Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

cie
27.06.2016 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce!

luciefeix
27.06.2016 4 z 5

velice napínavé

elisa194
15.06.2016 3 z 5

Při čtení této knihy jsem měla velice smíšené pocity. Začátek mě velice chytl. Chvilkami jsem se ale potom ztrácela v ději. A z konce knihy jsem byla absolutně otrávená.

Amisha
13.06.2016 5 z 5

Moje třetí kniha od této skvělé dvojice autorů. Bohužel, nejsem schopná je číst v chronologické řadě, takže starší události, který občas vstupují do současného děje, mě trochu matou, ale ne natolik, abych opět neocenila naprosto bravurně napsanou knihu. Už od prvních stran jsem věděla, že tuto knihu nedám z ruky, dokud ji nedočtu. Výborně popsané myšlenkové pochody postav a děje. Možná může někomu děj ke konci připadat již trochu absurdní, ale přes to všechno můžu jen zatleskat a těšit se na další pokračování.

RyxiraAmyGinger
08.06.2016 3 z 5

Jako nemůžu si pomoct, ale vyšetřovat brutální vraždy ve vysokém stupni těhotenství je prostě... no, debilní. Přečetla jsem Jo Nesba a celá nadšená severskou detektivkou jsem se vrhla na tohle, ovšem byla jsem zklamaná... Začátek byl těžký (chvilku to trvalo, než jsem si zvykla, že je kniha napsaná v přítomném čase), ke konci mě to docela chytlo, ovšem některé věci prostě nelze dost dobře ignorovat. Veliké množství postav je korigováno s přehledem, akce je vypsaná dobře, ale prostě... některé věci mi zkrátka vadí.

babsi66
06.06.2016 2 z 5

Špatná detektivka s ještě horším závěrem. Při čtení jsem se nemohla zbavit dojmu, že autoři při psaní postupovali podle předem daného mustru, kterého se snažili držet zuby nehty. A ono to je vidět.

Závěr, který zřejmě měl být plný nepředvídatelných zvratů, to pak zazdil úplně. Jako kdyby si autoři vymýšleli vysvětlení jednotlivých detailů, až když si v průběhu psaní uvědomili, že se k nim žádné přirozené vysvětlení nenabízí.

Další díl už číst nebudu. Nebo možná jo, ale jen proto, abych se pobavila nad tím, jak Kepler vyseká Joonu z vězení, aby mohl švédské policii ukázat, jak se správně chytají padouši.

martunka
01.06.2016 5 z 5

I když je to první kniha od této manželské dvojice, musím uznat, že se mi moc líbila. Dobře se mi četla a Joona Lina je dobra postava.

terpin
29.05.2016 5 z 5

Perfektní!!! Až jsem se bála být v noci sama v bytě!!!

EricNor
27.05.2016 2 z 5

Po výborných třech příbězích s komisařem Linnou, Paganiniho smlouva, Svědkyně ohně a Písečný muž, přichází pro mě nepochopitelný propad. Když mám zhodnotit jedním slovem, tak mě napadá jedině "chaos". Úvod a závěr jsou jakž takž, ale prostředek knihy, respektive její většina je pro mě nelogická, špantě navazuje, postavy se chovají zcela nepochopitelně, akční a šokující scény jsou totálně k smíchu. Keplerové se asi nechali unést americkým stylem pro pokračování - všeho víc, víc akční, víc brutální, víc úchylácký. Škoda, přeškoda. Myslím, že vysoké hodnocení je u této knihy spíš ze setrvačnosti vzhledem k předchozím skvělým dílům. Pro mě propadák.

Markettka00
26.05.2016 3 z 5

Co se neda tomuto autorovi vytknout je ctivost. Neskace z osoby na osobu jako J.Nesbo a kniha ma spad. Cetla jsem vsechny jeho knihy s Joonou a tuto bych zaradila do prostredka bodoveho hodnoceni. Pribeh dobry, ale casto jsem mu uz prestavala verit...

olcab
24.05.2016 3 z 5

Tak jsem knížku dočetla se smíšeným pocitem. Poslední čtvrtina byla hodně přehnaná, byla jsem zklamaná. Oproti jiným knihám od této dvojice dávám jen 3 hvězdy. Jednoznačně nejlepší byl Písečný muž.

Michal1999
22.05.2016 3 z 5

První knížka, kterou jsem od autorů četl, bohužel mě těžko něco přiměje k tomu, abych si přečetl i jinou. Nebylo to zlé, ale hlavně ke konci místy dost přehnané a jindy zase nelogické (není snad problém najít toho, kdo nahraje video na YouTube, hlavně když Google vyžaduje i telefonní číslo).

limetka2008
21.05.2016 1 z 5

Tak poslední třetinu jsem už dočítala úplně otráveně, jen abych to už měla za sebou a celkový dojem? Že je to strašná slátanina, i když psaná aspoň v první polovině jakžtakž čtivě... takže k další LarsKeplerovce se už určitě nedokopu. No a ten konec byl už opravdu trapný.

myreadingplace
20.05.2016 4 z 5

Konečně. Konečně jsem se ke knize dostala! Rok jsem její přečtení vlastně odkládala, protože už mám přečtené všechny díly s Joonou Linnou a chtěla jsem mít pořád jeden v záloze. No a jak jsem s ní spokojená? Necítím žádně zklamání, ochuzení. Úplný závěr mě malinko překvapil, ale chápu to. Občas mi v knize přišlo až moc průhledné popisování neznámých osob, u kterých bylo jasné, že nedopadnou dobře. Proto radím, k nikomu se moc neupínejte, at nejste zklamaní. Na závěr dávám 4*, protože začátek nebyl tak působivý.

Bacík
20.05.2016 5 z 5

Jestli jsem si někdy nedokázala představit stalking v drsným slova smyslu, tak teď už ano. Úžasná detektivka, je čtivá, napínavá a je to kriminální příběh v pravým slova smyslu!

klikas
19.05.2016 3 z 5

Dost brutální...pointa docela dobrá.

yndiC
10.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny v této řadě s hlavní postavou Komisařem Joonou Linnou. Ale musím říct, že tato mi přišla nejméně napínavá. Začátek mi přišel příliž zdlouhaví občas až nudný. Až konec se konečně trochu rozjel a byl napínavý. Každopádně knihu mohu doporučit. Dávám 4 hvězdy.

ITGIF
03.05.2016 5 z 5

Detektivky jsou vždy v mém případě tak trochu sázka do loterie. Nesbo není nic pro mě, ale rozhodla jsem se, že dám šanci jeho "kolegovi" Keplerovi a musím si říct, že tentokrát se nadšení konalo. Knížka se četla velmi dobře, skandinávské názvy měst, obcí, ulic nerušily tak, jak u Nesba a děj byl strhující. Konec? Tak to jsem málem vypustila duši! Dávám 5 hvězdiček!

SelenaDemi428
02.05.2016 1 z 5

Pogratulujte mi, dočetla jsem to :D. Trvalo mi to měsíc, což se celkem divím, četla jsem tlustší knihy za kratší dobu. Upřímně mě tato kniha celkem zklamala. Byla všude chválená a tak dále, tak jsem od ní čekala asi až mnoho, proto byla takovým zklamáním. Dost často jsem se neorientovala v ději, vůbec jsem nedokázala někdy udržet pozornost. Konec se trošku víc rozjel, ale to je asi tak všechno, jinak bych dala o hvězdičku míň. Další knihy od autora (autorů) už asi číst nebudu.

Makaja
01.05.2016 3 z 5

Moje první a nevím, nevím, jestli ne i poslední kniha tohoto autora (dvou). Prostě tohle není moje parketa, příliš mnoho násilí a jeho barvitého popisu, celkem rozvleklý a tak nějak rozkouskovaný děj, nebo jak to říct. A přestože nejsem fanatik do detektivek, pro mě rozuzlení nebylo šokující a ani nečekané, celkem brzo mi došlo, jak to bude s vrahem, ne přímo ona osoba, ta až někdy ke konci, několik desítek stránek před rozuzlením, ale........ kdo četl pochopí, kdo ne, tak nepovím :-). Takže zcela proti většině, za tři.