Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7294 7294

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

giraffe
02.12.2019 4 z 5

Místy trochu až moc přestřelené, ale četla se dobře.

TonyStarkless
28.11.2019 5 z 5

Tato kniha mě nesmírně bavila. Chytila za srdce hned na první stránce. Lehký humor. Takové to vyprávění na lavičce, když čekáte na svůj autobus nebo vlak. Jistě by se to dalo přirovnávat k Forestovi, ale je to trochu jiné vyprávění. Trochu konspirační teorie. Vlastně je všechno jinak, než jste se učili v dějepise. Přečetla jsem jedním dechem na dovolené a hrozně se těšila, že shlédnu i film. Manžel mi řekl: to je děsná prča, jsem to viděl 3x… Ale neměl pravdu, film je hodně daleko od knihy, dává tak 20%. Kniha je v tomto případě hodně… hodně jinde.

Tetipu
18.11.2019 5 z 5

Ach stařík. Toho můžu poslouchat jako audioknihu pořád dokola. Luxusně absurdní situace a prima oddech.

reddwarf358
15.11.2019 4 z 5

Četl jsem knihu, poslouchal audioknihu (vřele doporučuji!) a bavil jsem se královsky. Trochu mi tam samozřejmě hapruje to, že ve sto letech už člověk těžko bude v takové formě, ale srovnání s Forrestem Gumpem a jeho vymyšlené účasti u dějinných událostí tady rozhodně nekulhá. Berte všemi deseti!

pavels36
06.11.2019 5 z 5

Zajímavý fiktivní příběh propletený fikcí z historie okořeněnou o humor. Slyšel jsem v podobě audio knihy čtené od Martina Stránského a povznesl knihu o level výše. Doporučuji ke čtení jako pohodu.

MP17
05.11.2019 3 z 5

Není to zas taková řacha, jak jsem dle ohlasů a hodnocení zde očekával. Obě dvě časové linky jdou v opačném směru - ta aktuální je velmi zábavná na začátku a postupně ztrácí na zajímavosti, naopak ta vzpomínková se stává postupně víc zábavnou. Bohužel ale ani na chvilku mě kniha nepohltila nadobro, nikdy se mi nestalo, že bych bojoval s klížícími se očními víčky, jen abych mohl zůstat vzhůru a pořád si číst a číst. Proto nemohu hodnotit jinak.

mataj
04.11.2019 5 z 5

Pohodová, bláznivá a zábavná kniha o útěku staříka z domova důchodců ale také o jeho předešlém šíleném životě. Allan nikdy nic moc neřešil a vše bral s klidem. "Všechno je tak, jak je, a bude tak, jak bude".

TinaBookBlog
29.10.2019 5 z 5

Velice povedené! Vtipné, příjemné, odpočinkové čtení, které dokáže zvednout náladu. Věřím tomu, že se jako já nebudete v žádné části knihy nudit. Určitě doporučuji!

KaMal
29.10.2019 5 z 5

Hlavní hrdina Alan je frajer, i když je mu sto let, a z jeho přístupu k životu bychom si všichni mohli vzít příklad. Ale nejvíc mě baví jazyk, jakým je kniha (i ostatní autorovy knihy) napsaná!!! Díky vrstvení náhodných až absurdních situací komentovanému obyčejným, popisným jazykem působí příběh zcela důvěryhodně a realisticky. A třeba se i stal :-)

avi8
24.10.2019 5 z 5

Super kniha , hezký příběh .

MaryAllen
22.10.2019 5 z 5

Od začátku do konce jsem se smála a smála, často i nahlas. Spisovatel má skvělý smysl pro humor. Těším se na pokračování

mazlak
11.10.2019 4 z 5

Tak jsem se trochu zasmál, ale děj se střídá minulost se součastností, což mi tentokrát vůbec nesedělo.

Andrew21
07.10.2019 5 z 5

Jde o jednu z těch knih, které vám zvednou náladu i v nejhorším dnu. Knihu jsem přečetl téměř najednou (kvůli škole) a mohu jí pouze doporučit všem co se chtějí zasmát. Autor nám dokázal že i historii lze popsat tak aby se člověk usmál. Za mne jasných pět hvězdo tom není pochyb.

Erudite
04.10.2019 4 z 5

Jde o takovou tu knihu, kterou přečtete jedním dechem, ale zároveň vám nikdy nedojde dech napětím - jste v klidu, v pohodě, užíváte si každou stránku s nadhledem stoletého staříka (který je taky v klidu a v pohodě).

skok01
02.10.2019 5 z 5

Vtipná milá kniha, od které se nedá odtrhnout.

Margherita_N
01.10.2019 5 z 5

Je to skvěle bláznivý. Šokující humor, kterýmu se musíte smát, absurdní situace, nad kterýma budete sice kroutit hlavou, ale všechny účastníky si zamilujete. Stařík Alan prožil neobyčejnej život, přimotal se ke všemu, ovlivnil dějiny po celém světě. A ani ve sto letech si nedá pokoj. :)

tyjá
27.09.2019 4 z 5

Příběh Alana mi dodal víru, že život nemusí být jen stereotyp.

verculka
27.09.2019 5 z 5

Odpočinková kniha, se kterou se nenudíte a čtete jí jedným dychem. Už dlouho jsem se tak nezasmála u nějaké knihy, jako ted. Nešlo se od ní odtrhnout a četla se vlastně sama. Jsem zvědavá na další knihy od autora.

TomHr
24.09.2019 5 z 5

Vůbec se nedivím popularitě téhle knihy, asi nejen v mé sociální bublině se stala během chvilky fenoménem. Nový a nesmírně sympatický Forrest Gump bezděky zažívá eskapády, které bychom po stých narozeninách nečekali. Všecko je to kořeněné jemným humorem a hezky to do sebe zapadá, autor servíruje dějové zvraty s lehkostí a čtenář má pocit, že "jasně, tohleto se přece běžně stává". A navíc, coby fanda novodobých dějin, jsem si užil i ty historické vsuvky.
Na okraj: když se povede knížka, film zpravidla nestojí za moc. Ale i zfilmovaný Stoletý stařík je príma.

elfinkaa97
24.09.2019 3 z 5

Bylo to takové zajímavé dobrodružství. Čtenář by měl mít určitě nějaké znalosti o historii 20. století, aby mu došly narážky a pobavil se tak, jak nejspíš autor zamýšlel. Příjemná oddechovka, nicméně znovu bych po ní už asi nesáhla.