Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Atlantis
18.07.2020 4 z 5

Pokud napíšete detektivku s názvem Stalker, musíte si být zatraceně jistí v kramflecích. Lidé budou očekávat mrazivou atmosféru, budou chtít mít pocit, že za jejich oknem do zahrady někdo číhá a sleduje je při každičkém pohybu. A to se tady opravdu povedlo. Sledování obětí bylo opravdu věrohodné a napínavé a rozhodně jde o vrchol této knihy. Samotná zápletka lehce kulhá, ale i tak jde o povedený díl.

Bezkyne9
15.07.2020 5 z 5

Manzele ,,Keplerovi” jsou sazka na temnou jistotu a thrillerovy pribeh skutecne prvni tridy :) ... Vybrouseny dej, jazyk, zajimave postavy, okolnosti a atmosfera, u niz poznate, ze se jedna prave o toto autorske duo. Vrele doporucuji :)

Kochny
14.07.2020 4 z 5

Další napínavý příběh komisaře Joony Linny. Opět se na scénu vrací postava Erika Maria Barka, kterého známé již z Hypnotiséra. Skvělá, mrazivá atmosféra s typicky velkolepým rozuzlením ????

Marciem
12.07.2020 5 z 5

Děj strhující, drsný, napínavý a závěr úplná bomba. Jen ta nesympatická policistka mě dost štvala. Jinak velmi zdařilé.

Crozz
05.06.2020 1 z 5

Posloucháno jako audiokniha a bohužel sem se vůbec nechytil, takže za mě ztráta času.

evincz
03.06.2020 5 z 5

Strhujici kniha. Joona Linna je muj nejoblíbenější vyšetřovatel. Knížka je poutava, neuvěřitelně zašmodrchaný případ. Vzrůstající napětí až do samého konce....

zuzca.h
01.06.2020 5 z 5

Začátek byl takový vláčný , chyběl mi tam Joona a těšila jsem se, až se objeví i když měl v tomto díle celkem málo prostoru tak i tak to bylo dobré a ten konec jsem opravdu nečekala, zajímavé rozuzlení toho kdo je opravdu Stalker.

Heliandílci
23.05.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nabírala nečekané zvraty :) Byla napínavá. Hlavně v ní není moc jmen, což mi maximálně vyhovuje :D

TerezaaBaarova
19.05.2020 5 z 5

Skvělé! Vynikající! Strhující!
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, přečteno za jeden den! Ačkoliv jsou dvě věci, které bych vytkla - komisařka, škoda, že nahradila hlavního hrdinu Joonu a druhá - tušila, kdo by mohl být vrah, od druhé poloviny knihy.

Adelajda_4
17.05.2020 4 z 5

Stejně jako u minulých knih této autorské dvojice první polovina ušla, ale druhá byla parádní. Jediné, co mě na celém příběhu dost iritovalo byla komisařka, která nahradila nám dobře známého Joonu. Ano, je fajn zmínit, že byla těhotná, ale při každé příležitosti upozorňovat na to, že si sáhla na břicho, nebo že ji zevnitř dítě koplo, to úplně být nemuselo. A konec s epickým prasknutím plodové vody? Ten radši nekomentuji. Každopárně, když vynechám tyhle pro mě nesmírně iritující věci, kniha byla super a přiznám se, že večer jsem se v prázdném bytě i docela bála. :D Kniha totiž reflektuje poměrně aktuální téma stalkingu, stalker zachází tak daleko, že své oběti natáčí přímo přes okno, toto video pošle policii a ta najde ženu později již mrtvou. Vyšetřování policii zavede až do psychiatrické léčebny, ve které sedí člověk, jenž dřív zabíjel podle podobného modu operandi, trpí ale výpadky paměti a příliš si toho nepamatuje. Na psychiatrii se také setkáváme s dobře známým Erikem Mariou Barkem, jenž posléze v příběhu sehraje velmi důležitou roli. Konec byl pak vcelku zajímavý a těším se, jak vše bude pokračovat v dalších dílech.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Tady není ani co dodávat. Autoři prostě umí, přesvědčili mě už několikrát a vždy mě to pohltilo a bavilo, nejinak tomu bylo u Stalkera. Za mě palec nahoru.

vila_z_lesa
09.05.2020 5 z 5

Vynikající, nemohla jsem se odtrhnout, kniha za celou dobu neztratila spád.

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Libilo!

pavels36
06.05.2020 5 z 5

Opět skvěle napsané.Propracováno do nejdetailnějších postřehů a faktů. Autor se hodně opírá a kriminalistiku,zdravotní a odborné výrazy. Nebojí se detailně popsat všechny postavy, příběhy i souvislosti. Každým dílem se stupňuje případ a vyřešení. Každopádně hodně zajímavý konec. Nechci prozrazovat děj,ale aby hlavní hrdina skončil ve vězení to už musí napsat vážně dobrý autor, který předpokládá, že v dalším díle se jistě dostane na svobodu. Doporučuji a jdu na další díl :)

karin4338
29.04.2020 5 z 5

Uzastne,bravurne,excelentne. Vobec som nemyslela ze tato postava moze byt vrahom.co za magori mozu chodit po svete je vazne sila. :D malo to spad a nemohla som sa odtrhnut

ewisek22
25.04.2020 5 z 5

Ještě, že jsem kdysi před lety dala této autorské dvojici šanci. V Y N I K A J Í C Í!!!! Knihy dycky přečtu jedním dechem. Opět za pět

Mike99
23.04.2020 5 z 5

Vracíme se zhruba po roce od smrti Jurka Waltera, po celou dobu byl J.L. nezvěstný, situace došla tak daleko, že byl prohlášen za mrtvého, veškerý majetek připadl státu. Mezi živé ho nevrátí nikdo jiný, než Saga Bauerová.
Na scénu se vrací psychiatr Erik Maria Bark, důležitá postava z Hypnotizéra, kterého začíná dohánět vlastní profesní minulost - zatajení klíčového důkazu o nevině obžalovaného. Někdo totiž začíná vraždit podle 9 let starého scénáře, jedná se o vraždy žen, jejichž minulost je nějak propojena s Erikem. Případy vyšetřuje Margot spolu s Adamem Jusufem (projev multikulturalismu ve Švédsku), nové postavy, do vyšetřování "se plete" Joona, který také nakonec vraha dopadne i za cenu spáchaných trestných činů s (ne)patřičným trestem na konci.
Zase nesmírně dobře logicky vystavěné, někdy hodně drsné, závěr je překvapivý. Čtení knih od LK je návykové. Už se těším, kam nás další příběhy dovedou i na další osud Joony.

Leticia69
21.04.2020 5 z 5

Vynikající

hanča34
31.03.2020 4 z 5

Závěr byl dlouhý a zbytečně morbidní

borupet
31.03.2020 5 z 5

Super, jak jinak, zase o něco lepší než předchozí, ke konci jsem musela číst až do noci, nedalo se odložit, ještě že nebydlím sama, bála jsem se i tak :)) Jsem zvědavá na tu poslední.