělena do kratších kapitol , děj pěkně šlape a "Stalker" je překvapivý.Rád si přečtu další (doufám, že obsáhlou) knihu od autorů, píšících pod jménem Lars Kepler.

tyna_01
25.08.2015 5 z 5

Keplerovské knížky doslova hltám jedním dechem a tato kniha nebyla výjimkou :)