Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

monika3838
22.04.2019 5 z 5

Precteno jednim dechem. Pri cteni jsem se az hrozive vzila do obeti,kde bylo vse popsano tak skutecne az behal mraz po zadech.. kniha poutava od sameho zacatku

Lacerta.j
14.04.2019 4 z 5

Dobrej napínák!

Lavender756
13.04.2019 4 z 5

Napínavá! Začala jsem od toho dílů, aniž bych věděla, kolikátý to je,zkrátka mě zajímalo téma knihy a už teď se klepu na celou sérii. Začala jsem číst večer, sama doma a bála jsme se již spát hne spí pár prvních kapitolách!

Abia
11.04.2019 4 z 5

Tentokrát to bylo hodně surové, nakonec bych asi začala zatahovat záclony a zamykat se na noc. Líbí se mi i linka Joony Linny. U takových témat si musím říkat, že se to neděje denně a že to není reálné. Dobře se zamkněte a užijte si další hezkou knihu :-D.

Bara Zelenkova
06.04.2019 5 z 5

Výborné. B

greetchen
02.04.2019 4 z 5

Klasická Keplerovka, silná, temná, místy možná až nepříjemně nechutná, ale asi to k tomuto žánru patří. Místy možná zbytečně rozvleklé, v některých pasážích ztěží uvěřitelné, ale naštěstí v míře, aby to celkovému dojmu z knihy neublížilo.

monte
31.03.2019 5 z 5

Dvojice Kepler jsou opravdu mistři napínavých detektivek.

Alfondra
22.03.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé.

izzzinka
19.03.2019 5 z 5

Snad první kniha od L. Keplera do které jsem se nějak nemohla začíst.. ale zhruba od půlky jsem ji nedala z ruky. Sice jsem i nějak tušila jak to dopadne, ale i tak byl konec excelentní. No nic, jdu na Lovce. ;-)

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Doporučuji

LisbethS
08.03.2019 5 z 5

Stalker mě překvapil. Myslím tím, kdo jím byl. Kdo již četl chápe. Člověk předjímá, nechává se oklamat předsudky. Psychické vyšinutí, pomsta, ......toť témata k zamyšlení.

oxiduji
06.03.2019 4 z 5

V tomto díle méně Joony, více Marie :) opět jsem měla problém s přítomným časem ve vyprávění. Samotný příběh se mi líbil, často zmiňovaná "roztahanost" mi nevadila. Zase si na chvíli musím od Keplera odpočinout, protože ten přítomný čas mi vaří mozek.

magica6099
28.02.2019 4 z 5

Dočteno. Myslím, že si teď od Joony musím chvíli odpočinout, abych měla zase čistý štít na Lovce a Lazara. :-) Přečetla jsem postupně všechny díly, a člověk už je toho přehlcen. Konkrétně těch nelogických kroků postav.
Kniha je velmi čtivá, napínavá, ale vrah mě zklamal. Jak již bylo psáno, méně stránek by neuskodilo. :-))

Burák
26.02.2019 2 z 5

Na Stalkera jsem dostala tip hned od několik lidí, takže očekávání jsem měla poměrně vysoká. Od autorů jsem ještě nic nečetla, ale říkala jsem si, že ten humbuk okolo jména Lars Kepler nebude náhoda.

No, přečetla jsem to celkem rychle, takže se to četlo dobře, ale jinak to žádná velká pecka nebyla. Téma i atmosféra se mi líbily, i když by textu prospělo zkrácení aspoň o pětinu. A ta část knihy po odhalení vraha, ta mi nesedla vůbec. Stejně tak jako závěr plný klišé.

Hlavní problém mám ale s uvěřitelností celého příběhu. Speciálně s psychologií postavy vraha, tomu prostě nemůžu věřit i kdybych moc chtěla.

Takže celkově je to velmi slabý průměr. Nicméně, šanci ještě nějaké další detektivce od Keplera v budoucnu dám.

Jirulka
24.02.2019 4 z 5

Mohlo to být malinko kratší, ale jinak super. Zápletka se mi moc líbila, u konce jsem pomalu ani nedýchala.

AjkaHynkova
18.02.2019 5 z 5

Ani jsem nedychala.

Pez892
16.02.2019 5 z 5

Výborná kniha. Petra

kacaaba
13.02.2019 5 z 5

Tak tento díl jsem přečetla jedním dechem a dost mě poznamenal. Ještě dlouho budu reagovat na různé zavrzání a zvláštní zvuky :D Překvapil mě detektiv Linna, že konečně ukázal, že je taky jen člověk na ne jen něco mezi Jamesem Bondem a Chuckem Norrisem, i když se do kondice dostal hrooozně rychle. Jsem zvědavá na pokračování.

monca20
12.02.2019 5 z 5

Přečtena jedním dechem, skvělá.

Giger11
10.02.2019 4 z 5