Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7293 7293

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

SamMarešová
11.01.2019 4 z 5

Není to příliš jednoduchá kniha, ale není ani náročná - zlatá střední cesta.
Že já blbec si vždy u knih čtu recenze... pak se těším a víte jak to dopadá když se člověk na něco těší.
Kniha je humorná, ale tak decentně, úsměvně. Rozhodně to není na slzy v očích, od smíchu, od začátku až do konce.
První půlka slabší, druhá mě bavila mnohem víc.
Alan mi na prvních stránkách přišel jako idiot, ale pomaloučku po lehoučku se z něj stával sympaťák co má za ušima.
Super nápad na příběh a skvěle propracované dvě životní období jednoho člověka.

Amy27
10.01.2019 4 z 5

Naprosto boží myšlenka a naprosto boží příběh! Musím ale ubrat hvězdičku za "nudné" historické pasáže. Musela jsem je mnohdy přeskakovat, protože mě ne vždy zaujaly a byly zbytečně rozsáhlé. Ale určitě nelituji přečtení. S úsměvem na ni budu vzpomínat. :)

sheylka
10.01.2019 3 z 5

Sarkasmem prosycená a do detailů (ač enormně přitažených za vlasy) velmi dobře promyšlená kniha, která lidi, vyhledávající tento žánr, určitě nadchne. A já se budu opakovat, pro mě to bylo trochu nezáživné a velmi politicky zaměřené.

Veruci
09.01.2019 5 z 5

Skvělé čtení! Ze svého okolí jsem neslyšela na knihu ani na film (neviděla jsem) dobré ohlasy, tak jsem neměla příliš velké očekávání. Místy sice poněkud absurdní situace, ale vždyť je to jen příběh. Alan mi ve vztahu k "autoritám" trochu připomínal Švejka. Velice vtipně podaný příběh, celou dobu čtení jsem se usmívala. Nevím, zda jsem byla více zvědavá na vývoj příběhu ze současnosti po jeho útěku, nebo na dobrodružství z jeho předchozího života.

Marta08
09.01.2019 3 z 5

Kniha je bezesporu vtipná a zábavná, ale pro mě je to prostě moc přitažené za vlasy. Hlavní hrdina byl přítomný u všech významných událostí 20. stolení a měl u nich více či méně klíčovou roli, to nemůžu akceptovat a to i s přihlédnutím k tomu, že jde o fikci. Když už příběh zasadit skutečných událostí, tak by měl být alespoň trochu uvěřitelný.. Nemůžu hodnotit výše, bohužel.

1bublina
08.01.2019 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci Čtenářské výzvy a jsem moc ráda. Autor prokládá přítomnost s minulostí - víc mě bavila ta přítomnost, protože v ní nebylo tolik politiky. Kvůli té politice 1 hvězda dolů z hodnocení.
Moc se mi líbilo, jak se Alan vždycky dostal do obrovského maléru a zase se z něj dokázal svojí chytrostí a důvtipem vymotat.
ČV 2019 - Kniha autora jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno.

Psychedelic
06.01.2019 5 z 5

Kniha je extrémně vtipná, čtivá a zábavná. Trochu mi to připomínalo Švejka.

ber-tram
02.01.2019 3 z 5

Nápadnost s Forrest Gumpem se nedá popřít (i když zrovna tenhle prosťáček mi nijak k srdci nepřirostl - film jsem kdysi dokoukal ze setrvačnosti). Světohybnému Staříkovi zase nelze upřít obratnost, s jakou o něm autor stoicky vypráví a nepřipustí, že by sebevětší absurdita nemohla být logickou realitou. Kdo to nemá v plánu rozumově pitvat, bude si to nenuceně užívat, což stačí. 33/18

hoesch
01.01.2019 5 z 5

a Staline měl by jsi si oholit knír , požár Vladivostoku , Herbert Einstein to mě opravdu rozsekalo

TomBook
31.12.2018 5 z 5

Lehký, čtivý, zábavný. Běžně tyhle knihy nevyhledávám, ale bavil jsem se a splnila očekávání. Stojí za přečtení

locin
27.12.2018 2 z 5

Toto nebyl úplně šálek mé kávy. Přečetla, ale vracet se k tomu asi už nebudu...

Klára187
27.12.2018 5 z 5

Ideální kniha na dovolenou nebo pokud zrovna hledáte v knihách relax a odreagování a ne hluboké myšlenky :-) Smála jsem se od začátku až do konce

rutto45
27.12.2018 5 z 5

Parádné dielo, pri ktorom sa neskutočne nasmejete. Švédi znova potvrdili, že patria k literárnej špičke, nielen v oblasti detektívok. Allan je snáď najväčší náhoďák v literárnom svete.

janadibelkova
16.12.2018 5 z 5

Občas se stane, že budete přemýšlet o souvislostech, když jsem pár dní neměla čas na čtení, nebyla jsem si někdy jistá, jestli si příběh pamatuju správně...ale je skvělý, čtivý opravdu klobouk dolů nad autorovo fantazií...jestli máte čas, vyberte si tuhle knihu jako Vaše další čtení, nebudete litovat.

DuchDoby
15.12.2018 5 z 5

Tahle kniha je prostě úžasná. Od začátku do konce. Krásný styl vyprávění, krásný příběh, vtipné...
Dokonce jsem slyšel názor...tedy ten chlap za těch sto let ale zažil věcí, že? :-)

Tynulda
15.12.2018 2 z 5

Dostala jsem se k ní z důvodu povinné četby k maturitě. Nicméně musela jsem se do čtení nutit, pořád jsem byla v očekávání, kdy nastane jakýsi zlom, ale bohužel marně. Za mě NE.

oladnb
08.12.2018 3 z 5

Prvni stranky me bavily velmi. Pak jsem pochopila, jak bude asi kniha myslena a asi do poloviny jsem se musela do cteni nutit. Pro me lepsi druha polovina, ale roli hralo asi i to, ze jsem se blizila ke konci. Ano, misty je kniha vtipna, jiste je autor velmi inteligentni, sympaticky je i Alanuv optimismus, ale jinak mi kniha moc nedala :-(

Becca_books
05.12.2018

Moc pěkná kniha. Četla se jedním dechem. Byla zajímavá, čtivá, vtipná. Mělo to hlavu a patu. Určitě si přečtu i další knihy autora a těším se na 2.díl.

rajen
03.12.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem a s trvalým úsměvem na rtech. Fakt jsem se hodně pobavila, nadto je kniha psána skvělým stylem, je inteligentní, jednotlivé situace jsou dokonale promyšlené a všechny detaily, co se v knize objeví, mají dřív nebo později svůj smysl, nejsou tam žádné zbytečnosti navíc. Taková miniaturní kaňka byla ta, že ke konci už mě to bavio méně, možná proto, že těch absurdních situací už bylo prostě moc. Ale na hodnocení to nemá šanci ubrat. Skvělá zábava a odreagování.

markéta783
27.11.2018 5 z 5

Vážně moc prima knížka, vtipná, inteligentně napsaná, náramně jsem se nad ní bavila. je sice větší rozsahem, ale v tomto případě bych klidně snesla i kdyby byla ještě delší. Moc povedené čtení.