Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Lethania
22.12.2018 4 z 5

Ani tento díl mě nezklamal. Napětí se co stránku stupňovalo a konečné odhalení jsem vůbec nečekala, ačkoli to bylo zřejmé. Přestože jsem se okolo 200 stránky zasekla a týden jsem knihu nečetla, nijak neovlivnilo můj celkový dojem, ba naopak - pauza prospěla (nelze to jen hltat jako předchozí díly). Je třeba si každou stránku patřičně užít. Konec mě opět naladil na další díl. Doporučuji.

Dany45
16.12.2018 2 z 5

Také se bohužel musím přidat ke čtenářům, co tuto knihu tolik nechválí . Přečetl jsem od tohoto autora minimálně šest knih , ale musím konstatovat že obsahuje více a více popisu brutality ,násilí a přesného návodu pro maniaky . Na druhou stranu postrádá logické jednání a profesionalitu , ktará by se od tak zkušeného hrdiny dala předpokládat ( škoda , místy působí spíše jako diletant - což by si neměl zasloužit / Bůh chraň švedsko , jestli že tam mají takové kriminalisty =D ) . Ale ssamozřejmě je třeba uvést že příběh je psaný velice poutavě a stylově , jako ostatní autorovy knihy . Proto odemne tolik hvězd opravdu neobdrží !

ivka67
14.12.2018 5 z 5

Moje první kniha od těchto autorů,velmi se my líbila,napínavá,velmi čtivě napsaná,určitě nebyla poslední kterou si od nich přečtu.

work
10.12.2018 5 z 5

Moje třetí Keplerovka za posledních pár týdnů. Po výborném komorním a jen lehce nedopilovaném kousku Svědkyně ohně, a po sice dobře napsaném, ale veskrze nelogickém slepenci Písečný muž (viz. moje předešlé recenze), zpracovává Stalker sice obdobná témata, ale ve velkém stylu.
Alexander a Alexandra (alias Lars Kepler) napsali čtenářský majstrštyk, ve kterém dokonalou jízdu mírně naruší jen skřípající závěr. Kniha je to objemná, ale těch šest stovek stran uteče jako voda, lépe řečeno krev. Je potřeba si jen připravit dostatek jídla a kávy, protože je velice obtížné přestat číst.
Velkým plusem je zdařilé vykreslení charakterů postav, o nichž si obrázek skládáme po předkládaných střípcích, takže je možnost se s nimi dostatečně sžít. Násilí je syrové, psané naprosto bravurně z pohledu oběti a velmi sugestivní. Chování policie občas trochu dětinské, ale koneckonců všichni jsme lidé a děláme unáhlená - a často nesprávná - rozhodnutí. Kniha má famózně nataktované tempo, jako by na každé stránce byl neviditelný odkaz "teď otoč a čti dál!" Takto to běží až zhruba do čtyř pětin, což je pořád mnohem větší porce skvěle napsaného thrilleru, než má leckterý další spisovatelský zázrak. Pak jako kdyby se A&A rozhodli, že zbytek dopíšou v jednom dlouhém zátahu za večer a pro jistotu si to po sobě ani nepřečtou. Zbytečně protažený konec tak působí jako úporná snaha napsat scénář k hollywoodskému akčnímu filmu. Hlavní potíž je v tom, že v zápalu finále autoři jako by zapomněli, co o postavách napsali na předchozích pár stovkách stran, a ty se začnou náhle chovat odlišně a často nesmyslně, plus některé zcela zmizí a jiné se záhadně objeví. Agatha Christie by zaplakala. A pokud nemáte rádi béčkové horory, kde monstrum znovu a znovu ožívá, přestože ho několikrát důkladně usmrtíte, a kde zvonky u dveří zvoní, i když nejde v domě elektřina a svítí se petrolejkou, tak budete nad závěrem Stalkera jen kroutit hlavou. A pokud béčkové horory rádi máte, zaplesáte.
Přes tyto výhrady jde ale pořád o parádně napsanou knihu, jen to chtělo lepší usměrnění ze strany vydavatele. Takže plný počet hvězdiček si Stalker zaslouží a teď si dám od Keplera pár týdnů pauzu, než se pustím do dalšího.

Ernesta
04.12.2018 5 z 5

super knizka

ivoiro
01.12.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která nutí člověka číst dál a dál. A po přečtení poslední stránky je zde dotaz: A jak to bude dál?

Limonadovyjoe
29.11.2018 2 z 5

Budu patřit mezi menšinu čtenářů, kteří z tohoto díla nejsou odvařeni. Pochválit musím vykreslení jednotlivých vražd, kdy jsem se opravdu doma sama bála. To se však odehrává jen na minimu stránkách a vraždy jsou jen tři. Zbytek knihy je neuvěřitelně roztahaný a zejména vyšetřování nudné a zdlouhavé. Do čtení jsem se musela hodně nutit. Druhým mínusem je přílišná přitaženost za vlasy a úsudek a ovlivnitelnost švédské kriminálky, které mě vytáčely snad nejvíc :) Pro ty, kteří stejně jako já knihu nemohou za boha dočíst, doporučuji přečíst epilog, kde se dozvíte vše podstatné z celé knihy. Víc není třeba.

petunkav
26.11.2018 5 z 5

Jako vždy super napínavé čtení. Opravdu jsem se místy i bála. Tentokrát jsem odhadla i vraha, takže opravdu spokojenost.

Sudin
26.11.2018 5 z 5

Opět skvělé, nic jiného jsem od Keplera ani nečekal. Volné pokračování Hypnotizera. Tentokrát se mi podařilo tipnout správně i vraha i když na motiv jsem si musel počkat až na konec knihy.

KydlochMoris
23.11.2018 5 z 5

Jsem nadšená! Nemám slov! Opět perfektní děj, napínavé, čtivé... Prostě paráda a jedu další díl :-)))

March
16.11.2018 5 z 5

Za mě plny počet, knížka měla grady, napinava, skvela zápletka, cetla se jednim dechem. Stalkera jsem neodhadla, pro mě překvapení a JL neměl chybu.

Keren
14.11.2018 5 z 5

Skvělé, napínavé, čtivé. Tato kniha měla všechno co jsem od ní čekala a ještě i něco navíc :) i přes počet stran jsem ji přečetla prakticky jedním dechem, super!

bara9550
12.11.2018 5 z 5

Asi zatím nejlepší díl s detektivem Joonou Linou.

Knihu jsem si brala s sebou na dovolenou, přečetla jsem jí hned druhý den z desetidenní dovči.
Díky Larsi, aelspoň jsem procestovala vše co jsem chtěla!

Nejnapínavější ze všech knih. Jelikož jsem díly trochu přeskákala, kvůli mé hlouposti, kdy jsem se spletla v pořadí, tak musím uznat, že zde jsem byla nejnapnutější a konec mě překvapil.
Jindy jsem vytušila potencionálního pachatele hned v 1/3 knihy, zde až v té poslední.

Byl mi sympatický konec, jak vlastně dopadl Erik - ti co četli Hypnotizéra, tak určitě vědí..
Líbí se mi, že u všeho nemusí být až takový happy end, i když to stejně na konci jak se patří trochu vyšperkuje, nicméně, za mě pecka! :))

chudobkah
11.11.2018 5 z 5

Dvěma slovy: naprosto skvělé!

denisa4297
10.11.2018 5 z 5

Napínavý děj až do konce. Člověk si myslí, že ví, kdo je vrahem. A skoro na konci knihy zjistí, že se celou dobu mýlil.

Miitenka
07.11.2018 5 z 5

Musím uznat, že zprvu jsem s knihou sváděla boj, odkládala jí, nemohla se začíst, ale zhruba od druhé poloviny mě to teprve chytlo a kdybych nepociťovala únavu, tak bych četla nonstop.
Ke konci neskutečně napínavý, nemohla jsem od stránek odlepit oči, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Vraha bych si ani ve snu nepředstavila, docela mě to překvapilo.
Na kontě mám již 12 knih stejného žánru a tahle patří mezi jedny z těch nejlepších :)

bramborik4
06.11.2018 5 z 5

Všechno, co jsem zatím přečetla od tohoto spisovatelského dua, bylo perfektní. Stalker není výjimkou - honosí se snad všemi atributy, které má mít správný krimi román!

Majulda8
25.10.2018 5 z 5

Opět super čtení.

jfialova
22.10.2018 4 z 5

Další výborná návykovka do série. Ano, jako u všech knih série, i zde se najdou okamžiky, kdy mě napadlo, že už je to trochu přes hranu, ale na to vzápětí člověk velmi rychle zapomene v záplavě dalšího strhujícího děje. Těším se na další!

Katulinka69
20.10.2018 5 z 5