Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Pauline23
17.08.2019 4 z 5

Na obalu knihy: Stalker je ještě o několik příček lepší než předchozí díly série. No s tím nesouhlasím. Byla jsem ráda že se vrátil Erik. Ale co udělali s Joonou Linnou...div ne bezdak o holi. A vraha jsem odhadla dobře a vcelku brzy. Od půlky knihy to byla jizda. Tak jdu na Lovce králíků...

cat5
12.08.2019 4 z 5

Čtivé, pěkný příběh, jen mi tam chyběla ta pomyslná "jiskra", abych dala plný počet. Malinko mě tam rušilo, že (SPOILER) se to cca v polovině vše točilo kolem Erika. Doufala jsem v jiný motiv. Každopádně to bylo mé první setkání s autorským duem, takže si úplný názor udělám až si přečtu nějaké další knihy.

Štixa
11.08.2019 5 z 5

Suprově napínavý příběh až mi bylo líto Erika a jeho nové přítelkyně i Joony. Líbilo se mi jak si Joona stál za svým a nepovoloval :-) za mě pět ;-)

dominika83
26.07.2019 4 z 5

Moje první kniha od těchto autorů. Rozjezd trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo a rozhodně jsem se nenudila,děj pěkně odsýpal, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Občas mi přišel text trochu nesrozumitelný, kostrbatý, je tam i pár věcí nad kterými jsem se musela pozastavit. Jinak se mi kniha líbila. Určitě si přečtu i další. Doporučuji i když asi není pro slabší povahy......

Barča92
24.07.2019 4 z 5

Srovnala bych ji tak s písečným mužem. Líbí se mi krátké kapitoly, které má Kepler v každé knize. Knihu jsem přečetla, ale nehltala jsem každou stránku jako u Svedkyne ohně. Rozhodně, ale stojí za přečtení.

masielko27
13.07.2019 4 z 5

Podľa mňa trochu drhla od polovice, zopár nie úplne reálnych reakcii, ale určite neurazila.

romanka26
10.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, moje první od autorů.. Určitě přečtu i další díly..

Safinka
09.07.2019 5 z 5

Ze začátku mě kniha bavila, po čase to bylo moc dlouhé a roztahané, ale po pár stránkách jsem se do toho zas dostala a líbila

kleryna
25.06.2019 4 z 5

Skvěle napsané, vůbec jsem nevěděla, kdo to všechno udělal. Trošku mi vadilo zbytečné natahování děje.. ale tato série s Joonou je výborná!

ada10792
24.05.2019 5 z 5

Asi zatím nejlepší

barbara5604
22.05.2019 5 z 5

Za mě úžasně napsaná knížka..do samého konce jsem nevěděla kdo byl vlastne vrah..velmi mě knížka překvapila

kyssling
22.05.2019 4 z 5

Mnohovrstevná kniha, skvěle popsané charaktery postav i příběh. Čte se sama, pouze bych vytkl až přehnané supermanství a odolnost některých hrdinů v samotném závěru.

katst
16.05.2019 3 z 5

Hlavní příběh knihy je čtivý a napínavý. Dlouho jsem netušila, kdo je onen stalker. Přesto pro mě nadále zůstává nejlepší knihou série Písečný muž.

Také mi malinko začíná vadit, jak je zbytečně natahován děj, hlavně, aby bylo dost stran... Naprosto zbytečné mi přišlo zmizení Joony a pak zase jeho objevení, které přišlo jak blesk z čistého nebe.
A postrádala jsem Sagu, která se v knize jen mihla, protože je mi sympatická víc než Margot.

Pajule35
16.05.2019 5 z 5

Velmi dobře napsaný, velice čtivé, napínavé, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah... Autora Radim mezi oblíbené

michaela.97
06.05.2019 5 z 5

Po přečtení téhle knížky jsem se oficiálně zamilovala do manželů, tvořících pod jménem Lars Kepler. Děj mi utíkal a já se ani chvíli nenudila. Možná také proto, že krátké kapitoly se mnohem lépe čtou než obsáhlé a jednotvárné texty. Příběh se stupňoval a konec jsem dočetla s otevřenou pusou. Při čtení jsem se bála a zároveň se neskutečně těšila, jak bude knížka pokračovat dál. Za mě rozhodně jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla!

PPardinio
05.05.2019 4 z 5

Opět vydařená kniha od L.Keplera. Krátké kapitoly pomáhají ději a objeví se zde několik nových postav.Přesto jsem si z počátku nemohl zvyknout na fakt, že důležitou roli hrála při vyšetřování Margot Silvermanová, která prostě není Saga Bauerová. Joona se dostával do děje dost pozvolna, ale s odstupem času si myslím, že to bylo dobře. Oproti Hypnotizérovi mě naopak sedla postava Erika M. Barka, který mě bavil a tentokrát jsem mu dost fandil, i-když v některých fázích příběhu působil trochu moc dokonale a nepolapitelně :-) O Stalkerovi jsem měl jasno zhruba po 280 stránkách, ale o to více mě bavila snaha autora o klamavé stopy.

seracén
04.05.2019

Má první od této dvojice autorů, ale nejsem zklamaná, příběh od počátku chytne a už nepustí.

Dřiša
26.04.2019 4 z 5

skvělá kniha

rekon
23.04.2019 5 z 5

Další skvělý kousek od tohoto dua.

frantisek8863
22.04.2019 4 z 5

Trochu jsem byl překvapen z Joony a trochu ho postrádal , ale děj se držel slušně v obrátkách napětí a závěr byl pro mě překvapením. Jen tak dál.