Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

BlackBlade
09.03.2017 4 z 5

Napínavý děj, kde dlouho netušíte, kdo je hlavní pachatel. Opět majstrštyk od Keplera, ale musím strhnout jednu hvězdu za závěr.
Nelíbily se mi tam dva momenty - zabití dvojice ozbrojených policistů by podle mě nebylo tak snadné. A kdy se už lidi poučí a začnou dorážet nepřátele? Ideální byl v tomto film s Johnem Vickem :) Asi to vidím z pohledu chlapa, když se mi podaří nepřítele sejmout, tak mu pro jistotu dupnu na kotníky a ruce (pro vyřazení) nebo na krk a hlavu (pro zabití) = dle situace. Nebo v tomto případě použiji lopatu či nahmatám nůž a pořeším to s ním. Kdo četl, ví o které situaci v závěru píšu.

vyvodka
09.03.2017 5 z 5

Opět výborná Keplerovka. Není důvod nedat 5 hvězdiček. Nějaké malé mínusy by se tady našly. Podle mě by stačilo o 100 stránek méně, v poslední třetině už jsem měla pocit zbytečného natahování, včetně toho přehnaně akčního konce. Knížka byla celou dobu mrazivě napínavá, takže ta akčnost jako v amerických filmech mi připadala "laciná". Líbilo se mi překvapivé rozuzlení a vlastně ten nápad postavit detektivku na tématu stalkingu.
Doporučuji k přečtení.

molka99
04.03.2017

když jsem nečetla, kniha byla v mrazáku...

slezakova.nika
01.03.2017 5 z 5

Ach... Co kdybych tomu dodat víc... Geniální... :)

Klára90
28.02.2017 5 z 5

Kniha začíná skvěle, musím souhlasit s předchozími komentáři, i já jsem se při čtení bála a styl vražd se mi dostal tedy hodně pod kůži a děsil mě a to si myslím,že už jsem otrlejší čtenář detektivek. Kniha mě bavila celou dobu, závěr byl pro mě velmi překvapivý,což je super. akorát bych zkrátila konec knihy, kdy už se vědělo co a jak,protože už jsem chtěla rychle vědět jak to celé skončilo a jak se to prodlužovalo,tak už jsem se v tom tak zlehka ztrácela,ale to je jen můj pocit. Každopádně dojem z knihy je dobrý.
Po přečtení Hypnotizéra,což byl první kousek od Keplera,jsem byla zklamaná a na autoři mě už nelákali,ale nakonec jsem jim dala šanci u Písečného muže,který byl skvělý a Stalker stejně tak,takže jsem ráda,že jsem autorům dala ještě jednu šanci,stojí to za to

Marisa
27.02.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, děj měl spád a četla se velmi dobře, ale občas mi to připadalo az trošku přehnané, hlavně tady konec. Ale jinak na delší večery můžu doporučit, bála jsem se :D

Peti
18.02.2017

Další ze série o Joonovi a teda, opět skvělé.. Jen by mě zajímalo, zda-li ta mrtvola patřila tomu komu měla...

Lidudu
16.02.2017 4 z 5

Takhle.... bála jsem se krásně. Začala jsem číst v noci naložená ve vaně, když už celý dům spal. Rozčarovalo mě to tak, že jsem se bála pak jít do ložnice. Autorům se opravdu podařilo vytvořit atmosféru. Nervák to taky byl, přesně jak to má u detektivek být. Několikrát jsem se dokonce přistihla jak si mumlám "nelez tam" nebo "zdrhej, zdrhej, zdrhej". I přesto všechno mi vadily některé nejasnosti. Například, že si nikdo nevšiml pošuka ve žluté pláštěnce, jak se s kamerou plíží kolem domů či prchá z místa činu nebo na samém konci - vrah v jednu chvíli bodá oběť do zad a za okamžik už je někde úplně jinde. Se asi rozplynul v mlze nebo co... takových drobností je tam několik a dost to rozčiluje. Taky souhlasím s názorem, že knížka je hroooozně dlouhá. Pár desítek stránek by postrádat klidně mohla. Ovšem bavila jsem se královsky, takže za mě dobrý.

NoCha
16.02.2017

Prolog je velmi poutavý, pak kniha na chvíli sklouzne do fáze, kdy jsem přemýšlela zda ji odložit nebo ne.. nakonec jsem byla velmi ráda, že jsem to neudělala. Chce to si zvyknout na styl psaní této manželské dvojice, ale podaří-li se, stanou se jejich knihy neopakovatelným zážitkem. A stalker tím nejlepším.

kachenbooklover
12.02.2017 4 z 5

1. polovina nudná , 2. lepší...konec jsem opravdu nečekala a hodně mě překvapil... ale na mě zbytečně moc dlouhé.

Mabie
11.02.2017 4 z 5

Trvalo mi víc než dva roky, než jsem se do knihy začetla. Vždycky jsem ji po pár stránkách odložila, protože mě nechytila. Pak přišla Výzva 2017 a já potřebovala nějakého severského autora, tak jsem vytrvala trochu déle a ono se to zlomilo.
Na mne dost překombinované, temné a hrdinové ve většině případů trochu magoři, ale jako detektivka/thriller dobré. Tento žánr není úplně pro mne, ale nebylo to špatné. Dávám 4 hvězdičky a nedoporučuji před spaním.

JankoSvec
09.02.2017 3 z 5

Detektívka musí mat svoju logiku a preto ma prekvapuje to množstvo kladných hodnotení.
Kniha sa síce číta dobre ale je to celé pritiahnuté za vlasy, nereálne postavy, neskutočne nereálne chovanie postáv a konečne odhalenie vraha je na zamyslenie.

LubinkaG.
07.02.2017

Asi zase nadlho budem musiet mat od Keplera pauzu. Tie jeho opisy utrpenia a utekov a kde sa ako komu zasekla noha a co si pri tom myslel ma tak rozculovali, ze som preskakovala cele pasaze, a isla hned ku akcii. Dej ako taky ok, uveritelnost teraz neriesim, ale ta rozvlacnost ma odradza od dalsej jeho knihy.

MilivojCep
01.02.2017 3 z 5

Nejsem uplnym fandou tohoto zanru, zapletka byla v zaveru az umele nastavovana, nektere motivy mi neprisly uplne originalni a situace obcas postradaly kontakt s realitou - napr. naprosta nepritomnost nahodnych svedku ci vubec patrani po nich, prestoze se zlociny odehravaly prevazne v rezidencnich ctvrtich. Ale na druhou stranu dramaturgie nebyla spatna a kniha mela jen malo vyslovene hluchych mist.

buchio
31.01.2017 4 z 5

Chtel sem nejakou oddychovku na vikend do ipadu. Vybiral sem z nej knih 2016 podle databazeknih a tohle me zaujalo nejvic. Nic sem od Lars Kepler jeste necetl. A docela me to bavilo a diky posuvnemu cteni to byla rychlovka. Procistil sem si hlavu takze spokojenost. Ale priste zkusim zase jineho autora.

Devorah
31.01.2017 3 z 5

Marně jsem přemýšlela, kolik této knize dát hvězdiček. Četla se vlastně dobře, děj měl spád, zaujala mne, tak proč váhat? Jenže.......z mého pohledu tomu něco chybí, něco přebývá - příběh je tak překalkulovaný, až je špatně uvěřitelný, obzvláště ke konci, kdy spisovatelskému duu nejspíš došla inspirace. Rozhodně mohu doporučit na ukrácení zimních večerů, za svitu lampy bude čtení ještě poutavější, jen dle mého názoru je to další "sériovka", kterou přečtete, odložíte a zapomenete.

Michaeles
28.01.2017 5 z 5

Výborná detektivka! Lehce navazovala na předchozí díly. Člověk se nemůže odpoutat a čte pořád dál a dál aby vyřešil vraždy. Konec mě velice potěšil. Asi nejlepší detektivka kterou jsem od této dvojice četl.

kackahracka
25.01.2017 1 z 5

Ne, nemám ráda volně navazující série, protože v mezidobí čtu i jiné knížky a nebaví mě vybavovat si děj a souvislosti, které jsem už zapomněla. Připadám si pak, jako bych sledovala seriál od půlky. Navíc mám u Keplera problém s tím, že mi jsou jeho postavy nesympatické, nefandím jim a ani nerozumím tomu, co dělají nebo říkají. K tomu pokaždé něco brutálního, pokaždé pitvání v rodinných vztazích, nějaké trauma, co ve vás zanechá bolestný pocit, nějaká příhoda s mrzačením zvířete, prostě pokaždé něco, při čem si říkáte-mám to číst dál? A čtete, protože se chcete dozvědět víc ohledně hlavního děje, ale příběh neustále odskakuje stranou a seká do vás drobnými zbytečnými nechuťárnami. Jo, napsáno to je dobře, ale číst se to nedá...

maygirl
18.01.2017 odpad!

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a bohužel byla velmi zklamána. Vyšetřovaný případ mě sice zaujal, ale horší to bylo s uvěřitelností dialogů a hypotézami, které by alespoň průměrně vzdělaný kriminalista neměl vypustit z pusy... Dialogy, kterým jsem nevěřila a hrdinové, kteří udělali vše, aby se mi znelíbili... Nedočteno, bohužel.

WeeWar
11.01.2017 5 z 5

Perfektni práce, misty jsem byl uplne u vytrzeni.

Za posledni mesic jsem precetl zhruba sedm detektivek/thrilleru, zde hodnocenych nad 85%. Ale tohle me teda fakt rozsekalo a misty bezostysne utocilo na prvni signalni. Ja tomu davam velkou petihvezdu s velkym plusem navrch. Tohle dilo mi asi prenastavi dosavadni latky hodnoceni knih tohoto zanru:(