Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Petrlova.L.
11.08.2017 5 z 5

Jako všechny knihy od Larse Keplera poutavý příběh kdy nevíte kdy knihu zavřít, protože chcete vědět co bude dál. :)

Azmodan
09.08.2017 5 z 5

Krásná kniha, občas budí pocit, že je tam "kolečko" navíc, jen výplň, ale na konci tahle výplň zapadne do celého soukolí naprosto dokonale a vytvoří nádherný hodinový strojek :o) Především úžasný kriminální zvrat mě zaujal! Vřele doporučuji.

BlaFre
06.08.2017 4 z 5

Chvilkama jsem si říkala, že to ten Kepler už přehání... Bez Joony se prostě nikdo neobejde! Ale mě se ty detektivky s blonďatým vyšetřovatelem tak dobře čtou! Za 3 dny na dovolené bylo dočteno.

DickBach
05.08.2017 5 z 5

Jako vždy: perfektní, vypracované až vymazlené, důmyslné a nervy drásající. U mně osobně velmi zabodoval dovětek ohledně Joony. Takže děkuji.

Petucelli
04.08.2017 5 z 5

Moje první kniha od L. Keplera a jedním slovem skvelé. Nemám co vytknout. Poprvé jsem se začetla hned od první stránky ne-li od první věty. Oceňuji smysl pro detail, skvělé zachycení okamžiku a přesto,žádné zdlouhavé popisování. Ani jedno slovo nepřišlo nazmar :-). Plný počet bodů!

iveta.vaisova
03.08.2017 5 z 5

Fakt jsem se bála... Možná proto jsem knihu přečetla na jeden zátah.

blaka165
01.08.2017 5 z 5

Nádhra

Gigy
30.07.2017 5 z 5

Stalker mi přišel o něco povedenější než Lovec králíků. Za mě spokojenost a vřele doporučuji. Kniha je napínavá, místy lehce strašidelná a rozuzlení je překvapující a rozhodně vám alespoň trochu vyrazí dech.

Carol96
29.07.2017 5 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od dvojice spisovatelů přečetla.
Detektivky moc nečtu, nikdy mě ani nelákaly. Ale musím říct, že po této knize se na tento žánr zaměřím asi více.

Kniha mě velice bavila od začátku do konce. Měla jsem vytipované své vrahy. Když jsem se dostala na konec knihy, tak jsem koukala jako blázen, kdo je vrah. Tato varianta mě vůbec nenapadla.
Kniha je psána velice čtivě, děj rychle běží. Je to ten typ knihy, od které se nemůžete vůbec odtrhnout a chce rychle vědět co bude dál.
Za mě určitě moc povedený kousek a přečtu si i další díla od této dvojice. Doporučuji!

Martina1805
27.07.2017 5 z 5

knihu jsem přečetla za tři dny, tato dvojice autorů opět nezklamala, napětí od samého až do konce a překvapivé rozuzlení už se těším na další knihy

slaska77
26.07.2017 4 z 5

Obvyklá severská detektivka, napínavá a jako vždy zamotaná, jen mi trochu splývá s ostatními.

Klára2216
23.07.2017 4 z 5

Na tento díl jsem se těšila nejvíce z celé série. Knize rozhodně nechybělo napětí a jedna akce za druhou. Velmi mě potěšilo, že se vrátil do příběhu Erik, kterého jsem si v hypnotizérovi velmi oblíbila. Poslední třetina knihy se četla úplně sama. Bezva čtení!!
Musím ale stejně hodnotit čtyřmi hvězdami. Nelíbila se mi postava Margot, která byla naprosto zbytečná. Také mě zarazilo, že Kepler popsal počáteční zdravotní stav Joony prakticky na umření a vzápětí mu nic není a má fyzičku špičkového atleta.
Ale jinak skvělé počtení. Čte se jedním dechem.

jan0504
15.07.2017 5 z 5

Posledných 100 strán absolútna "psychiatria". To len severania vedia napísať taký "psycháč" :-)

marwinmh
14.07.2017 4 z 5

Napětí a akce téměř do poslední stránky, za mě super čtení.

elenk
14.07.2017 2 z 5

První kniha mnou přečtená od dua Lars Kepler- těšila jsem se, ale zklamání. V podstatě se to dalo uchopit snad ještě jinak, konec opravdu moc americký, jak je zmíněno v jednom z komentářů níže. Rovněž se ztotožňuji s tím, že těhotná komisařka Margot je poměrně "přes čáru", v knize by mi vůbec nechyběla. Mohlo to být napínavější, dramatičtější.....takže pro mě "nemastné neslané"...

Lordcz
12.07.2017

Zacatek nic moc,ale pak se to rozjelo a konec parada

Kesi85
10.07.2017 2 z 5

Docela zklamání. Na Písečného muže rozhodně nemá. Kolikrát to ani nedávalo smysl. Joona mi začíná připomínat Stevena Seagala.

anee3800
07.07.2017

Na knihu jsem se velice těšila a nezklamala. Byla velmi napínavá a těžko se mi ji odkládalo. U 200 stránky jsem si napsala typ, kdo je podle mě STALKER. Samozřejmě jsem párkrát změnila názor, ale vždy jsem se vrátila k prvnímu odhadu. Jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četla! Jsem opravdu velice nadšená a už se nemůžu dočkat na další knihu Keplerů! Samozřejmě jsem uhádla dobře :D Pro mě nejlepší postava byl Joona! Skvělá, skvělá, skvělá!

Titi
04.07.2017 2 z 5

Po Svědkyni ohně a Písečném muži toto byl strmý pád dolů. Začátek byl dobrý, jenže jak přečtených stránek přibývalo, vůbec jsem nechápala, o co Keplerům jde. Víc mrtvol, víc krve, z lidí se postupně stávají roboti, raněná slepá žena zabíjí, mrtvola ožívá, postižený Linna podává výkon, který by mu mohl závidět lecjaký zdravý mladík atd. atp...
Kniha u mě má dvě prvenství: je to jediný thriller u kterého jsem se smála a je to nejhorší kniha, kterou jsem četla v tomto roce a asi ji jen tak něco nepřekoná.

TipsyChipsy
30.06.2017 3 z 5

Bála jsem se, zda vše do sebe zapadne, ale musím uznat, že závěrečné rozlousknutí mělo hlavu a patu. Bylo tam i dost napětí, byl by to pěkný film hororový thriller. Myslím, že je to braková literatura vhodná jako audio do auta na cesty, jinak bych tím čas nemarnila.