Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

genie
05.11.2017 2 z 5

Chápu, že tyhle kriminálky je třeba brát s jistou nadsázkou, ale tohle bylo chvílemi až příliš absurdní a překombinované ... Mimo jiné - nechápala jsem averzi policajtů vůči Joonovi, který tu hrál navíc pouze vedlejší roli, protože tu hlavní měl (už zase) Hypnotizér, potom ta prapodivná (ne)schopnost policie, ani mi není moc jasné, jak vrah (vzhledem k tomu, kdo to byl) beze stopy dostal videa na web ... našlo by se toho víc. Jsem zklamaná ...

St.Evelin
01.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha, ve které se snoubí napětí, detektivní zapletka. Nejlépe se mi četla pod peřinou, protože sem tam mi běhal mráz po zádech!

the_res13
31.10.2017 4 z 5

Mojí první knihou od tohoto autora. Do první poloviny, možná až dvou třetin jsem se prokousávala opravdu dlouho a nemohla jsem se donutit číst více jak po třech kapitolách. Napínavé a zajímavé vraždy a jejich vyšetřování, střídali dlouhé (a často i na první přečtení nesrozumitelné) popisné pasáže, které se dali snad jen přeskakovat. Druhá polovina? To byla snad úplně jiná kniha! Stránky plné akce, bylo to napínavé, živé. A závěr mě opravdu dostal!

Colletka
28.10.2017 4 z 5

Fajn závěr :)

LucyDvorska
28.10.2017 5 z 5

Má první kniha od L. Keplera. Nevím proč, ale prostě knihy od Keplera mi sedí mnohem více než od Kinga. Kniha je čtivá, napínavá, občas (možná víc než občas) i taková tajemná, strašidelná. Lepší detektivku než je Stalker jsem zatím nečetla. Knihu jsem měla měla tří dnů přečtenou. Byla jsem napjatá jako struna, jak to dopadne. Kdo by to byl řekl, konec je neuvěřitelný. Knihu mám již také koupenou a těším se na další příběhy s J. Linnou!

klokan.1905
27.10.2017 4 z 5

Stalker...
Celkem mě mrzelo, že pořádná část knihy byla bez Joony Linny... Vraždy žen rozplétá těhotná policistka Margot Silvermanová, které vypomáhá její kolega Adam Júsuf... Přiznávám, že zrovna Adam mi nebyl příliš sympatický... V příběhu mi velmi chyběla Saga Bauerová... Každopádně knížka byla opět velice čtivá a závěr jsem doslova hltal (možná by nemusel být až tak moc akční)...
Za mě je to tak 90 %, teď mi nezbývá, než poprosit Ježíška, aby mi donesl pod stromeček Lovce králíků... =D Takže, Ježíšku, pěkně prosím, smutně koukám...

stumpy
26.10.2017 5 z 5

Čtivé, překvapivý závěr, jako vždy mazec.

jana277
25.10.2017 5 z 5

Čítavé, má to spád, čitateľ je dlho v napätí, kto je vrah.

Roux
21.10.2017 3 z 5

Celkem pěkná knížka, ovšem zda se mi celkem přeceňovan a stále mi na ni bohužel něco nesedí. Některé pasáže bych zcela vynechala, třeba dlouhé pasáže viz. Erikuv útěk. Docela jsem se těšila, ale lehce mě zklamala. Příště asi budu dlouze přemýšlet, zda si od tohoto dua přečtu i další.

Teresita
19.10.2017 4 z 5

No já nevím....kniha je to čtivá,  zápletka je zajímavá a Erik s Joonou jsou sympaťaci. Taky jsem si oblíbila slepou klavíristku a její dceru. Kniha má vše,  co potřebuje správná detektivka. Ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že duo Kepler píše své knihy tak, aby se z nich stal bestseller. Prostudovali pár severských autorů, zhlédli několik amerických thrillerů a přečetli nějaký ten erotický román. Zjistili, co se lidem líbí a prostě to všechno nacpali do jedné knihy, ať už to v příběhu mělo nejaky význam nebo ne. Konec je totálně přehnaný a nereálný, vrah je superhrdina a nějak jsem nepobrala,   proč posílal videa policii. Adam mi byl krajně nesympatický, to,co předvedl v hotelu bylo nechutné, taky jsem nepochopila jeho vztah s manželkou. A ta otravná těhotná vyšetrovatelka byla na holky nebo jak?

jan6775
18.10.2017 5 z 5

kniha je dost dobrá.

krejcovka76
15.10.2017 5 z 5

Další z dechberoucích příběhů Joony Linny. Čtenáře neustále udržuje v tempu, které nelze lehce opustit a pokud už člověk musí, tak odchází se myšlenkami, jak to bude dál a co se bude dít. A jako magnet se vrací k dalším stránkám. Rozuzlení jako vždy neočekávané, ale logické.

Eunike93
09.10.2017 5 z 5

První polovina knihy mi přišla poněkud rozpačitá. Musela jsem se prokousávat dějem, který se mi jevil, jakože nedává smysl. Potom se to ale zlomilo, děj nabral naprosto jiný spád a závěr mi vyrazil dech.

HaHa11
04.10.2017

Kepler prostě není můj šálek kávy - zkusila jsem to zlomit jeho asi nejvychvalovanější knihou, ale bohužel. Začátek jsem ještě celkem dala, ale po cca stu stránkách mě začal příběh nudit. Příliš mnoho podivných postav, podivně konajících a smýšlejících. Nesedí mi autorův styl - příliš úsečný, strohý. Přiznám se, že jsem vydržela tak do poloviny, a pak jsem dolistovala - dozvěděla jsem se, kdo a proč to dělal, a víc jsem nepotřebovala. Hvězdičky nebudu přidělovat - prostě jsme si s autorem nesedli, tak proč mu kazit reputaci.

eraser9046
04.10.2017 5 z 5

Mrazivé a napínavé čtení od mistrovské autorské dvojice.

anko57
01.10.2017 5 z 5

Jako vždy skvělá kniha, při jejímž čtení mě fakt mrazilo v zádech. Zatím pro mě jejich nejlepší dílo.

Astarothh
01.10.2017 4 z 5

Má první kniha od dua Kepler. Určitě sáhnu i po dalších. To vcítění a prožitky právě zabíjených žen je exceletně popsané a mrazí z toho. Těším se na další knihy!

Dagmara36
27.09.2017 5 z 5

Jak jinak než SUPER.

Jirika
26.09.2017 5 z 5

Velmi poutavý příběh.. Je těžké knihu odložit a jít spát.. Čte se sama.. Naštěstí nezabere moc večerů a pak je čas dohnat spánek :-)

Disinka
26.09.2017 5 z 5

Je to moje prvotinka v keplerovkach ale jsem z ni nadsena... urcite to nebude posledni kniha tohoto autora ;-)