Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7294 7294

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

elfinkaa97
24.09.2019 3 z 5

Bylo to takové zajímavé dobrodružství. Čtenář by měl mít určitě nějaké znalosti o historii 20. století, aby mu došly narážky a pobavil se tak, jak nejspíš autor zamýšlel. Příjemná oddechovka, nicméně znovu bych po ní už asi nesáhla.

TerkaJK
22.09.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá, nadchla mě a hlavně jsem neměla chuť přestat. Chvílemi jsme sama přemýšlela, když jsem neměla knihu u sebe, co zase ten stoletý stařík vyvede...????
Pěkné, čtivé a hlavně zábavné. U jiné knihy jsem se takhle v autobuse nezasmala...

oněg_evženin
20.09.2019 5 z 5

První kniha tohoto autora na kterou jsem narazil zapříčinila smutek z toho, že jsem si od něj nemohl již nic dalšího přečíst jednoduše proto, že zatím nic jiného nenapsal. Jak však víme, časem to napravil. Z Jonassona se stal během několika dnů jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů a popravdě jsem to vůbec nečekal. Celá ta anabáze starého Alana má v sobě tolik epična, že by se při troše fantazie dala srovnat s Tolkienovým Hobitem. A on vlastně ani ten motiv není tak principielně rozdílný. Známé srovnání s F. Gumpem také není od věci. Pro kvality této knihy jsou však všechna srovnání nepodstatná. Je to zkrátka skvělý příběh, skvěle napsaný. S vtipností bych to však nepřeháněl, protože záchvaty smíchu jsem počas čtení nezažil, ale jemný úsměv a prachobyčejný dobrý pocit naopak mnohokrát, téměř bez přestávky. Kniha tedy rozhodně stojí za to a pokud ji přeci jen vynecháte, tak není třeba zoufat, protože stejně všechno je tak, jak je a bude tak, jak bude.

Jessybelle
18.09.2019 4 z 5

Pobavila jsem se a zasmála, i něco historie tam bylo. Soňa neměla chybu...
A vymyslet to určitě nebylo jednoduché, jsem zvědavá na další knihy.

Morgothal
18.09.2019 5 z 5

Film jsem neviděl, předem jsem o knize nebo příběhu toho moc nevěděl, takže jsem nebyl postižen přehnaným očekáváním. Věděl jsem, že by mělo jít o něco vtipného, odlehčeného. To kniha splňuje do puntíku. Vtipné situace a scény. Bavil mě jak příběh ze "současnosti", tak návraty do minulosti. Konec se mi zdál trochu ukvapený/ustřižený, jakoby to chtěl mít autor už za sebou. Určitě se podívám po pokračování a případně i na jiné knihy autora.

Sazinek
27.08.2019 2 z 5

Nemám ráda historické knihy, ale když se od toho odprostím četlo se to pěkně. Film jsem neviděla a nezajímá mne. Jediné co mě v průběhu knihy štvalo, bylo, to, že stařík vždy se skamarádil s vysoce postavenými v dané zemi. Na konci jsem čekala smrt, ale opět ani to ne.. pokračování knihy číst nebudu.

denny276
27.08.2019 5 z 5

Stařík mě prostě baví. Kniha se mi cetla lehce a rychle. Brala jsem ji s nadhledem
a nasmála jsem se u ní.

grizlinka
13.08.2019 5 z 5

Mně se kniha moc líbila, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi promyšleně zapadající příběh i když občas mi přišlo, že mu nemůže být sto, ale přinejmenším dvě stě let podle toho kolik toho stihnul :) Doporučuji k přečtení, jde opravdu o takového švédského Cimrmana, se kterým se nenudíte.

Maevie
12.08.2019 3 z 5

Než se mi Stoletý stařík dostal konečně do rukou, kdekdo na něj pěl chválu. Bohužel jak už to tak s očekáváním bývá, když je velké, stane se spíše nenaplněným. Stoletý stařík je určitě humorná kniha, která pobaví, akorát autorův výklad historie a politické pletky hlavního hrdiny jsou o stupeň lepší než primární příběh.

Šnek86
09.08.2019 3 z 5

Takový švédský Forest Gump, nebo mix Švejka a Járy Cimrmana dohromady.Putovaní stoletého páprdy, který už nechce tvrdnout v důchoďáku a chce si ještě něco užít a vypít.Děj plyne v celku příjemně, najdou se i vtipné momenty.Je cítit bezstarostnost a pocit, že nikdy není na nic pozdě, když se chce.Vyplatí se počkat si na konec.

Iluska85
09.08.2019 5 z 5

Moc pěkně napsané, inteligentně řekla bych. Kniha mě i pobavila.

Petja
07.08.2019 5 z 5

Takový severský Forest Gump, poslouchala jsem jako audioknihu v podání Martina Stránského při vánočním úklidu a opravdu dobře jsem se bavila. Je neuvěřitelné, jak je děj do detailu promyšlený na pozadí historických událostí a všechno do sebe krásně zapadne.

Aurorita
06.08.2019 2 z 5

Konečně jsem tuto knihu "dočetla" a mé pocity jsou z ní všelijaké. Knihu jsem dočetla poctivě do nějaké dvousté strany, druhou polovinu knihy jsem už přeskakovala pasáže z minulosti, které mě absolutně nebavily a přišly mi hodně přitažené za vlasy. Linka ze současnosti byla dle mého názoru o něco lepší, nicméně i tak jsem knihu asi deset stran před koncem odložila, bylo mi úplně jedno, jak to s postavami dopadne.
Další knihy od autora číst určitě nehodlám, jeho styl vyprávění a rádoby humoru mi prostě nesedl.

hanča78
06.08.2019 5 z 5

Stoletý stařík nezklamal. Výborný je i film :)

cloudyyy
02.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! Byla vtipná a čtivá. Všechny postavy byly skvělé, ale Alan se Soňou byli nejlepší. Zajímavé bylo, že ačkoli Alan nechtěl, tak vždy ovlivnil významné historické události.

vendysantos
01.08.2019 5 z 5

Naprosto odzbrojující, dokonalý humor, ironie a absurdita!
Stoletý stařík mě velmi pozitivně překvapil! Kniha mě bavila od samého začátku až do poslední stránky. Miluji humor a ironii a Stoletý stařík mi vyhovoval ve všech směrech. Jednak jsem se opravdu pobavila, jednak si připomněla historii, i když téměř se scifi prvky. Alan Karlsson je frajer. Jen mě mrzí, že za 100 let neměl přítelkyni, manželku ani děti. Ve sto letech se oženil a měl poprvé styk s pětaosmdesátiletou ženou. Skvělé a bláznivé! :D Chystám se sice i na druhý díl, ale obávám se, že tomu prvnímu se nemůže vyrovnat. Vždyť tento díl vypráví o Alanově životě, o sto letech plných dobrodružství, setkání s prezidenty, diktátory, agenty, co může být zajímavějšího?

lenny_prague
28.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda! Takhle mě už dlouho nic nenadchlo. Perfektní příběh, u kterého jsem se nasmála. Možná jen některé vzpomínkové části byly zbytečně moc zdlouhavé. Od Johanssona to byla moje první přečtená kniha a určitě ne poslední :)

Suzynka29
27.07.2019 5 z 5

Knížka mě bavila hned od samého začátku (a to se moc často nestává). Líbilo se mi jak se prolinala minulost se současnosti, dej se vždy ubíral jinam, než mě napadlo. Za mě proste jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Už se těším na druhy díl...

mag097
24.07.2019 2 z 5

Od knížky jsem měla velké očekávání a bohužel mě zklamala. Samotný příběh je dobrý, ale jakmile začne být knížka více popletená pasáže i z minulosti, které jsou poměrně zamotane, musí se člověk ke čtení premahat. Tato kniha mi bohužel moc nesedla.

kachnat
24.07.2019 4 z 5

Zase až tak mě tato kniha nedostala. Některé pasáže mi přišly zbytečné. Samozřejmě, každý máme svůj šálek kávy. Ale já osobně se do pokračování pouštět nebudu.