Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

hroubek
18.10.2018 4 z 5

Moje první přečtená kniha od tohoto autora(vím, že to je autorská dvojice, ale takhle se mě o tom bude lépe psát). Kniha má spád a parádní tempo. Než jsem se stihl pořádně zorientovat, tak jsem zjistil, že jsem přečetl asi 60 stránek a měl jsem hlad po dalších informací. Trochu mě zaráželo, že mě některé věci nedochází, a až pak jsem si dohledal, že tohle je pátý díl ze série o detektivu Joonu Linnu. A kupodivu to vůbec nevadilo. Stalker dokáže jako příběh stát sám osobě a nepotřebujeme k tomu tolik informací z předchozích dílů. Zamrzí to jen v jedné věci, a tou jsou vztahy mezi postavy. Jak už jsem se zmínil, kniha má parádní tempo, které uhání a nutí k čtení. Dost tomu také pomáhá, že jednotlivé kapitoly mají kolem 3-6 stránek, takže čtenář má mnohem větší potřebu číst od kapitoly ke kapitole. Co se týče postav, tak ty jsou vykresleny velmi dobře a jejich příběh mě zajímal a bavil. Nejvíce samozřejmě linky kolem Erika a Joona. Bavila mě celá detektivní linie, popisování vražd, různé nepříjemné věci. Naopak mě nebavili akční momenty, které jsou popsány docela chaoticky(což dává rozum), a hlavně mě nesedl konec knihy, který je z mého pohledu až moc akční a neuvěřitelný. V tomto případě něco komornějšího by bylo rozhodně zajímavější a uvěřitelnější. Nicméně i tak jsou mé dojmy a pocity velmi kladné a jsem rád, že jsem si knihu přečetl a seznámil se s autorem, kterého jsem neznal. Stalker je velmi dobrá detektivka, která je napínavá, brutální a hodně návyková. PS: Vraha jsem neodhalil, a kdo byl vrah bylo příjemné překvapení.

BernardBlack
14.10.2018 1 z 5

Tak nám "Alexandrovci":)Ahndorilovi (Lars Kepler) udělali stalking pejska a kočičky u vaření dortu a narvali do své knihy všechny své oblíbené ingredience, navíc stylem čím více, tím lépe. ( mordů, krve, klišé, nelogičností, úchylek a zvratů) a výsledkem je, nepřekvapivě, nepoživatelná sra...ka:)

Wargo
11.10.2018 5 z 5

Joona is back ! Či ? Výborné, so skvelým twistom na záver, ktorý som teda že vôbec nečakal. Hypnotizér z jednotky je späť a ja som hltal každú stránku. Výborná a napínavá kniha, pričom sa autor neštíti ani mäsovejších opisov zločinu. Hutná atmosféra od A po Z. PS: Znížiť hodnotenie len preto, že niekomu trvá dlho odhaliť vraha ?! Veď o to práve ide, tápanie až do poslednej strany je to, čo sa na detektívkach odjakživa cenilo !

Peta1607
10.10.2018 4 z 5

Z hodnocením jsem byla dlouho na rozpacích. Kniha má velice zajímavý námět, dobře se četla, ale místy byla celkem dost zdlouhavá. Nakonec 4* protože mi trvalo celkem dlouho odhalit vraha.

hey123
02.10.2018 5 z 5

Kniha je, stejně jako všechny knihy od tohoto manželského páru, úžasná. Moc se mi líbilo, že věci na sebe ještě víc navazovaly, celkový příběh byl více napínavý a temný, než předchozí díly. Zasazení do prostřed církve mi vždy přijde temné, ale číst to večer, to pro mě bylo ještě "horší". Velice ráda jsem byla za návrat Erika.
Kniha mě nenachala nadechnout, stále jsem musela číst dál. Je to první díl ze série s Joonou u kteréjo jsem až do konce netušila, kdo je hlavním padouchem.
Takže opět doporučuji!

Leniii
01.10.2018 5 z 5

Kniha super! Musím říct, že když jsem knížku četla večer, tak jsem se snad bála :-) ale vážně stojí za přečtení!

Veronika.Lap
17.09.2018 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, která Vás nepustí až do konce. Skvěle se čte, je napínavá, nevíte kdo je vrah a to mám na kriminálkách ráda. Když jsem si knihu četla večer, přistihla jsem se, že se snad i trochu bojím a to je co říct :) Opravdu povedený kousek.

Vennde
16.09.2018 5 z 5

Byla to moje první kniha od autora a musim napsat,že dej byl naprosto super! Az prekvapujici jak moc!
Nicmene pravda take je,pribeh by se dal o dost zkratit. Nektere pasaze jsem cetl jen z povinnosti.

Maevie
10.09.2018 5 z 5

Stalker patří k tomu lepšímu, co tahle manželsko-spisovatelská dvojice napsala. Ano, některým částem by se dalo vytknout, že jsou trochu přehnané, ale ve srovnání se vším tím vražděním a řezáním se dá jedna či dvě neuvěřitelné honičky lehce zvládnout.

Calibra
03.09.2018 4 z 5

Kvalitativně bych Stalkera zařadila někam mezi 2. A 3. díl, kdy byl díl od dílu napínavější a zajímavější. Tady to cítím jako krok zpátky. Dlouho mi trvalo než jsem se začetla a napínavé mi to přišlo až na posledních 150 stranách. Překvapilo mě, že se nám do příběhu vrátil starý známý hypnotizer.

Janchen
02.09.2018 3 z 5

V detektivkách vydávaných pod pseudonymem Lars Kepler obvykle odhalím vraha již na počátku knihy. V této to naštěstí nebylo tak snadné. Obávala jsem se, že vrahem bude opět někdo očividný. Zhruba tak první až druhá třetina knihy mě velice bavila, nicméně byly zde i části, které byly zdlouhavé a ne moc zábavné. V závěru mě překvapily velice nereálné situace a jsem zklamaná z osudu Joony Linny.

Čendovamáma
01.09.2018 4 z 5

Nevím ani proč, ale ze začátku jsem se do knihy nemohla nějak vpravit..bylo to takové rozvláčné...od půlky se to ale rozjelo a závěr byl nečekaný a pro mě tedy překvapivý. Dávám 4*

Brembelik745
01.09.2018 2 z 5

Kniha mi opravdu nesedla. I když námět knihy byl skvělý tak kniha samotná měla plno nedostatků. Příliš zdlouhavý popis výjezdů a hledání a shánění pořád někoho byl totálně nezajímavý. Knihu by se dálo zkrátit tak o 300 stran. Vrah se dál velmi snadno předvídat, uhodla jsem ho už v první 1/3. Hlavní vyšetřovatelka neschopná, nesympaticka...teda až na postavu Joony...Závěr knihy je jak ze sci-fi filmu, totálně nereálná pasáž o policajtech...jediné co bylo na knize dobré,bylo to že držela čtenáře neustále v napětí. Osobně při čtení jsem se bála být kdykoliv doma sama. Bohužel dávám pouze 2* a to takhle nízko nikdy nehodnotím.

Radííí
18.08.2018 5 z 5

Nejvíc super knížka... bála jsem se u ní, byla jsem překvapená a napjatá... Moc moc doporučuji. ;)

danalis
15.08.2018 5 z 5

Napínavá až do konce, s překvapivým závěrem , pro mě je málo i pět hvězdiček.Jen ta těhotná, to mě trošku vadilo

yehudit
14.08.2018 3 z 5

Kniha byla skvěle čtivá, odehrávala se v atraktivním prostředí a vyskytovaly se v ní zajímavé postavy (můj oblíbenec je rozhodně Rocky!), nicméně nemůžu odpustit až příliš natahované pasáže, neuvěřitelné nelogičnosti a přehnanosti, a asi i to, že jsem vraha poměrně rychle uhodla...

Lejdus
13.08.2018 4 z 5

Nevím proč, ale hlavní vyšetřovatelka mi byla silně nesympatická. Asi ta představa těhotné ženy, která má za chvíli rodit a řeší několik krvelačných vražd mi opravdu nebyla po chuti. Taky postava Joony a jeho podivného chování vůči svému zdravotnímu stavu mi přišla padlá na hlavu .. Každopádně jsem byla napjatá, jak děj bude probíhat, to mne opravdu bavilo, ale nejvíc jsem si čtení užívala v místě, kdy byla zjištěna identita vraha. Bohužel hodnotím nejméně ze všech dílů, co jsem prozatím přečetla... Uvidíme, co Lovec králíků :)

skautik
08.08.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem měl možnost přečíst, alespoň co se tohoto žánru týká. Poutavě napsané, celá kniha je napsána klasicky do krátkých kapitol, takže vše do sebe zapadá a čtenář nemá pocit, že by se ve složitém ději ztrácel. V mnoha místech kniha překvapí a celé to má "šmrnc", takže se odkládá opravdu těžko. :-)

ferenc_had
07.08.2018 5 z 5

Série Detektiv Joona Linna se mě líbí, v této knize jen chvilku trvalo, než se to trochu rozjelo, ale pak se to četlo samo a hltal jsem slovo za slovem. A hurá na další díl.

sylva8672
02.08.2018 5 z 5

Já prostě knihy od těchto manželů miluju :-) kniha plná napětí, očekávání a zvratů. Hned se vrhám na další knihu :-)