Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Grety
28.05.2018 4 z 5

Oblíbený autor, dobrá kniha - spokojenost.

Marcel1978
25.05.2018 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Doporučuji

evilunicorn
23.05.2018 4 z 5

Tato autorská dvojice schovaná za jméno Kepler opravdu umí.Stalker se mi líbil víc než předešlý Písečný Muž,i když musím přiznat,že některé obrazy a představy budu z hlavy dostávat dlouho.Jediné,co mi přišlo přitažené za vlasy byla postava vraha,až příliš neuvěřitelná.Jinak ale výborná kniha!

evasamankova
14.05.2018 3 z 5

Noo, nevím. Tento díl mě nijak nenadchnul. Některé kapitoly byly podařené, ale pravděpodobně víc bylo těch, které se táhly a postrádaly smysluplný důvod, proč tam jsou. Závěrečné vyústění překvapivé. Ovšem ten protahovaný konec už byl protahovaný až moc.

karolina1733
11.05.2018 1 z 5

Jsem asi jediná, ale mě to nevzalo. Skončila jsem snad v první čtvrtce knihy, protože se vůbec nic nedělo a neplánuju v tom pokračovat. Navíc se mi nelíbí ani styl psaní, nesedl mi. Ani neplánuju od Keplera číst cokoliv jinýho.

Evelin
06.05.2018 4 z 5

Kniha Stalker mě nezklamala, byla jsem celou dobu zvedava, kdo je vrahem...takze jsem cetla a cetla :-) Předešlý díl se mi ale líbil více.

asam
06.05.2018 5 z 5

Opět propracovaný děj do posledního písmene, napětí až do konce a samozřejmě překvapující závěr.

snupko
28.04.2018 3 z 5

Ja by som to zhodnotil tak, ze po Piesočnom mužovi sa séria vracia k priemeru, hoci spústa nelogickosti zostáva, ale zatiaľ to s Linnou ťahám ďalej.

mi-380
19.04.2018 4 z 5

Erik Bark, muž číslo 1 z prvního příběhu (Hypnotizér) se vrací opět v hlavní roli. Keplerovci podle očekávání stupňují míru napětí a také prokombinovanost až překombinovanost pátrání po (jako obvykle) cílevědomém ďábelském superpadouchovi. Skvělá oddychová rychločetba.
80 % (jsem hodnotící s pořadovým číslem 2337 a zatím jsme na průměru 88 %).

Patapuf
17.04.2018 4 z 5

Začátek mě nějak neohromil.... sice celkem poměrně velká snaha autora o vykreslení brutality vražd, ale nějak mě to nechytlo...... nicméně poté se to slušně rozjelo a i přes už předvídatelný konec si to 4 hvězdy zaslouží....

lenysek69
17.04.2018 5 z 5

Naprosto boží kniha - přečetla jsem ji jako první, jelikož jsem předtím ještě nevěděla, že je to až pátý díl. I přesto mě kniha naprosto dostala. Chvílemi se mi tedy dělalo u knihy zle, ale zvládla jsem to a nakonec přečetla skoro jedním dechem. Doporučuji.

Beatnice
16.04.2018 4 z 5

Pozor, může obsahovat spoiler.
Příběh samotný nebyl špatný, ale několik věcí mi tam vadilo.
Za krátkou dobu druhá lesbická vyšetřovatelka a jedna horší než druhá. Margot byla nesympatická, bezcitná těhule, pro kterou byl případ důležitější než zdraví dítěte. Celou dobu sotva funěla, ale v závěru byla tak dobrá, že si dokonce sama určila, kdy porodí své dítě (lepší místo než pustinu u jedy zamořené továrny si vybrat nemohla).
Nelly superhrdinka, kterou nikdo nemůže zabít a má navíc takovou sílu, že si poradí klidně s celým policejním sborem a vyvázne skoro bez jediného šrámu.
Jediný skutečný policajt, který tam odváděl dobrou práci a nakonec zachránil 3 lidi před jistou (a ne zrovna příjemnou) smrtí, je nakonec odsouzený na tvrdo na 4 roky. Tak tomu říkám tečka za příběhem!

Tereza299
15.04.2018 3 z 5

Knihu Stalker, jakožto moji druhou od Keplera, můžu pochválit o stupínek výše než Písečného muže. Sice ano, děj jsem čekala jiný, některé pasáže mě až unavovaly a rozhodně mě to celé nepřišlo ani o kousek tak "odporně strašidelné" jak všichni okolo mě o této kniže říkají. Líbilo se mi popisování krve a vraždivých metod, líbil se mi závěr, takže to přece jenom ohodnotím kladně. Těch 568 stránek ale udělalo svých a jsem ráda, že mám čtení konečně za sebou. :)

Eifka
15.04.2018 5 z 5

Musím přiznat, že snad ještě nikdy se mi u čtení thrilleru nestalo, že bych musela ze strachu knihu odložit...až do teď:-) Asi možná proto, že bydlím v přízemním bytě s teráskou:-D (kdo knihu už přečetl, pochopí)

Dávám plný počet hvězd, protože jsem se nefalšovaně bála. Autor (autoři) záměrně k vystupňování napětí používají sem tam retrospektivu...několikrát během čtení jsem si řekla "už dost". Příběh na mě zapůsobil silně a toho napětí bylo tolik, že i když se mi Stalker líbil, byla jsem fakt ráda, že už je konec.

Dávám si od tohoto žánru rozhodně několik knih pauzu...

Simeona
13.04.2018 4 z 5

Chvíle mi jsem si říkala "Co to kruci čtu?!". Jenže jsem nemohla přestat. Zajímalo mě kdo je ten vrah a tak jsem četla dál. Kniha mě zaujala až někde v druhé polovině knihy. Ale i pres všechny negativní pocity, které ve mě kniha vyvolala se těším až si přečtu další knihu od Larse.

planeta
08.04.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Keplerových knížek, tedy těch co jsem přečetla. Hltala jsem každou stránku, nedá se od ní odtrhnout. Prostě zase skvělé čtení. Doporučuji i těm, kteří běžně detektivkám neholdují.

Nany_cz
07.04.2018 5 z 5

Byla to moje první kniha ze série a naprosto úžasná!

Daduška
07.04.2018 4 z 5

Užila jsem si to, děj odsýpal, dobře se to četlo, jen ten vrah už byl tak šílený, že mi jeho motivace přišla přitažená za vlasy. Ale kdo vidí do hlavy šílenci, že. Mohu doporučit, budete napnuti.

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Asi nejlepší díl celé série. Napínavé, čtivé, prostě kvalitní zapeklitá detektivka.

Dogberry
05.04.2018 5 z 5

Napínavá od začátku do konce, výborně napsaná, nemohla jsem se od ní odtrhnout ...