Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Gabetina
28.04.2017 5 z 5

Co na to říct jiného, než WAU! S Joonou Linou jsem se setkala poprvé ale určitě né naposledy. Neskutečný příběh, který mě ani na vteřinu nenechal klidnou. Hltala jsem každé slovo a skoro jsem ani nešla spát abych to mohla dočíst

HankaMarek
25.04.2017 3 z 5

Závěr trochu přehnaný, ale jinak perfektní jako vždy

Yui-chan
18.04.2017 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a mohu říct, že od první stránky jsem věděla, že to bude velmi zajímavé čtení. A taky jedna z knih, kterou jsem se nedovažovala číst večer sama, protože jsem si pak byla jistá, že za oknem opravdu někdo stojí. Trochu táhlejší střed mi absolutně nevadil, mohla jsem si vydechnout od akce v počátku knihy. A konec byl nečekaný, překvapivý (vážně jsem neměla ani to nejmenší tušení, kdo je vrah, dokud nepadlo jeho jméno - načež následovalo jen "CO?"). Už dlouho jsem nečetla knihu, kdy by byl tak akční konec, že bych četla dlouho do noci a z přednášek utíkala domů ke knize, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Hlavní postavy měly své klady a zápory, přesto si člověk nemohl pomoct a musel je mít rád. Erika s Joonou jsem si velmi oblíbila, Jackie a Made byly velmi milé a dokonce i místy protivná Margot měla své osobní kouzlo. "Ve tmě slepý králem" - tahle část byla tak strhující, že jsem ji přečetla doslova jedním dechem, napětím jsem se bála se nadechnout.

prestiggio
12.04.2017 5 z 5

Knihe nemám čo vytknúť. Skvelá.

itulenka
08.04.2017 5 z 5

Neskutečně napínavá a čtivá knížka od prvního slova až po konec. Nemůžu jinak, než opět knížku s Joonem Linou vychválit :-)

Hadrna
07.04.2017 5 z 5

Zase mě ten manželký pár dostal, Joona Linna mě nepřestává překvapovat jeho zapálením a bouráním hranic policisty. Rozhodnutí postav mi příjdou reálné a pokaždé když Lars popisuje jejich pocity a myšlenky, naskočí mi husí kůže. Já miluju severské detektivky, na nic si nehrajou, jsou popsány do detailů i ty nejošklivější momenty, že někdy jsem se od knihy se zhnuseným výrazem musela odvrátit. Ale hned jsem se zas nadšeně vrátila a hltala každé další vytisknuté slovo. Lars Kepler je pro mě trošku závislo, ale pššt. :))
Doporučuji a přeji krásnou husinu na zádech. :D NH

Jessybelle
31.03.2017 5 z 5

Super detektivka, napínavá, čtivá, reálná. Čím dál víc miluju severské spisovatele. Hned se začnu pídit po dalších dílech...

Market = )
29.03.2017 5 z 5

Na mě opět zbytečně moc obětí, ale jinak bezva. Vážně napínavý a když jsem jednou musela v noci na záchod do jiný budovy, než jsem zrovna byla, musela jsem číst několik kapitol, abych se tolik nebála :-D. Ze začátku mě občas vážně rozčilovala Margot (což byl asi záměr autorů, vylíčit ji reálně a ne nutně jen pozitivně). Moc se mi líbilo opětovné setkání se starými postavami, za to dávám hvězdičku navíc :-). Ale fakt je, že jsem se zhruba v půlce podívala, kdo je vrah a jsem za to ráda (občas to dělám, když nějaký postavy mám moc ráda, abych případně na konci nebyla smutná, že byli zlí :-) ).

veronika_m
28.03.2017 3 z 5

Kniha se dobře čte, první polovina mi připadala trochu natazena, ale pak to nabrali grady. Ale jak píší někteří ostatní, některé situace byly už hodně absurdní a mě osobně nejvíc lezla na nervy komisařka Margot a její těhotenství. Nevím jak to funguje v severských zemích s mateřskou, ale aby těhotná na slehnuti vysetrovala takto agresivní zločiny, to si tedy moc neumím po všech stránkách představit... Feminizace OK, ale odsud posud

Verrrunka
28.03.2017 5 z 5

Musím uznat, že Stalker mě absolutně pohltil. Skvěle napsané, plné zvratů, vygradované. Fakt lituju, že to nebylo ještě delší. Některé díly mě moc nebavily, ale tohle byla teda pecka. Až do poslední chvíle jsem neměla vůbec tušení, kdo je opravdový stalker.
Jo a už zatahuju závěsy.... :)

Siraelxy
24.03.2017 5 z 5

To byla jízda....výborně zpracovaný krimithriller, který má od začátku do konce spád. Nebudete ho chtít dát z ruky. Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/03/lars-kepler-stalker.html

JIVaJaH
24.03.2017 5 z 5

Za mě...čtivá knížka. Napínavý děj, hodně zajímavých postav. Něco bylo docela předvídatelné, ale mně to prožitek nezkazilo. Přečtu si jistě další knihu od L.Kepler.

DJANKA
22.03.2017 3 z 5

Přečetla jsem všechny čtyři předešlé díly a ty byly, dle mého, perfektní. Takže jsem byla natěšená i na Stalkera. Začalo to velmi slibně - napínavé, čtivé, super. A najednou zvrat, některé věci mi přišly nelogické, těžko uvěřitelné. I přes to, stále napínavé. Ale ten konec, takový očekávám u amerických filmů a ne u Keplera. Závěr zkazil dojem z celé knihy. Navíc jsem byla zklamaná i pachatelem, nějak mi to postě nesedělo. Jsem zvědavá na další díl.

veronika4918
22.03.2017 5 z 5

Když jsem knihu četla večer v posteli, tak jsem se chvílema bála a při odkládání jsem ji vždy pokládala obálkou dolů, protože ta obálka je prostě neskutečně děsivá :D

Jako vždy jsem netušila, kdo je vrahem a jak vše skončí. Tahle manželská dvojice prostě píše skvělý knihy, které Vás nenudí, ale nutí přemýšlet, kdo, jak, proč ...?

Viviana-Mori
22.03.2017 5 z 5

Dávám plný počet, protože to bylo napínavé od začátku do konce, párkrát jsem se u knihy i skutečně bála. Trochu mne mrzelo, že jsem nejdříve přečetla Hypnotizéra a pak Stalkera, uteklo mi spoustu věcí mezi tím, hlavně první půlku knihy jsem nad tím lkala, ale jinak dobré. :) Od půlky knihy jsem tušila, v jaké genderové skupině mám hledat vraha, ale stejně jsem se zase netrefila. :)
A ačkoliv dávám pět hvězdiček, trochu se nemohu ubránit myšlence, že natolik přemrštěné konce jsou trochu zbytečné. Umlácení k smrti už nemusí vstávat "z hrobu" a zase nadělat škody a tak dále. Napínavá je kniha dost a tak si myslím, že to nemá za potřebí, ale budiž. :)

Aduska81
19.03.2017 3 z 5

Fajn, jenom trochu zdlouhavé.

Kacenak
18.03.2017 5 z 5

Přemýšlím, která z těch pěti byla nejlepší, ale tahle asi ne. Písečný muž byl lepší. Navíc mě hrozně rozčilovala ta těhotná Margotka. Celou dobu jsem si přála, ať už porodí a nechá to na Joonovi.
Ale celkově mi celej Kepler sednul, takže proto tolik hvězd, bavilo mě to velice. :)

MartyManCZ
16.03.2017 3 z 5

Nůůůůůdáááá dlooooouháááá. Čekal jsem že to bude děsivé co se stalkingu týče, že tam bude tohle téma rozebrané na atomy jak dokáže být nebezpečné ve své syrové formě, ale ten tam moc rozebraný není. Je to jen normální detektivka a trochu toho stalkingu tam je no...

Janek
13.03.2017 2 z 5

Tak tohle tedy ne. Stalker je čtivý a na mnoha místech napínavý. Ale příběh je tak strašně přehnaný, překombinovaný a tak málo uvěřitelný, že spíš nudí a působí jako parodie. (Závěr se dle mého názoru nedá brát vážně, to je i na parodii moc.) Využity jsou všechny motivy, které dneska táhnou: láska, náboženství, sex, násilí (hodně, hodně krve!)... Ale na mě to zkrátka nepůsobilo, nechalo mě to emočně absolutně chladnou. Dočetla jsem spíše z povinnosti.

koolsavage
12.03.2017 3 z 5

Po Písečném muži hodnotím jako zklamání - nedokážu se ubránit srovnání. Kniha měla hodně zajímavý námět, ale chvílemi byla dost nudná, a třeba za to mohly ty někdy až neuvěřitelné dějové zvraty, dialogy, nelogické postavy a vůbec... Tohle bylo prostě ve všech ohledech přehnané.