Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

iveetka
15.11.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorů a určitě se nestala ani poslední knihou, těším se na další. Kniha mě bavila od začátku až do konce.

kazetko
13.11.2019 2 z 5

Kniha je čtivě napsaná. V podstatě mne ihned vtáhla do děje. Myslím, že ani moc nevadilo, že toto byla moje první kniha od L. K. Ale v průběhu čtení se mi několikrát až zvedal kufr. Opravdu tohle někdo chce číst? a hlavně tohle někdo chce psát? Přemýšlela jsem nad tím, jestli už naše společnost není zvrácená? Ale hlavně co to je za lidi, kteří příběh vymýšlejí, dobrovolně? V rozhovorech přiznávají, že se při psaní bojí, že psaní předchází opravdu precizní přípravy, dohledávání, rozhovory s vrahy,... A tak dobře, třeba je to zajímá, baví, ale že to tak barvitě a realisticky líčí a popisují... Tak opravdu - nejsme zvrácení? že to čteme a svým způsobem nás to láká a baví?
I když se mi kniha dobře četla, přišla mi zbytečně natahovaná. Od momentu odhalení pachatele už jsem čekala na konec.

ivzu77
10.11.2019 4 z 5

Další suprově čtení, další případ, který mi tedy svou krutostí a rafinovanosti nedá na děj knihy zapomenout. JL byl sice mimo službu, ale přitom s náma pořád byl a vyšetřoval. A ten konec.... Co nás čeká v další knize?

Amazonka72
03.11.2019 4 z 5

Pro mě již klasická Keplerovka. Velmi příjemné, napínavé, čtivé, oddychové čtení.
Asi bych ji nezařadila mezi ty nejlepší, novější Lazar se mi líbil více.
Každopádně ve chvíli, kdy budu mít opět chuť na slušnou severskou detektivku, kterou nebudu chtít odložit z ruky, sáhnu po další knize od této spisovatelské dvojice. A o to v těchto knihách jde asi především...

Lenka26
02.11.2019 5 z 5

Jedním slovem perfektní.

Pistácie
21.10.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Ale to mi dělá u Keplerovky problém pokaždé. Ale nakonec si příběh vychutnám a užiju si ho až do konce. Jejich detektivky jsou čtivé a plné zvratů a nečekaných rozuzlení. Baví mě to. Těším se na další.

lištička123
20.10.2019

Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Plaknel
08.10.2019 5 z 5

Kniha opět super.
Má to rychlý spád a čte se moc pěkně. Pravdou je, že asi za polovinou jsem se podívala na konec. Nějaký typ jsem měla, ale nečekala jsem to.
A i když jsem věděla, kdo to dělá, příběh se mi líbil až do poslední stránky.
Doporučuji

burilltomas
28.09.2019 5 z 5

Skvělé!

Slepy
28.09.2019 3 z 5

Další Keplerovka, opět strhující a nepředvídatelná, vraha jsem objevil až po dlouhé, dlouhé době. Souhlasím, že písečný muž má více napětí, i onoho Keplerovského hnusu, přesto však výborná krimi.

Kortez
22.09.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem narazil na skutečně napínavou detektivku, která vás nepustí dokud ji nedorazíte do poslední stránky. Neshledal jsem žádné hluché místa, vše šlo krásně jako po drátkách. Ke knihám od této manželské dvojice se budu rád vracet.

Danilla
17.09.2019 3 z 5

Kniha rozhodně nebyla špatná, napětí bylo dávkované tak akorát, kdo je vrah jsem taky nejakou tu chvíli nevěděla ale třeba Písečný muž se mi líbil více. Něco mi tam prostě nesedělo.

BK95
15.09.2019 4 z 5

Nečetla jsem, ale poslouchala jsem knížku ve formě audioknihy a bylo to skvělé, i kdyz hodně morbidní.. Nicméně jsem neměla natolik mrazivý pocit jako u čtení Písečného muže.

Rezie86
26.08.2019 5 z 5

Dočteno jedním dechem.. Opět nezklamal, ale zavřít ho?? To jako vážně?? :))) těším se na další

HanaNov
24.08.2019 3 z 5

Tahle série je opravdu dobrá, ale Stalker mě oproti předchozím dílům tolik do kolen nedostal. Možná je to proto, že jsem Stalkera četla bezprostředně po Nesbově Policii, u které jsem se nemohla ani nadechnout a proti které je Stalker slaboučký čajíček:-)
Kniha mi přišla hodně psaná na efekt takovým tím stylem "aby to byla bomba", za každou cenu být akční, tajuplný, překvapivý, nicméně postavy na mě působily schematicky a křečovitě, stejně jako dialogy postav. Nedokázala jsem se sžít s dějem, věřit mu a užít si ho.
Stalker je kniha plná klišé, nicméně musím ocenit téma stalkingu jako takového a skvělé popisy vražedných scén. Ty byly opravdu geniálně nadávkované!
Btw. žlutá pláštěnka? To už tady taky několikrát bylo:)

LeSk
21.08.2019 5 z 5

Kniha, u které jsem se opravdu bála, velmi me příběh vtáhl do děje, vynikající zápletky, DOPORUČUJI.

Bórborka
20.08.2019 3 z 5

Očekávala jsem o něco větší "drive", na místo toho se mi to ze začátku zdálo velmi zmatečné a rozvláčné, přesto na konci to vyvrcholilo do zajímavého konce.

pungoš
20.08.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Edona
19.08.2019 4 z 5

Oproti předchozím dílům je Stalker dost rozvláčný. Zejména první polovina se hodně táhla a nehltala jsem stránku za stránkou, tak jako tomu bylo u předešlých dílů. Každopádně rozuzlení a akční konec to vše vynahradí, celé to do sebe zapadne a je to pěkně napínavé. Opět tedy musím chválit a doporučit.

Petrasim
17.08.2019 5 z 5

Lars Kepler je úžasný. Stalker mi přijde jeho nejlepší kniha.