Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

stesa
05.02.2019 4 z 5

První příběh, který jsem od této vychvalované autorské dvojice četla. První polovina knihy mi přišla dost rozvláčná, zápletku zbytečně protínalo množství postav a událostí, které hlavní dějovou linku zaváděly pryč od vražd a vyšetřování se hodně dlouho točilo kolem ničeho. Příběh ale svou ztracenou dynamiku nabral v druhé polovině, rozuzlení zápletky bylo napínavé, překvapivé a hlavně logické. Snad bych jen zkrátila závěrečnou scénu, která byla na můj vkus až přehnaně filmově akční jak z amerických thrillerů. Jinak ale docela příjemná a čtivá detektivka.

verca0794
01.02.2019 5 z 5

Pecka!! Moje první kniha od této autorské dvojice. Moc se mi líbila. Skvělý nápad, děj napínavý, velice čtivý a závěr překvapivý. Vraha jsem nepoznala a velice jsem si oblíbila Erika a moc jsem mu fandila. Doporučuji k přečtení!!

Termina
31.01.2019 5 z 5

Díl od dílu se z Joony stává téměř nepřemožitelný hrdina ???? ale musím říct že knihou rozhodne nejsem zklamaná .. četla jsem ji opět jedním dechem a nezbývá mi nic jiného než zítra začít číst další díl ❤️ Úžasný , děkuji za knižní zážitek !

Efesus
30.01.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších z dané série. Knížka byla napínavá až do konce, závěr překvapivý a celkový nápad se mi moc líbil. Knížka byla dobře napsána a čte se svižně. Po začtení jsem se nemohl odrhnout. Doporučuji k přečtení.

Sylvanas
29.01.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se bála, že mě knížka nebude bavit - protože co si budeme povídat, bichle je to pořádná. Nakonec se mi ale líbila. Děj byl neustále napínavý a do detailů propracovaný. Vrah mě překvapil, celou dobu jsem vymýšlela teorie o tom, kdo by to mohl být, ale nakonec jsem se netrefila.

felia
27.01.2019

Ostatní čtenáři jsou zřejmě shovívaví k tomu, že autorská dvojice píše v přítomném čase. Mně je to protivné, ale ne tolik, jako děj jakékoli jejich knihy. Genialita tamních zločinců a tupost tamní policie jistě každého láká k návštěvě severských zemí

tlllk
27.01.2019 4 z 5

Keplerovci stále patria k tomu lepšiemu čo môže sever ponúknuť, napínavé do poslednej strany. I keď nezabijete hus čo znáša zlaté vajcia, ten záver bol celkom originálny....

Adriassa
26.01.2019 5 z 5

Jako ostatni jeho/jejich knihy super. I kdyz uz mu Joona zacina pripadat jako superhrdina, ktery prezije vsechny a vsechno :-]

Apocalypse
24.01.2019

Ačkoliv jsem si vždy myslela, že na detektivky nejsem, kniha mě vtáhla a precetla jsem ji jednim dechem. Byla to ma prvni Keplerovka a urcite se chystám na další

katallinka
18.01.2019 5 z 5

Kniha se mi zdála zbytečně dlouhá nicméně opět skvělá kniha ze série.

Martina410
14.01.2019 5 z 5

Jeden z nej dilu, nemohla jsem se odtrhnout, vrah me prekvapil, dlouho jsem netusila o koho jde.

ijcro
13.01.2019 1 z 5

Velmi dobře vyprávěný příběh honu na osamoceného démona, který využívá chyb ostatních a stovky stránek mu pomáhá náhoda, lhostejnost a neschopnost... No, nevím, nevím, není to úplně moje káva :(

p.pavlina
13.01.2019 5 z 5

Děj opět hezky plynul a knihu jsem zhltla během dvou dnů. Skvělé čtení.

Romanka89
11.01.2019 4 z 5

Kepler se mi čte skvěle a příběh Joony Linny mě zajímá, jen tento díl ze série mě až tak nedostal jako třeba Písečný muž nebo Svědkyně Ohně. Každopádně už se chystám na Lovce Králíků.

Petra21
10.01.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že se mi do téhle knihy nechtělo; očekávala jsem, že jako mnoho dalších bude tento thriller směřovat hlavně k tomu, aby se čtenář co nejvíc bál a lekal. O to víc mě překvapila celá spletitost děje opravdu jsem si četbu užila! Posledních cca 200 stran jsem hltala tak, že jsem odmítala knihu zaklapnout. Napětí se opravdu dalo krájet až do poslední strany a věty. Nevím, jak ostatní, ale tentokrát jsem opravdu do poslední chvíle neměla ani podezření na pachatele všech hrůz/stalkera!!! A ten konec...

Marta08
09.01.2019 4 z 5

Musím se přiznat, že téhle knize jsem na chuť nepřišla. SPOILER Vyšetřující těhotná policistka mi byla krajně nesympatická a i zapojení Joony jako už neaktivního policisty mi přišlo přitažené za vlasy. Opět se zde setkáváme s psychiatrem Barkem, kolem kterého se kniha točí. Kniha není vyloženě špatná, ale po nadšených recenzích jsem od ní čekala víc.

KnihomolkaMari
03.01.2019 5 z 5

Stalkera jsem slupla jak malinu. Opravdu brilantní, napínavá a skvěle propracovaná kniha. Postavy byly perfektně vykreslené a konec mi vyrazil dech, naprosto doporučuji!

Atlantis
27.12.2018 4 z 5

Musím se přiznat, že Keplera a jeho sérii s Joonou Linnou jsem četl spíše ze setrvačnosti. ani jeden z dílů (možná s výjimkou Písečného muže) mi vyloženě nepřirostl k srdci, ale ani jedna kniha nebyla natolik špatná, abych sérii zavrhnul. Právě proto jsem rád, že Stalker je velice solidním dílem a když pozorujete titulní postavu, jak sleduje svoje oběti, máte chtě nechtě mrazivý pocit a temné okno do zahrady je hned nevítanou součástí vaší ložnice. A pokud ve vás dokáže kniha navodit podobnou atmosféru, dělá něco prostě dobře.

Devil-Ivet
27.12.2018 5 z 5

Naprosto bezkonkurenční díl. Tak nečekané, napínavé, drsné a šokující. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, a přestože jsem trošku tušila vraha, dostalo mě to. Doslova, do písmene. Ani v nejmenším jsem netušila takové vyústění a ten závěr… Rozhodně doporučuji, dostane se Vám kvalitního a dech beroucího příběhu.

Mája777
26.12.2018 5 z 5

Opět skvělé a napínavé čtení s překvapivým rozuzlením. Miluji jejich knihy. Jenom mi v tomto příběhu chyběla Saga.