Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

smajiska
26.01.2018 5 z 5

Drsnější, zábavné, překvapivé. Čte se skoro samo, jedním dechem. Téměř do poslední chvíle jsem netušila, co a jak je a to mě baví. Za mě jedna z jeho/jejich nejlepších knih spolu se Svědkyní ohně. Lze jen a jen doporučit.

KIKI33
20.01.2018 5 z 5

Čtivé, nechybí spád, napětí ani překvapivý závěr. Moje první kniha tohoto autora. Jsem zvědavá na zbytek série.

Natty1233
19.01.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem se rozhodla si zase něco přečíst a jsem ráda, že se mi do ruky dostala právě tato kniha. Je naprosto úžasná, okamžitě vás vtáhne do děje a vy se chcete stále víc a víc dozvědět, jak to dopadne. Konec vás nadchne, já osobně jsem jej nečekala. Doporučuju všem, co mají rádi detektivky.

LP113
19.01.2018

Tahle byla asi nejlepší. Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

pavel9410
13.01.2018 5 z 5

Zacal jsem cist vecer, docteno rano. Jeste, ze je vikend.

Tereza.K91
12.01.2018 4 z 5

Výborná kniha, ale řekla bych že předchodí díl byl o něco lepší. Ale i tak se teším na další příběh.

Katerina961
11.01.2018

Začátek me bavil, střed knížky jsem stránky jen přeletěla očima a konec byl celkem napínavý, ale spis do hororu než kriminálky...pro me slabší příběh od tohoto dua

dancapater
29.12.2017 5 z 5

Stalker je jedna z nejlepších krimi, co jsem za dlouhou dobu četla. Poslední třetina se četla jedním dechem. Cítila jsem adrenalin i přes ty stránky. Série detektivek s Joonou stojí celá za to, těším se na další díly.

Finduska
28.12.2017 5 z 5

Od teto dvojice se mi líbí absolutně každá kniha.trochu mene tedy paganiniho smlouva,vlastně ani nevím proč.Stalker vede na plné čáře,super dynamické,plné napětí a fakt,ze jsem vraha nevěděla od 100 strany,ba ani na ctyrste stránce mluví o všem. Prostě výborná četba

Denisa232623
27.12.2017 5 z 5

Jediné co mi na knihách od Keplera vadí, že je příběh vyprávěn pořád stejně, ale ani to mě neodradí od čtení jeho knih.

Marfiel
25.12.2017 5 z 5

Keplerovci se blíží k virtuóznosti. Naštěstí především v tom dobrém... Nečekané dějové zvraty, napětí, gradace. Ještě teď mám husí kůži z toho závěru. Jenom prosím, ať se z Joona Linny nestane komiksový hrdina. Některé akční scény jsou už na hraně uvěřitelnosti.

Hans303
23.12.2017 5 z 5

Super..!

callahanh
15.12.2017 4 z 5

Styl Larse Keplera je vesměs stejný, což se ve zdejších komentářích často opakuje. Stalker tedy není ničím výjimečný, je čtivý, má atraktivní téma a de facto vše, po čem čtenář tzv. baží - brutální vraždy, severské prostředí, téma nebezpečí moderních technologií, množství postav, nenáročný děj a víceméně to funguje. Jenže na můj vkus jede Kepler až moc filmovým stylem, což znamená, že kniha připomíná řemeslně zručný a napínavý hollywoodský thriller, nad nímž se nesmí moc přemýšlet, jinak se objeví několik logických děr a závěr je trochu mimo realitu, vrah má několik životů a všechno tu dopadne přesně tak, jak čtenář očekává. Joona Lina je tentokrát vedlejší postavou, takže v příběhu tolik nevystupuje a titulní komisařka není úplně sympatická, navíc v pokročilém stupni těhotenství se pouští do věcí, do nichž by se asi vůbec pouštět nebylo možné. Jelikož má ale kniha spád, slušné tempo, je čtivá a přece jen atraktivní, pořád je nadprůměrná, i když jen trochu sečtělého čtenáře ničím moc nepřekvapí. 70 %

hedvika6364
15.12.2017 5 z 5

Super. Opět jsem se skvěle bavila. Napínavé a lehce se čte, úplně samo

melien
08.12.2017 5 z 5

Tito autoři mě zatím nezklamaly. Další napínava detektivka, s překvapivým koncem.

Siwan
20.11.2017 5 z 5

Nebudu extra hodnotit jednotlivě - kromě Paganiniho smlouvy se mi líbily všechny díly. Joona mi vyloženě sedl, je mi sympatický, nevtíravě se mi vetřel pod kůži, rozumím jeho jednání...
Styl psaní mi sedí nejvíc ze všech seveřanů, které jsem kdy četla. Jednoznačně favorit.

TheGoldenHill
17.11.2017 4 z 5

Zápletka a napětí super, ale čtenář by měl od Keplerových nejdříve přečíst Hypnotizéra, Paganiniho smlouvu, Svědkyni ohně, Písečného muže a pak až Stalkera, aby mu chování komisaře Joony Linny dávalo smysl. Bohužel jsem nejdříve četla Stalkera a tak jsem byla z komisaře víceméně zklamaná. Až když jsem přečetla ostatní knihy ze série - tedy již popořadě - mohu popravdě prohlásit, že Joona Linna je můj druhý nejoblíbenější detektiv.

syskas
13.11.2017 2 z 5

Nápad dobrý, aj sa to ľahko čítalo. Ale to je všetko.
Posledných cca 100 strán - to boli nekonečné opisy všetkého (ne)možného, napr. ako policajt zatváral okno na aute a nechtiac do neho zasekol nejaký druh motýľa.

SPOILERY:
Jackie a Erik sú asi nesmrteľní. Inak si neviem predstaviť, ako mohli v relatívnom zdraví prežiť všetky tie zranenia.
Neviem si predstaviť, že by nadriadení nechali policajtku v takom štádiu tehotenstva "len tak" viesť takýto prípad, chodiť do terénu... Je zázrak, že to prežila ona a aj jej dieťa.
Takže kopec vecí poriadne prehnaných a pritiahnutých za vlasy.

simona5r
10.11.2017 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha. První seznámení s Lars Kepler. A ufff, budu si muset dát od něj na chvíli pauzu. Příběh byl promyšlený, ale popis místy velmi naturalistický a někdy zbytečně zdlouhavý.

Booky84
05.11.2017 5 z 5

Za mne opět skvělá kniha, poutavé čtení a nečekaný závěr.