Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7293 7293

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Astarothh
12.09.2018 4 z 5

Děsná sranda...:) Pohodová odpočinková četba...

Hustoles380
10.09.2018 5 z 5

Kniha,u které jsem se smál od začátku do konce Autorovi dík a všem doporučuji

teeyinka
10.09.2018 4 z 5

Stoletého staříka jsem poprvé začala číst před několika lety, nezaujala mě však a po druhé kapitole jsem ji odložila. Asi špatné rozpoložení. Teď jsem se ale ke knize vrátila a jsem ráda, že jsem to udělala. Po cestě do práce mě nejednou rozesmála a za to patří velký dík autorovi (a samozřejmě také překladateli). Občas mě některé pasáže z minulosti sice nebavily, autorova schopnost dotáhnout věci do absurdna mě však zase přiměla číst.

Adwil
06.09.2018 5 z 5

Super oddechovka, knihu i děj samotný nutno bráti s nadhledem...….
Po knize jsem se díval i na FILM: proboha co to je? raději se nedívat!!!
kniha mi dost připomínala styl dalšího severského autora: Erlend Loe - doporučuji také-zvlášť knížka Doppler

Česneksmedem
04.09.2018 5 z 5

Lidi mají depky. Nejprve z horka a sucha, které hojně zalévají lihovými nápoji, ale v tom parnu to s nimi hned motá, depka se zvětšuje a kovadlina buší. Teď zas přichází podzim, bude pršet, lidi se budou zahřívat svařákem nebo medovinou a depka bude mít žně. A právě v takových chvílích je dobré mít po ruce tuto knihu, pampersky a kapesník na nudle.

Nello
30.08.2018 5 z 5

Já byla nadšená. Tolik zajímavých věcí, co jsem se dozvěděla.. Taková má kniha být. Doporučuji ostatním. Ale další kniha Zabiják Anders mě zklamala.

Glivuska
29.08.2018 4 z 5

Pro mě nejlepší kniha od J. Jonassona. Neměla jsem žádná očekávání a styl vyprávění (některé situace dovedené až do absurdity) mě opravdu bavil a hodně jsem se smála. Pro někoho může být místy nudnější (zabíhání do historických událostí), ale pro mě zvláštní a originální počin.

kalache
29.08.2018 5 z 5

...tahle kniha neskutečně baví...

Pav
26.08.2018 3 z 5

Příjemné a usměvné čtení. Ale zase tak nadšená jako ostatní jsem nebyla. Asi je to tím, že čtu hodně detektivek a laťku humoru mám zřejmě nastavenou jinak.

encyklopedie
26.08.2018

......k nečtení.....dokonce i k neposlouchání
....dlouho jsem nic tak hrozného nečetl
Nula bodov

bookfan
23.08.2018 2 z 5

Promiňte mi to, četní fanoušci této knihy, ale musím ze sebe někde (nejlépe anonymně) konečně vysypat sdělení, že se mi tato kniha nelíbila. Každému, koho znám, totiž přišla výborná a vtipná a připadám si jako vyvrhel. Tudíž doufám, že třeba se někdo k mému pocitu připojí, abych nebyla tak sama. Vůbec mi nepřišla vtipná, viděla jsem v tom brutálně okopírovaného Forresta Gumpa (přičemž tento film mám docela ráda a Tom Hanks je v něm roztomilý). Alan mě dost iritoval, navzdory snaze uvědomovat si nadsázku se mi pořád do hlavy vtírala představa, jakže se takový vetchý stařík může někde pohybovat pěšky, každou chvíli jsem si představovala, jak zkolabuje s tím svým kufrem. Ani zážitky z jeho mládí se známými osobnostmi se mi nelíbily, zdálo se mi, že se zde dělají zbytečně z lidí pitomci. Pro tento druh humoru nemám buňky. Zřejmě už žádnou knihu od Jonassona číst nebudu.

MCGinger
15.08.2018 4 z 5

Vtipně napsaná knížka. Není to zcela můj styl, ale i tak jsem se dost bavil.

Blanchidlo
15.08.2018 2 z 5

No, dost silně mi to připomínalo knihy Patrika Hartla, které mi taky nesedí. Nakonec jsem skokovou metodou pročetla hlavní dějovou linku a přeskakovala u toho kapitoly z minulosti, protože mě zajímalo, proč vlastně stoletý stařík vylezl z okna a zmizel.

Soboll
14.08.2018 5 z 5

Úžasný , dobrodružný , život Alana mě naprosto uchvátil . Skvěle napsaný příběh ,u kterého jsem se nahlas smála . Konec knihy jak jinak než překvapivý :D

Ronny97
11.08.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, i když byly i úryvky, které jsem si musela přečíst víckrát. Alan byl vtipný, chytrý, hodně toho zažil a vůbec se nedivím, že se se všemi rychle spřátelil :)

Veru.Viti
07.08.2018 5 z 5

Za mě opravdu super kniha. Moc se mi líbila, bavila mě do posledního písmene poslední stránky. Čekala jsem co se asi stane. Bavil mě styl, kterým je kniha napsaná a popisy jednotlivých postav. Smála jsem se i nahlas a některé věty jsem předčítala nahlas doma. Opravdu hezké. Ještě jsem zvědavá na film.

Ivka14
06.08.2018

Kniha vtipná,ale nevím proč,ale od tohohle autora nepřečtu knihu víc než do půlky ,protože mě to pře bavit. Jinak je kniha lepší než analfabetka.

Barbora216
31.07.2018 4 z 5

Kniha byla dobrá, námět zajímavý. U čtení jsem se celkem bavila, ale něco zvláštního z knihy to ve mně nezanechalo. Asi bych znova nečetla.

petuzla5591
30.07.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Alana jsem si zamilovala. Je to úžasná postava. Ke knize se ráda brzy vrátím.

-Topr-
29.07.2018

Dokonalá knížka, i teď s odstupem času nedokáži popřít, že je to jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl.
Nádech absurdnosti knížce dodává jisté kouzlo a při začtení se budete věřit všemu.