Stalker

Stalker
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538088/bmid_stalker-663b899a4c5f5.jpg 4 4276 4276

Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni. Policie obdrží video snímající tajně ženu za oknem, jak si obléká punčocháče. Objekt slídila se druhý den stane obětí krvavé vraždy. Krutost činu dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za brutální zabití k nařízené psychiatrické péči. Domnělý viník se však ke spáchání násilí nedoznal, neboť si z události nic nepamatuje kvůli poškození mozku, které utrpěl při autonehodě. Zatímco Rocky dosud pobývá na uzavřeném oddělení, je na cestě další nahrávka. Nikdo nechápe, co se děje, ale komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. Poslední díl řady s Joonou Linnou vychází opět v intenzivním podání Pavla Rímského, jehož hlas už k sérii neodmyslitelně patří. „V románu Stalker autorská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler vycítila naladění společnosti, podchytila trendy, ve kterých moderní člověk žije, a proměnila je v ústřední motivy. Proto se strhující detektivní příběh odehrává v kulisách internetového světa, YouTubu a sociálních sítí. Vyprávění postrádá hluchá místa a ve své komplexnosti je příběh vystavěn a precizně domyšlen do nejmenších detailů.“ — Novinky.cz „Dobře vystavěná, napínavá detektivka, která nikdy neztrácí na intenzitě… Kepler to zase dokázal.“ — Adresseavisen „Autoři vycházejí ze stejného receptu jako u... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Stalker, 2014

Interpreti: Pavel Rímský

Kubikula4
28.03.2020 5 z 5

Stalker je mou první přečtenou knihou od této dvojice autorů. Příběh je čtivý, poutavý, konec knihy jsem vyloženě hltala. Pachatele jsem, přiznám se, netušila do konečného odhalení. Některé pasáže jsou dost brutální, ale jsem potrénovaná od Kinga, takže v pohodě :)) Ač tu spousta lidí tvrdila, že není třeba mít načtené předchozí knihy, mně to trochu mrzelo, protože jsem v příběhu zaznamenala spoustu odkazů na minulost některých postav a nemohla se tak naplno vcítit do jejich prožívání, popř. pochopit motivy jejich jednání. V knize mi taky trochu vadilo, že u některých postav jsou některé momenty detailně popsané a v závěru knihy se ani nedozvím, jak daná postava dopadla... Je však možné, že v dalším příběhu se autoři k postavě opět vrátí, těžko říct. Celkově je ale kniha výborně napsaná, ráda si přečtu další z řady.

Allena24
23.02.2020 3 z 5

Čtivé, to určitě. Jen mi přišlo hodně věcí přehnaných.

Scheila
19.02.2020 5 z 5

Woow!!!woow!!! Wooooow!
Druhá kniha od Keplera, první byla playgraund. Je to úplně jiný žánr, ale ano, toto je fakt bomba. :)

vladkavl
31.01.2020 5 z 5

Strhující příběh, plný nečekaných zvratů. Kniha je velmi čtivá a nerada jsem ji odkládala. I když jsou v knize místa kdy jsem měla strach a husí kůži.

janina66
30.01.2020 5 z 5

Moje první kniha od Keplera. Poslouchala jsem jako audioknihu. Líbila se mi. Oba hlavní hrdinové, Lina i Erik mi byli sympatičtí. Až na ten konec, který byl až moc vyhrocen do absurdity (zabití obou policistů, požár atd.)

Tetipu
27.01.2020 1 z 5

Spoilery!

Já teda půjdu proti proudu. Stalker je druhá kniha, je které jsem se dostala od Keplera. První byl Písečný muž. Možná je to tím, že jsem nečetla knihy od začátku, ale postava Joona Liny je mi hrozně nesympatická. To jak má fungovat jako žijící legenda a jak moc dokonalý je to vyšetřovatel, který jde proti celému vyšetřovacímu týmu a přežívá šílené situace to mi přišlo směšné. Celkově ta kniha byla hrozně na sílu dechberoucí, tolik situací jen, aby došlo k nějakému těžkému zvratu. Téměř nezničitelná záporná postava. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby vrahem byl ten, co jen podezřívali všichni jenom Lina ne a kdyby se s tím musel vyšetřovatel nějak popasovat. Takto to bylo prostě jak óda na jeho dokonalost. Čekala jsem jestli se to zlepší, ale nezlepšilo.
Přitom třeba Harry Hole od Nesbeho je taky až nezničitelný superhrdina, ale mám ho ráda a to jsem sérii taky nezačala od začátku a v něčem je to pořád na jednom kopytu. Tak nevím. Já další Keplerovku už asi nepřečtu.

tabaluga
17.01.2020 5 z 5

Nečtu sérii popořadě, takže mi možná nějaké souvislosti unikly, ale jakože nejsem velký čtenář kriminálek, tak tato se mi velmi líbila. Napínavé od začátku do konce a o skutečném vrahovi jsem do rozuzlení neměla poněti.nekdy jsem měla problém si tedy něco představit, ale na prožitku z knihy to neubralo:-)

Caithlyn
17.01.2020 5 z 5

Tak skvěle napsána kniha,že jsem při jejím čtení večer, měla husí kůži z toho,že tu nemusím být sama :))

zimolka
15.01.2020 5 z 5

Nemůžu říct,který díl ze série je lepší a který nejlepší :).Povedený jsou opravdu všechny.

Katka44
05.01.2020 5 z 5

Chladné a brutální. Bála jsem se číst v noci. Písečný muž mě bavil víc, ale i tak za 5.

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Měla jsem v plánu si ji přečíst už dlouho, ale vždycky se našla jiná kniha, ale když už na ni konečně došlo tak z toho byl super zážitek. Úžasně promyšlený příběh se super zápletkou a skvělým vyústěním. Opravdu ten konec byl napínavý jak kšandy. Velmi čtivá a opravdu jsem se chvílemi bála otočit...

anca_h
22.12.2019 5 z 5

Skvělý! První knížka od tohoto autora a rozhodně ne poslední..

Radka1911
13.12.2019 5 z 5

Skvělá záležitost - od první do poslední stránky.

Faila
10.12.2019 4 z 5

Zhruba první tři čtvrtiny knihy mi braly dech tak, jak jsem od Keplera zvyklá. Napínavé, zajímavé, tajemné. Poslední čtvrtinu jsem četla s otevřenou pusu, protože tolik přehnaných nesmyslů na jednom místě bych zrovna v téhle knize nečekala. Ale celkový velmi pozitivní dojem mi to naštěstí nezkazilo a na další příběhy Joony Linny se moc těším.

Barca1984
09.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha, přečtená za dva večery. Zápletka mi přišla zajímavá a promyšlená - vraha jsem tedy neodhalila a ani by mě to nenapadlo. Za mě zaslouženě plný počet.

Ava365
06.12.2019 4 z 5

Slušný thriller.

Mates84
30.11.2019 2 z 5

Musim se priznat,ze vzhledem k takovemu vysokemu hodnoceni jsem cekala vic.Treba Pisecny muz,byl pro me mnohem zajimavejsi.

sasari
26.11.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od autorů a musím říct, že opět pecka. Kniha velice čtivá, napínavá a líbila se mi od začátku do konce.

mataj
24.11.2019 5 z 5

Opět skvělá a čtivá detektivka. Napínavých okamžiků tam bylo více ale ten závěr neměl chybu.

Allla9
15.11.2019 5 z 5