Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7212 7212

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann , 2009

Ksyu
13.01.2020 5 z 5

Vtipně napsána knížka, s neuvěřitelným životním příběhem. Za mě super oddechovka.

pencikjiri
10.01.2020 4 z 5

Stoletý stařík je dobře čtivá a zábavná kniha.

Aaloha
10.01.2020 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale jsem zklamaná. Přeskakování do minulosti mi přišlo zbytečně zdlouhavé a plné politiky. Až neuvěřitelné setkávání s prezidenty různých zemí, vtipných situací tam moc nebylo, spíš těch rádoby přehnaně vtipných.

Jana-Marie
09.01.2020 2 z 5

Čekala jsem víc, knihou jsem se dlouho prokousávala - asi není úplně můj šálek kávy.

FofrNožka
08.01.2020 5 z 5

Stařík zasahuje do významných světových událostí, ale je to popisováno, jak když si jde koupit pár housek a noviny do místní večerky. Dokonalé. :-)

Knihobolka
06.01.2020 2 z 5

Já prostě čekala víc. Pozitivní recenze a nadšené okolí mě donutilo si knihu konečně přečíst.
A nějak jsem byla z toho v rozpacích. Úplně jsem tedy blahem nezářila.

Bohužel jsem se nezasmála ani jednou a navíc mi vadilo skákání mezi časem, byť to bylo oddělené díly.

PetrCepek
04.01.2020 5 z 5

Švédský Forrest Gump potěší a málokoho zklame (na rozdíl od slabší Analfabetky a mizerného Zabijáka Andrese). Vzhledem k silně sestupné kvalitě knih se bojím číst druhý díl staříka 101. Ale asi to zkusím

AnjaBo
04.01.2020 4 z 5

Tak už jsem se hodně dlouho nenasmála! Neskutečně promyšlené, takovou fantazii bych chtěla mít! Nekoukejte na film, ten se těžce nepovedl, zklame Vás.

DK_Ronie
02.01.2020 5 z 5

Odlehceny styl, zabavne, ctive a spravne bizarni.

stanislav0373
02.01.2020 5 z 5

Pecka! Dlouho jsem neposlouchal vtipnější audioknihu! 10 hvězd je málo :-D

jankor
30.12.2019 3 z 5

Tak tady čtu ty skvělé recenze a byla jsem velmi zvědavá. Můj dojem je nakonec takovýto:
Slušný začátek, nejlepší pasáže o Alanově otci, kdy jsem se taky smála nahlas a předčítala manželovi některé pasáže a potom po prvním mrtvém to pro mě začalo stagnovat. Současná dějová rovina mě moc nebavila a ve světové politice jsem se začala ztrácet ne snad z neznalosti, ale nějaké nahuštěnosti. Ke konci jsem se nutila knihu dočíst. Za mě to 5 hvězd není, lituji. :)

Ran
18.12.2019 5 z 5

Kniha je od začátku do konce skvěle napsaná a vypointovaná. Poslech audioknihy byl velmi dobrou volbou, jelikož je výborně namluvená.

fénix56
15.12.2019 5 z 5

Je to první z knih od Jonase Jonassona, které jsem četla a od té doby čtu od něj všechno, co se u nás objevilo. Líbí se mi jeho nezvyklý styl, kombinace současnosti s minulostí, okořená svérazným stylem humoru, někdy velice "nekorektním".

iLuciferie
15.12.2019 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím říct, že to byla první kniha, která se mi líbila, jak byla namluvená. Příběh byl vtipný, milý, zkrátka mě bavil.

Macek1978
07.12.2019 4 z 5

Stoletý stařík je k uchechtání, ale Analfabetka se mi líbila víc

giraffe
02.12.2019 4 z 5

Místy trochu až moc přestřelené, ale četla se dobře.

TonyStarkless
28.11.2019 5 z 5

Tato kniha mě nesmírně bavila. Chytila za srdce hned na první stránce. Lehký humor. Takové to vyprávění na lavičce, když čekáte na svůj autobus nebo vlak. Jistě by se to dalo přirovnávat k Forestovi, ale je to trochu jiné vyprávění. Trochu konspirační teorie. Vlastně je všechno jinak, než jste se učili v dějepise. Přečetla jsem jedním dechem na dovolené a hrozně se těšila, že shlédnu i film. Manžel mi řekl: to je děsná prča, jsem to viděl 3x… Ale neměl pravdu, film je hodně daleko od knihy, dává tak 20%. Kniha je v tomto případě hodně… hodně jinde.

Tetipu
18.11.2019 5 z 5

Ach stařík. Toho můžu poslouchat jako audioknihu pořád dokola. Luxusně absurdní situace a prima oddech.

reddwarf358
15.11.2019 4 z 5

Četl jsem knihu, poslouchal audioknihu (vřele doporučuji!) a bavil jsem se královsky. Trochu mi tam samozřejmě hapruje to, že ve sto letech už člověk těžko bude v takové formě, ale srovnání s Forrestem Gumpem a jeho vymyšlené účasti u dějinných událostí tady rozhodně nekulhá. Berte všemi deseti!

pavels36
06.11.2019 5 z 5

Zajímavý fiktivní příběh propletený fikcí z historie okořeněnou o humor. Slyšel jsem v podobě audio knihy čtené od Martina Stránského a povznesl knihu o level výše. Doporučuji ke čtení jako pohodu.