Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7293 7293

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

stoun25
17.02.2019 5 z 5

Dobře jsem se zasmál. Těším se na další knihy

Lizard
13.02.2019 2 z 5

Je pro mě docela těžké tuto knihu hodnotit. Čtení pro mě bylo jak na houpačce.... jednou nahoře, jednou dole..... stejně tak se u mě střídalo nadšení z četby. Jeden úsek mě bavil, další mě nebavil a přemlouvala jsem se do čtení, pak jsem se zas od knížky nemohla odtrhnout a zase nuda a tak podobně až do konce. Chvilku mi také trvalo, než jsem si zvykla na vypravěčský styl. Takže hodnocení 50:50....

jfialova
11.02.2019 4 z 5

Zábavné a neotřelé čtení. Jak psal kolega, takový severský Forrest Gump.

Mike99
11.02.2019 5 z 5

Vtipná kniha, alespoň už dnes víme, proč se určité události staly a kdo za tím stál :-). Alan je takový český Švejk mixnutý s americkým Forrestem Gumpem a bůhví čím dalším. Kniha měla spád, dobře se četla, už nyní se těším na pokračování "Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět".

vodovodnice
09.02.2019 4 z 5

Když jsem viděla film (skončila jsem u toho jak slon zasedl zloducha, dál jsem to nebyla schopná dokoukat) přišlo mi, že ten Alan je naprostý deb*** moc jsem nebyla schopná tuhle stylizaci strávit.
Takže, když jsem narazila na knížku, tak se mi po tom filmu do četby moc nechtělo, ale pořád mi někdo knížku nutil, tak jsem jí dala šanci.
Překvapilo mne pár věci, jako že se Štika celkem bez problémů smířil s tím, že přišel o pár mega a dokonce si s těmi zloději dal dovolenou. Nebo mne překvapilo, že Alan nerad zabíjel lidi a nikdy mu moc nedošlo co vlastně ta atomovka způsobuje (její úplné důsledky).
Ale i přes to jsem si Alana dost oblíbila.
Asi nejvíc mne pobavilo, jak Alan s Popovem dělali špionážní správy nad vodkou pro USA a vlastně si ta čísla cucali z prstu a pak si doslova řekli: " Že by těch blbostí už mohli nechat..." a na to se rozpadl sovětský svaz. :-D :-D :-D
To sem brečela smíchy :-D
Musím říct, že tady mi ten humor přišel mnohem příjemnější a lepší než ve filmu. Zřejmě je knížka lepší než film (nemohu posoudit, film jsem nebyla schopná dokoukat).
Nakonec mne knížka pohltila tak, že jsem posledních 60 stránek dočetla v jednom zátahu, protože jsem to nebyla schopná knihu odložit odložit.

adlenka
08.02.2019 2 z 5

Vleklo se to, vleklo.

MonikaV
07.02.2019 5 z 5

Skvěle jsem se pobavila.

Klárča11
06.02.2019 4 z 5

Vtipná kniha, u které se člověk i nasměje. Místy jsem se ale nudila.

yaoiyuri
03.02.2019 4 z 5

Takový švédský Forrest Gump říznutý Supermanem a hodně neuvěřitelnou řadou (ne)šťastných příhod, navíc zabalený do kulis většiny významných dějinných milníků 20. století (a výjimečně ne jen těch amerických a evropských). Ale proč ne.
Humorem kniha sedla celé naší rodině, i když mě osobně už ke konci všechny neuvěřitelné příhody a náhody malinko unavovaly. Přesto celkem „chytré“ oddechové čtení, protože bez byť elementární znalosti historického kontextu si to tolik neužijete.

zluk
03.02.2019 4 z 5

Taková milá úsměvná oddychovka, kterou si člověk čte pro radost a u níž si spolehlivě odpočine. Film jsem ještě neviděla, ale chystám se na něj.

Dita333
03.02.2019 2 z 5

Protože stejně jako hlavní hrdina Allan Karlsson, nemám ráda politické řeči a kniha je jich plná, strašně mě nudila.

Zápletka byla překombinovaná, nelogická a těžko uvěřitelná

Allan byl takový Švédský Forest Gump. Všude jsem byl, všechny znám a všechno jsem zažil.

Allan měl ohromující schopnost vše pokazit, aby to mohl následně zázračně vyřešit.

V knize je pár docela vtipných okamžiků, které mi bohužel ani trochu nevynahradily sáhodlouhé nudné pasáže, které jsem musela přelouskat.

Dočetla jsem ji jen s nadějí, že třeba konečně nabere alespoň nějaký spád, což se bohužel nekonalo.

GeekyMom
01.02.2019 2 z 5

Knížka se mi ze začátku dost líbila. Ale bohužel se mi humor autora rychle omrzel. Zápletka byla rozvětvená, ale místy až hloupá. Děj byl na můj vkus až příliš absurdní. Je to opravdu HODNĚ nenáročná kniha a přiznám se, že jsem ji dočetla jen z donucení.

Knofka
31.01.2019 5 z 5

Milá knížka, nenáročná, zábavná

evca7271
26.01.2019 5 z 5

Kniha byla fajn,ale bohuzel film se me uz tolik nelibil.

MM1979
26.01.2019 5 z 5

Zábavné, čtivé, takový Forrest Gump (za život všude byl, všechny potkal, vše ovlivnil). Velké zklamání byl film, který má dokonce pozměněné postavy a děj... Je jasné, že do filmu nejde vložit vše co je v knize, ale tohle byl tedy velký faul. Kniha super - film nic moc.

Haloon
20.01.2019 3 z 5

Jakmile stařík vylezl z okna, aby zmizel, měl jsem díky obrovské popularitě tohoto díla velká očekávání. To bylo pravděpodobně to, co mi knihu nejvíce pokazilo.
Stařík se četl svižně, byl vtipný a uvolněný, ale bohužel jsem zkrátka čekal více. Kapitoly o Alanově životě byly, až na drobnější rozdíly, dost podobné a já už zhruba tušil, jak dopadnou. Mnohem více mě bavil hlavní děj. Postavy zde byly příliš ploché, ale humor mi seděl. Nejvíce pak vtipný osud šrouba a kýbla. Na prázdninové počtení je ale stařík dobrou volbou.

Terez9119
16.01.2019 5 z 5

Staříka miluju! Od začátku do konce. Bavila mě ujetá hlavní linka i Alanovo proplouvání historií. Tahle kniha mi svým humorem opravdu sedla. A audiokniha čtená Martinem Stránským tomu dodává ještě další rozměr. Určitě doporučuji!

4.maliny
14.01.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora a opět spojitost s atomovou bombou:) Už jsem ale věděla, co od něj můžu čekat, takže jsem ten neuvěřitelný příběh nějak lépe akceptovala, než u Analfabetky. Je to pro mě přesně ten typ knihy, kterou když čtete, říkáte si: "panebože co je to za slátaninu", ale dočtete a pořád na ni musíte myslet. Bavila jsem se dobře a mým indikátorem úspěšnosti je to, že za měsíc ještě pořád vím, o čem ta kniha byla.

jaryn
11.01.2019 odpad!

Až do 25. kapitoly (z 29) jsem si říkal, že to teda dočtu, i když kniha byla na mě příliš povrchní a její skutečně spletitý děj byl absolutně bezúčelný a hloupý. Ve zmiňované kapitole to však autor natolik přehnal, že jsem knihu odložil (neřkuli odhodil). Partička hlavních protagonistů tam měla pohovor se státním zástupcem, ze kterého si dělala šoufky tak uboze fraškoidním způsobem - přičemž on "statečně držel" - že jsem si řekl: "A dost!!!" Tenhle autor už mi nesmí přes práh!

sarka8222
11.01.2019 4 z 5

Hezká knížka, dobře se četla.