Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

MiaFidor
25.09.2017 4 z 5

Napínavé,čtivé, ostatně jako vždy.Kupodivu se mi ale tento díl líbil nejméně ale i tak to byla paráda :-)

martinka_d
22.09.2017 5 z 5

Další naprosto skvělá kniha od Keplerovců :-)

SilvieSisinka
21.09.2017 5 z 5

Jak jinak nez za 1*.Napinave cteni.Neco bylo prehnane,ale co treba nekdo nechce umrit hned napoprve ani napodruhe :-) Nakonec se to povede napotreti.Knihu jsem cetla,velice moc me dostala.Lars Kepler tesim se na dalsi knihu :-)

beruska
16.09.2017 4 z 5

Napínavý příběh, skvěle popsané pasáže z pohledu stalkera a pronásledované ženy ... Často mi běhal mráz po zádech... Jediné, co bych vytkla, je počet stran. Některé stránky jsem úplně přeskakovala, což dělám strašně nerada... Zase platí, že mnohokrát méně je více - kdyby kniha měla o 100 stran méně, velmi by jí to prospělo...Dávám 4 * ... :-)

Karborund
11.09.2017 4 z 5

Velmi atraktivně napsaná kniha s velmi nereálnými situacemi.Kdyby takto naivně fungovala švédská policie musel bych před tou naší smeknout klobouk.Každopádně řadím k tomu lepšímu od dua Kepler.

Petruse21
10.09.2017 3 z 5

Lehce předvídatelné, některé věci nereálné. Ale nedá se tomu upřít čtivost.

SadUnicorn
03.09.2017 5 z 5

Rozhodně moje nejoblíbenější kniha od Keplera. Odpoledne jsem si ji koupila, večer začala číst a nešla jsem si lehnout, dokud jsem ji celou nepřečetla. U spousty pasáží mě mrazilo v zádech a u konce jsem nemohla skoro ani dýchat. Byla jsem napjatá jako struna. Četla jsem tuto knihu několikrát a vždy byla perfektní. I když je konec opět extrémně akční, dávám 5 hvězdiček.

Janin
03.09.2017 4 z 5

Musím říct,že konečně kniha severského autora,která mě upoutala.Již jsem od tohoto autora četla Hypnotizéra.Jelikož jsem nebyla nadšená,váhala jsem,zda mám jít znovu do čtení knihy tohoto autora.Nakonec jsem se nechala přesvědčit těmi,co ji četli.Tentokrát jsem nelitovala.tato kniha se mi líbila,možná pomohlo i to,že jsem většinu postav znala z minulé četby.
Celkově napínavé,čtivé,téměř bez zbytečných pasaží,napínavé až do poslední stránky.
Za mě určitě ano.

NikiC
02.09.2017 5 z 5

Má první kniha, kterou jsem od autorů četla a musím uznat, že mě velmi bavila. Měla jsem mnoho tipů na onoho stalkera, ale ani jeden nebyl správný. Na konci do sebe všechny kousíčky skládanky krásně zapadly. Moc doporučuji :-).

jromovic
30.08.2017 5 z 5

Na konci mě nebavilo natahování a popis vrahova dětství a prostředí, nicméně kniha byla opět skvělá. Musela jsem ji číst přes den, protože večer mě děsil i pohled na obálku knihy.

Ady2
29.08.2017 5 z 5

Toto byla moje první kniha od autorů. Děj byl opravdu napínavý a nepředvídatelný. Do knihy jsem se začetla hned ze začátku a nemohla ji dát z ruky. Konec mě ale dostal a těším se na čtení další knihy. Prostě dokonalý.

5092
29.08.2017 5 z 5

Pro mě byli podezřelí postupně všici, ale toto....
Nádhera.

ren6939
28.08.2017 4 z 5

Jako všechny ostatní knihy - nedovolí vám ji odložit dřív, než s poslední stranou. Přesto si nad zápletkou říkám - to to nikdo nepoznal dříve?! A zase "zbytečná" erotika...

M100
19.08.2017 4 z 5

Prvni kniha od autorů.Zacatek me chytl velmi,ale pak se to nejak zdlouhave tahlo az jsem si rikala,ze knihu odlozim.Ale vydrzela jsem a konec se cetl zase dobre.

Jane417
19.08.2017 5 z 5

Myslela jsem, že Písečný muž je vrchol této spisovatelské dvojice, ale to jsem se spletla! Stalker má skoro 600 stran, přesto jste najednou na konci a ani nevíte jak. Příběh je plný napětí, akce, brutality a záhad. V knize není nudné místo a stránky se obracejí sami. Dokonale vymyšlená zápletka, kde se prolíná minulost s přítomností. Záhadný a krutý vrah žen, který už kdysi vraždil nebo jeho následovatel? Kterou oběť si vybere teď? To zde řeší tým vyšetřovatelů, tentokrát v čele s detektivkou Margot Sommervillovou. Konec je překvapující, šokujucí a nepředvídatelný. Jen musím podotknout to, co říkám od začátku celé série... Joona Linna je zde opět vedlejší postava. Na mém hodnocení to ale neubere. Skvělý krimi thriller!

allyce
18.08.2017 3 z 5

Na oslavný komentář to tentokrát není. Svědkyně ohně byla víc než skvělá, ale tady jsem se chvílemi nudila, dokonce některým pasážím i zasmála, jak byly nepravděpodobné, ale proč ne. Zkuste a uvidíte :-) Každý jsme jiný.

Yogini
17.08.2017 5 z 5

Pro mne top dílo od této dvojice, při rozuzlení jsem nevěřila, překvapilo mě to, ohromilo....Kepler=záruka dobré knihy!

PaniJani
16.08.2017 4 z 5

Ze začátku mě knížka bavila, pak ale přišla část u které jsem se musela z nějakého důvodu skoro přemlouvat a posledních 200 stran jsem zhltla na jeden zátach. I tak ale pro mě slabší než Svědkyně ohně nebo Písečný muž. Místy opět věci nad kterými jsem lehce kroutila hlavou. Ovšem závěr je povedený a myslím, že i překvapivý.

josska
13.08.2017 5 z 5

Tak to bylo něco,myslela jsem že ,už mě nic nepřekvapí a ono jo, čím dál tím lepší,četlo se to samo a člověk musí číst dál a dál a najednou opět překvapivý konec!!!

katerina3633
12.08.2017 4 z 5

Začátek knihy hodně napínavý a popis z pohledu obětí mě opravdu bavil, bohužel konec mi přišel šíleně přitažený za vlasy. PS: tu těhotnou komisařku bych tam opravdu mít nemusela.