Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Verisvlckova
21.10.2015 5 z 5

Přečetla jsem všechny knihy a Stalker mě nezklamal! Úžasně propracovaný příběh, i když je pravda, že v některých kapitolách jsem se trošku "nudila" - měla jsem tendenci k tomu přeskakovat řádky. Konec mě teda totálně rozsekal a posledních 100 stran jsem vyloženě četla se zadrženým dechem. Ani jednou mě nenapadlo, že by pachatelem mohl být právě onen pachatel (nechci prozrazovat pro lidi, které toto čtení teprve čeká). Akorát těhotná vyšetřovatelka Margot mi k srdci moc nepřirostla a od začátku mi byla nesympatická. Ovšem konec (i když možná trošku neuvěřitelný) všechno zachránil. Souhlasím s Edanou, že by ale kniha zasloužila vysvětlení pachatelem zveřejňovaných videí. 5/5

Edana
18.10.2015 3 z 5

Tý jo, to zas bylo.... Nemůžu si pomoct, ale buď autorům pomalu dochází dech, nebo už mě prostě jejich zavedené postupy tolik "neberou". Ač byli Svědkyně ohně i Písečný muž také postavení na hlavu a přitažení za vlasy, opravdu hezky se to četlo, svým způsobem to bylo napínavé a přece jenom byl čtenář zvědavý, jak to všechno dopadne. Stalker postrádá i tyhle kvality. Prostě nebylo komu fandit.... Neohrožený Joona Linna přichází na scénu jako prošedivělá, kolabující troska s odrovnanou kyčlí.... zdrhá z nemocnice, aby se raději nechal "ošetřovat" od pochybných cikánských individuií.... ovšem po několika dnech a pár injekcích od svého kámoše opět skáče jako kamzík. Erik mi byl od první chvíle nesympatický a těhotná Margotka mi k srdci taky nijak nepřirostla. Trochu mi v závěru chybělo alespoň přibližné vysvětlení, kde se vlastně pachatel naučil "nevystopovatelně" zveřejňovat videa...

jana9674
15.10.2015 5 z 5

Jako vždy super. Kvalita knih od Larse Keplera je s každou další knihou zvyšuje.

wesulle
11.10.2015 5 z 5

Já jsem knihu přečetla jedním dechem a nemohla se od toho odtrhnout. Ve skrytu duše jsem už od půlky věděla, kdo je vrah, ale stejně mě děj dokázal překvapit. Určitě stojí za přečtení a já se teším na další díl!

for-com
09.10.2015 3 z 5

Čtivost. To je to, co spojuje všechny knihy Larse Keplera. Krátké kapitoly "končící v nejlepším" jsou velmi dobrý tah, ale nemůže se u nich zbavit dojmu, že příběhy tak nějak kloužou pouze po povrchu, nejde to do hloubky, postrádá to atmosféru. Jejich knihy mi připomínají akční hollywoodské filmy se spoustou akce a závěr, který je až za hranicí uvěřitelnosti. Ono to sice baví, ale také se to rychle vytratí z paměti. Stalker má navíc i dost nesympatické postavy v čele s hl. vyšetřovatelkou Margot a jejím kolegou Adamem, o profesionalitě ostatních členů by se taky dalo silně polemizovat a těch hluchých míst tam bylo také dost. Suma sumárum je to sice čtivá, ale průměrná detektivka.

MagdaS
08.10.2015

Musela jsem si nechat trochu času od dočtení, protože kniha ve mně budila rozporuplné reakce. Samozřejmě, skvěle napsaná, četla se jedním dechem, ale přesto mi pořád něco vadilo. Nechápu, proč hlavní vyšetřovatelka musela být těhotná, proč Joona přišel až později a navíc tak, jak autoři napsali, proč zrovna slepá učitelka hry na klavír... Zápletka skvělá, ale místy jsem si říkala, no to už snad ne (viz. scéna s jezerem, kdy policisté pátrají a Erik stejně prokouzne, 2 povolaní policisté v akci a zvítězí psycholožka apod.). Lepší než Paganiniho smlouva, která mě zaujala nejméně, ale už to nějak není ono. Uvidíme, co bude dál.

Maarty
08.10.2015 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale předchozí knihy této dvojice byly (více či méně) lepší.Stalker je takový průměrný, chvílemi trošku nudný a rozuzlení mi připadalo dost přitažené za vlasy.Snad se další příběh vydaří lépe.

nemeckovatereza
06.10.2015 3 z 5

Tak dočteno. Chybělo mi tam víc detektiva Joony, kterýho jsem si oblíbila. Těhotná kolegyně mi do příběhu nesedla a už z předchozího dílu Hypnotizér mi není sympatický Erik a jeho popis hypnózy. Jinak dobrá detektivka ;) Jsem zvědavá jestli budou další díly

raty
05.10.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Musím dát pět hvězdiček, přestože to bylo místy dost přehnané a nejlepší kniha série to určitě není (já bych hlasovala pro Svědkyni ohně).

kachnch
03.10.2015 3 z 5

! může obsahovat spoilery
Stalker je pro mě knížkou, ze které jsem v jednu chvíli nadšená a ve druhé si říkám "to jako vážně?"
Od začátku mi byla nesympatická hlavní vyšetřovatelka, její chování mě iritovalo a působila na mě až neprofesiálně (docela by mě zajímalo, v jakém zdravotním stavu se jí to dítě narodilo). O mladém kolegovi, který se při policejní akci rozhodne, že přefikne neznámou zfetovanou ženskou, protože prostě najednou musí, ani nemluvím. Když se objevil na scéně Joona, jásala jsem, avšak jeho návrat alá houmlesáka se mi docela příčil.
Samotný děj a příběh to naštěstí vyvažuje. Motiv se mi moc líbil, rozuzlení mi vyrazilo dech a konci rozhodně nechyběla akce. Možná jí bylo naopak v tu chvíli více než dost a Jackie byla až trochu moc nesmrtelná. Keplera mám ráda a i přes to, že má román pro mě několik slabin, doufám, že série Joona Linna tímto nekončí.

cameronova
02.10.2015 2 z 5

Po přečtení všech předchozích dílů je tohle obrovské zklamání a rozčarování :( Jako by knihu psal někdo jiný, než dosud.... naprosto nevěrohodné chování postav, zdlouhavé pasáže o ničem, ..... škoda, těšila jsem se moc a dočítala jsem se skřípajícíma zubama.......

konicekbily
01.10.2015 4 z 5

Kniha je velmi dobrý standard, někde to více překombinoval, moc rozvětvil. Nejlepší z jeho knih této řady je podle mne ale Svědkyně ohně.

creassy
01.10.2015 5 z 5

Super. Moc se mi to líbilo :) Závěr je asi trošku přehnaný, ale ještě to jde.
Každopádně už zatahuju žaluzie ještě před úplným setměním :)

LůcaSrby
30.09.2015 5 z 5

Opět parádní kniha! Ke konci jsem ji nemohla odložit - stejně jako předchozí knihy této série.

Simáček
30.09.2015 5 z 5

Tak to je pecka. Naprosto super kniha. Ten konec mě dostal. Místy sice docela drsné a zvrácené, ale přiznejme si, že dnešní doba prostě drsná a zvrácená je. Za mě plný počet a doufám, že budou další díly této série od skvělé autorské dvojice :-)

Gysna
29.09.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale podle mne má i lepší. Chvílemi mi to přišlo zdlouhavý a překombinovaný.

Šánka
27.09.2015 5 z 5

No, bylo to tradičně výborné, skvělé a z napětí mně ještě teď buší srdce. Konec byl pořádný severský nášup, na noc super, pokud si třeba chcete dohnat úklid, který po dobu čtení šel bokem, protože po tomto zaručeně hned neusnete. Jo, a žaluzie už zatahuji !

koki.veru
23.09.2015 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha ze série Detektiv Joona Linna. Opravdu klobouk dolů, přečteno jedním dechem, kniha plná napětí, emocí, dobrodružství, lásky i vražd. Opravdu jedna z nejlepších knih za poslední dobu, co jsem četla :)

evikt
23.09.2015 4 z 5

Jako zenu me kniha naprosto dostala a zdrtila zaroven. Detailni popisy scen, mist, postav. Ac smysleny dej, jako clovek co zije 30 let ve druhem patre v panelaku si nedokazu predstavit prizemni domek s francouzskymi okny a snadneho pristupu domu. Hruza.. :) Chvilemi me dost mrazilo, ale jsou mista, ktera byla prehnana. Nikdy si nekoupim zlutou plastenku.

Juzzy
22.09.2015 4 z 5

Opět skvělé, pachatele jsem nedokázal určit. Ale na pátou hvězdu tomu něco chybělo - místy až překonstruovaný děj zavánějící sci-fi. A taky z logiky příběhu nerozumím proč nedošlo nejdřív na Simonu.