Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Smardik17
15.09.2016 5 z 5

Joona Linna řeší (asi) poslední případ, a musím říct, že jsem opět byl na větvi, nicméně nejvíce se mi z celé série líbila Svědkyně ohně

ankaras
12.09.2016 5 z 5

5. Joona Linna byl dechberoucí. Na scénu ze sklepa, kdy se mi chtělo řvát: "Běž, běž, běž.." nezapomenu.

Danka1975
11.09.2016 4 z 5

Takže po určité době zase trocha severského krveprolití . . . Co jsem na tého knize ocenila bylo to, že mezi obětmi nebyly děti, jako tomu bylo u Hypnotyzéra (ale jako kniha za mě byla nejlepší. . ). . každopádně souhlasím s komentáři níže, které tvrdí, že byla tendence přeskakovat stránky
a kdyby jich bylo tak o 150 méně, autoři si mohli ušetřit čas a práci :-). . . Rozhodně ale netvrdím, že kniha nebyla napínává. . (byly pasáže, u ktrerých jsem byla vyloženě ráda, že mám vedle sebe manžela. . , jak jsem již psala, čtu převážně večer před spaním. . ). . . a stejně, i když jsem si při čtení říkala: "Ten kdo bude vypadat na vraha, ten to nebude a kdo by tě ani nenapadl, ten to bude. . .". .tak jsem to neuhádla :-). . .knihu doporučuji a teď vzhůru zase do veselejší, jasnější, tématiky!!!!

nevřelka
11.09.2016 3 z 5

Čekala jsem víc napětí. Nebylo to špatné, ale místy jsem měla tendenci text přeskakovat a těšila jsem se, až knížku dočtu. Takže na pět hvězd to za mě není.

3nitka
08.09.2016 5 z 5

Keplera čítam na preskáčku, a je to chyba. Ale nedalo sa inak. Stalker je výborná kniha, napínavá, menej prekombinovaná ako Písečný muž, dej svižne beží a zrazu sú dve hodiny po polnoci. Joona aj Erik sú dobre vymyslené postavy. Našťastie ešte dve mám neprečítané.

ellescorpio
06.09.2016 3 z 5

Značně smíšené pocity. Konec famózní. Jenže těch 400 stran předtím mě moc nebralo. Joona měl hrozně málo prostoru, Saga tam nebyla vůbec a jak Adam, tak Margot mi byli hrozně protivní. Přijde mi jako holý nesmysl, aby těhule lezla na místo činu, kde před chvíli vrah ubodal oběť, když si vezmu, že v obyčejné chemické laborce mají těhotné zakázáno sáhnout pomalu i na destilku. A navíc těch milion odkazů na to jak a kam nemůže napasovat břicho, jak sotva leze, brrr. Za to fakt jedna hvězda dolů.

Kdybych ji četla jako samostatnou knihu-super. Ale že jsem je četla chronologicky, tak jsem zklamaná, čekala jsem mnohem víc, tahle kniha mi přišla, jak když na ty předchozí ani nenavazuje... Jo, závěr překvapující, ale za mě trošku přitažený za vlasy a (nechci spoilovat) s tímto typem vraha a jeho pohnutkami jsem se setkala už v x thrillerech. Místy byl z Joony takový super hrdina (kdo má rád Harryho Holea, bude se mu to moc líbit, já do této sorty nepatřím). Na Písečného muže to nemá ani omylem, tam mi běhal mráz po zádech a i když to nebylo tak brutální, rozhodně to bylo mnohem víc nervy drásající!

ufounek17
04.09.2016 5 z 5

Tak na to nemám slov. Od Hypnotizéra po Stalkera...neměl chybu ani jeden díl...nej nej uplně nej byl Hypnotizér a Stalker. Nemohla jsem knihu kolikrát odrhnout od čtení. Doporučuji.

Booker
04.09.2016 5 z 5

Od románů jsem zkusila něco jiného, knihu jsem dlouho odkládala,ale když jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Děj knihy mě naprosto pohltil od první stránky, strach, napětí, nedočkavost..Perfektní kniha, dávám plný počet hvězd :-)

stepanka000
03.09.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla za 3 dny, pořádně napínavé čtení a překvapivý závěr: )

elcapitano
02.09.2016 5 z 5

Temna napinava detektivka. A pro mne jeden novy zazitek: knihu jsem necetl, ale poslouchal jako audioknihu, kterou nacetl Pavel Rimsky. Jeho temny hlas a charakteristicka interpretace knize ohromne slusela a zazitek jeste podtrhla. Davam pet hvezdicek, v tomto priprade i za zpracovani audioknihy.

Lolila
01.09.2016 4 z 5

Veľmi dobre napísaná detektívka. Mrazivé napätie od prvej stránky.

meinita
31.08.2016 4 z 5

parádní příběh, ke konci možná trochu happy end, no na paganiniho smlouvu nebo hypnotizéra to fakt nemá, ale i tak jsem se bavila.

adlenka
29.08.2016 3 z 5

Začnu kritikou. Margot a její jídlo mi nesedlo, byla mi vyloženě protivná a její těhotenství pro příběh zbytečné. Chtěla bych víc Joony. Pasáž, kde "pachatel" je na útěku mi přijde nereálná, vždyť na sobě neměl ihned po žádnou krev, ale hlavně, proč už z toho auta nevolal policii, nebo alespoň Margot, ok, Joona to nebral, ale 112ka snad fungovala, ne? A že ho policie nechytla... no dobře, ale....

Na druhou stranu, ta kniha byla skvělá, napínavá, čtu v noci s otevřeným oknem, většinou. Tentokrát bylo okno zavřené, žaluzie 3x zkontrolované...
A jelikož jsem četla komentáře, že vraha těžko uhodnout, tak jsem se od začátku snažila vymýšlet ty nejmíň pravděpodobné, a... nic. Neuhodla.

lapagerie
26.08.2016 5 z 5

Další napínavá detektivka s Joonou Linnou. Rozuzlení mě dostalo. A poslední stránka - no, máme se na co těšit.

Kr.D.
24.08.2016 4 z 5

Dobře napsaná detektivka. Neznám nikoho, kdo by dopředu dokázal uhádnout postavu vraha. Sama jsem byla přesvědčená, že vím, kdo to je. Děj mě ale tak zamotá, že mě výsledek nakonec vyvedl z omylu a překvapil.

jiripa
23.08.2016

Tak opět jedna z povedených knih Larse Keplera. Kniha napínavá od první stránky.

buchta_
20.08.2016 4 z 5

Ten Adam Júsuf a spol. mi dost připomínali Olle Gunarsona, ze třetího dílu.
Tváří se, jako kdyby sežrali všechnu moudrost, ale na nic nepřijdou. Aspoň u Margot, bylo znát, že si Joonova úsudku považuje. Škoda, že nedostala víc prostoru Saga Bauerová...
Pachatel jako obvykle v podstatě superman, ale to už jsou holt Keplerovi a asi by to jinak sotva byla tak dobrá kniha. Z celé série se mi líbila asi nejvíc.

petra1394
14.08.2016 3 z 5

Komentář pode mnou (MirKop) obsahuje spoiler..

MirKop
12.08.2016

WOW! Lars & Keplerová překonávají sami sebe. Úplné mistrovské dílo. Chvílemi jsem byl zamotaný jak na centrifuze, ale za žádnou cenu jsem z ní nechtěl vyskočit.

Tipoval bych snad i svého psa, ale nikdy...až jsem si musel ty některé pasáže s Ericem a jeho "obdivovatelkou" pročíst znovu, protože mi to prostě nedalo ;-) LK umí naprosto dokonale popisovat a ještě více dramatizovat jednotlivé pasáže ( hlavně minuty před vraždou ), že se člověk bojí číst dál...

petra1394
10.08.2016 3 z 5

Fajn detektivka, možná o něco slabší než předchozí díly. Docela dlouho vyšetřovatelé tápou ve vodě a až skoro ke konci je odhalen pachatel a najednou jde vše ráz na ráz. Škoda jen, že Joona byl tak mimo, možná by se celá kniha obešla i bez něj a do popředí se mohla dostat postava Margot.