Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Darami87
26.03.2018 4 z 5

Tak nějak mám pocit, že Larsu Keplerovi dochází dech. Kniha je zajímavá a moc mě bavila, ale už není tak perfektně propracovaná, jako dřívější knihy. Některé pasáže jsou delší než je potřeba a jindy je děj úplně nesmyslný. A trochu mi vadí, že v poslední době mají autoři potřebu dělat ze svých hrdinů téměř supermany. Není to jen problém Larse Keplera, ale třeba i Jo Nesba. Ale jedno se musí nechat, vraha bych neodhalila, ani kdyby mi dýchal na záda.

Sliver
16.03.2018 4 z 5

Super ale chvilkama se úplně zbytečně táhne.

Ivka2
16.03.2018 5 z 5

Neuvěřitelně mě kniha pohltila. Byla jsem napjatá od začátku až do konce a do vraha bych to vůbec neřekla. Prostě detektivka jak má být.

Nicky.ca
13.03.2018 5 z 5

Prvá kniha od dvojice Kepler a už teraz viem, že určite nie posledná. Nevedela som sa od knihy odtrhnúť.

lucie7876
06.03.2018 3 z 5

Kniha byla dobrá. Sice jsem byla mírně zklamaná, že tady zase jako středobod funguje Erik Maria Bark ale líbila se mi. Dokonce jsem se přistihla, že soucítím s těmi zavražděnými ženami.

novina
25.02.2018 4 z 5

Tahle kniha mi přišla slabší než třeba Hypnotizér. Nechybělo napětí a skutečného vraha jsem do poslední chvíle netušila. Nicméně konec mi přišel trošku přitažený za vlasy...
Autor má svůj styl psaní a tahle kniha není výjimkou. Příběh je čtivý a plný napětí.

Pav
19.02.2018 3 z 5

Tentokrát jsem trochu zklamaná. Protože čtu Keplera napřeskáčku, po Lovci kralíků je to slabší kousek a na Písečného muže to vůbec nemá. Vzhledem k tomu, že jsem postavu Erika v Hypnotyzérovi vyloženě protrpěla, byla jsem rozladěná, že je mu věnován další díl. Příšerně mi leze na nervy, ale to je můj subjektivní pocit. Každopádně se jedná o napínavý příběh a poměrně překvapivé rozuzlení. Nicméně se nemohu ubránit pocitu, že je to ve finále až moc přitažené za vlasy a pachatel je "superman".

Ywonek
16.02.2018 5 z 5

To bylo neco. Nedalo se prestat cist a najednou byl konec.

marketa9252
15.02.2018 5 z 5

Napínavé až do konce.

Demonlover
14.02.2018 2 z 5

Přitažlivý název i obálka,dávají tušit napínavou četbu uvnitř, stejně jako čtivě napsaný začátek příběhu, který je návnadou pro čtenáře . A dál ? NUDA a víc už nic . Přijde mi to spíš jako čtení pro lidi, kteří trpí nespavostí, než pro milovníky napětí.

kaja3190
13.02.2018 5 z 5

Čekala jsem nějakou nudnou, obyčejnou detektivkou, ale byla jsem překvapena. Od začátku to bylo napínavé a já se nemohla odtrhnout. Poslední třetinu jsem musela dočíst ve tři hodiny ráno, protože jsem o tom přemýšlela jak to dopadne a nemohla jsem spát.

RSR
12.02.2018 5 z 5

Autor nepřekvapil, ale rozhodně ani nezklamal.

sachista
10.02.2018 3 z 5

U detektivního žánru jsem konzervativní. Zajímá mě vyšetřování, napětí, překvapivé zvraty a šokující rozuzlení. Nepotřebuji do toho míchat prvky akce či thrilleru. U Stalkera mám pocit, že akce a thriller převládly nad napětím a knihu zbytečně natáhly. Musím však ocenit rozuzlení a pointu, kterou jsem narozdíl od Písečného muže neodhalil. Na druhou stranu Písečný muž mě bavil více, protože mě děsil. Stalker mi připadl přemrštěný v mnoha ohledech. A hlavně - chyběla Saga.

PetraChvílová
09.02.2018 5 z 5

No prostě Lars Kepler, s další a další knihou je toto duo lepší a lepší. Konec až hororový, překvapivý závěr. Ani jednu stránku jsem se nenudila, místo usínání v autobuse jsem četla, děti dávala dřív do postele, abych si mohla vzít knihu. Prostě skvělé.

whiolet
07.02.2018 4 z 5

Ve Stalkerovi se opět shledáme s Erikem, který v první knize Hypnotizer hrál hlavní roli a ani zde není náhodou.
Kniha byla čtivá a příběh rychle plynul,ale konec mi přišel až k neuvěření. Nemám ráda,když je kniha překombinovaná a autoři ze mě dělají tak trochu blbce,co všechno sežere.

NADEI
06.02.2018 5 z 5

Super jízda s překvapivým závěrem. Opět skvělé čtení.

Fizzy
03.02.2018 5 z 5

Myslíte si, že víte, kdo za tím stojí, ale věřte mi, netušíte do poslední chvíle.

Pavlusa007
01.02.2018 5 z 5

To byl tedy na konci nervák... Když to srovnám třeba s H. Poirotem, který vraha odhalí obvykle u odpoledního čaje... :).

Didi15
01.02.2018 5 z 5

Tak a mám přečtené všechny díly s Joonou a chytá mě zoufalství,co teď asi tak budu číst. Kepler mě naprosto uchvátil.

Zoy
30.01.2018 5 z 5

Psát komentáře na tohoto autora je jako nosit dřevo do lesa. Alespoň pro mne. Opět úžasná kniha