Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

zuziosi
28.07.2018 5 z 5

Pokud Vám nevadí, že je děj někdy trochu přehnaný (viz.honička ve tmě), což mně až nevadilo, jen jsem se občas pousmála. To je ale jediné, co bych knize vytkla, jinak jsem ji přečetla opravdu rychle a každý večer jsem ukecávala děti, aby už šly spát. :)

Irika
28.07.2018 5 z 5

Skvělé čtení, z téhle série jedna z nejlepších. Přišlo mi tam sice pár nelogičností a přehnaných situací, ale i tak dávám plný počet za napětí, akci a nápad se zápletkou.

amanda99
26.07.2018 4 z 5

Lars Kepler opět nezklamali,knížka se nedala lehce odložit,těším se na další až vyjde,doporučuji.

alzbeta2843
25.07.2018 5 z 5

Dej sa mi veľmi páčil, i námet. Avšak predošlí diel ma chytil viac než táto kniha. Celkovo však knihu hodnotím nadpriemerne nakoľko ma kniha úplne strhla a prekvapila. Už teraz sa teším ako to bude pokračovať v ďalšej knihe, ale najskôr sa pozriem či ma niekto nesleduje cez okno. :D

Tereziee
24.07.2018 5 z 5

Tak tohle bylo neuvěřitelný. Ještě teď mám husinu. Dlouho se mi žádná knížka nedostala tolik pod kůži. Tohle se opravdu povedlo. Skvěle propracovaný. Nemám slov.

Kiris145
23.07.2018 5 z 5

Dala jsem po Hypnotizérovi druhou šanci Keplerovi, a tentokrát jsem naštěstí zvolila dobře. Kniha mě vtáhla do děje a byla jsem napnutá od začátku do konce :-)

Lili@
14.07.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Bavila mě od první strany.

wlado
05.07.2018 4 z 5

Je obdivuhodné aké rôzne príbehy dokáže autor popísať. Výborné čítanie, veľmi dobre rozpracované postavy. Koniec ostáva otvorený a je potrebné čítať ďalšiu knihu...

PeM
03.07.2018 odpad!

Četla jsem knihu už nějaký ten pátek zpět....pamatuju si velký......takže pro mě opět šlápnutí vedle :-/

moudivlacek
28.06.2018 5 z 5

Wow, ještě teď mi buší srdce. Tohle je dle mého velice aktuální téma v naší společnosti - stalking. Někdy, a doufám, má jistě méně násilnou podobu, ale jsou i takovéto případy, musí to být něco hrozného, stát se nechtěnou láskou stalkera. Osude, chraň mě od takovéto lásky!! Každopádně mou duši drtí osud Joony. Nejenže si užil své v minulosti, a když zjistí, že už se nemusí bát a skrývat se, tak zjistí, že vlastně ani tak moc o něj u policie nestojí. Přesto se rozhodne pomoci svému příteli, který pomohl i jemu. Bohužel musí dělat i věci, na které pyšný není. Ale ten konec, to si opravdu Joona nezasloužil! Tak doufám, že ten další díl si u mne spisovatel spraví reputaci.
Každopádně milovníkům detektivek či tohoto autora či této série mohu tuto knihu ze srdce doporučit.

annettka1098
28.06.2018 3 z 5

Bohužel tento díl byl pro mne zklamáním. Po naprosto bravurním Písečném muži jsem se těšila na další napínavý příběh od začátku dokonce. Bohužel se tam ale nekonalo. Stalker mě nebavil, ke čtení jsem se přemlouvala, několikrát jsem si řekla, že tento díl přeskočím. Četla jsem siliu vůle. Trochu napínavých bylo posledních cca 100-150stránek. Proč nebyla záplatka už od začátku nějak nastíněná? Přijde mi to škola. Každopádně jdu na Lovce králíků a doufám, že to opět nebude zklamání.

alenecka66
25.06.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem...

Anet2106
25.06.2018 5 z 5

Po předchozím díle, který se mi moc nelíbil, tenhle díl opět spokojenost. Takové rozuzlení jsem opravdu nečekala a předčilo mé očekávání.
Rozhodně doporučuji a dále budu pokračovat v této sérii :)

Kitty
22.06.2018 4 z 5

Možná trochu přitažené za vlasy, ale zas jsem až do prozrazení nepřišla nato, kdo byl vrah.. :) Knihy od Keplera mě baví, určitě si přečtu další.

Shelby14
21.06.2018 3 z 5

Tak trochu mi vadilo hollywoodské pojetí. Kdo měl umřít, umřel celkem rychle, kdo neměl umřít, vydržel víc než Rambo. Policie je opět k ničemu a slouží jen jako komparz k superpoldovi Joonovi, který se obětuje za Erika, kamaráda který je šmejd a je v klidu s frajerkou, zatímco kámoš dostane 4 roky za jeho průšvihy. No ale tak to vlastně v životě chodí.

martin3724
19.06.2018 4 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila, za což mohl hlavně hodně pomalý rozjezd, kdy se furt řeší něco okolo a hlavní postava Joona se zde do čtvrt knihy dokonce ani neobjeví. Druhá polovina je o poznání lepší a od chvíle, kdy se zjistí, kdo je vlastně vrah (Kepler mě zase dostal) se příběh neskutečně rozjede. Celkově tedy supr kniha, ale Písečný muž byl lepší. 4*.

esfinge
12.06.2018 5 z 5

Zase jsem chodila pozde spat....cetlo se mi vyborne a nemohla jsem prestat. Vraha jsem vubec neodhadla! Komisarka Margot tam byt nemusela a Joony mohlo byt vice:)

Ruralista
09.06.2018 3 z 5

Do momentu zjištění totožnosti sériového vraha je to fakt strhující záležitost.

orinka3
09.06.2018 1 z 5

Zkusila jsem číst nadvakrát, ale ani to nepomohlo. Jaksi tomu něco chybí nebo přebývá - čert ví, co v tom je. Prostě mě to nechytlo, nemá to pro mě patřičné napětí a spád. Je mi líto.

Layss
07.06.2018 4 z 5

Larse Keplera prostě žeru. Příběhy tohoto manželského páru mají napětí, zvraty a náboj. Tato knížka mi chvilku trvala, protože jsem na ni neměla moc čas. Kdyby byl čas, určitě ji dám na jeden zátah. Doporučuji