Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7293 7293

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

MirkaProk
25.07.2018 5 z 5

Geniální kniha plná humoru. Setkala jsem se už i s názory, že je to stupidní kniha, ale vždy musím odporovat a všem knihu doporučuji

pauele
24.07.2018 4 z 5

Forest Gump v bledo modrom. Všade bol všetko zažil. Čtivý, (v mojom prípade dobre počúvateľný) vtipný a ľahký oddychový dovolenkový román. Ku koncu trochu stráca, ale na celkovom hodnotení to málo zaváži.

Nikei
22.07.2018 5 z 5

Tuhle knihu naprosto zbožňuji. Kniha je originální a styl autora jedinečný. Některé části se můžou jevit jako složitější, proto kniha není vhodná pro všechny čtenáře.

l1l1lele
22.07.2018 4 z 5

Knihu hodnotím velmi pozitivně a určitě doporučuji k přečtení. I když má velmi mnoho stran, tak se čte rychle a svižně. Pořád u mě vítězí Analfabetka od stejného autora, ale ani touto knihou nepohrdnu.

zdenek9503
13.07.2018 5 z 5

Hodně, hodně dobrý :-) oddechovka první třídy. Občas mě bolelo břicho smíchy.
Ke konci sice se "témata/motivy" opakovali ale tak velmi dobré čtení

pepa4081
10.07.2018 4 z 5

Mé manželce se humor této knihy zdál příliš prvoplánový, ale já jsem se u ní velmi dobře bavil. Stařík je takový švédský Forrest Gump okořeněný krimi zápletkou. Pokud máte rádi jednoduchý humor, přečtete ho za jeden den, jako já. Hodnotím 3,5 a doporučuji.
Uspokojivé.

xxtom
07.07.2018 4 z 5

V knize autor popisuje život a osudy hlavního hrdiny v současnosti a v minulosti. Obě dějové linie se pak na konci knihy spojí. Některé jeho zážitky byly humorné, některé až neuvěřitelné. V některých momentech, kdy se hlavní hrdina víceméně omylem připletl hned k několika velkým světovým událostem, mi vzdáleně připomínal českého Járu Cimrmana :). Celkově hodnotím knížku pozitivně jako oddychové, legrační a nenáročné čtení.

Terrez93
29.06.2018 2 z 5

Tak při téhle knize jsem se hodně trápila..dlouhé pasáže, které mě vůbec nebavily, v necelé polovině, jsem myslela,že knížku nedočtu, ale kousla jsem se. Znovu už rozhodně nikdy číst nebudu.

Alex.rrr
27.06.2018 3 z 5

Kniha ve mně vyvolávala rozporuplné názory. Historická část mě nebavila, ani ne tak, že období válek, reforem a převratů mě nebavilo nikdy, ale je to spíše vše stejně napsané podle jedné šablony. Současnost Alana a jeho výletu z okna byla místy hodně vtipná a tam jsem se těšila jak vše dopadne. Celkově je to nenáročné čtení, někdy s vyumělkovaným humorem vytvořeným na základě použití sprostých slov, kdy nás mají rozesmát. Ale líbilo se mi pěkné zakončení. Do dalších autorových knih se mi moc nechce, ale asi bych jim dala šanci.

Colletka
25.06.2018 2 z 5

Nic moc. Nedočteno.

Jana283
25.06.2018 1 z 5

Nedočteno. Zabíhavé vyprávění mne nebavilo ani nepobavilo. Jedna hvězda za slušný překlad.

4xab
22.06.2018 3 z 5

Slyšela jsem na knihu mnoho chvály, jak je vtipná a zábavná. No přečetla jsem ji se sebezapřením, a trvalo mi to dlouho. Sice jsem chaotik, a pořádek není moje silná stránka, ale tolik absurdit a zmatků je nad moje gusto. Ani film jsem nechtěla vidět. Pořád jsem se musela vnitře okřikovat, proč jsou tak blbí, proč to dopustí, proč neudělaji to či ono. Prostě pro moji povahu drásající čtení:-))

aardvarka
14.06.2018 5 z 5

Já jsem Alan Emanuel. Poslouchali jsme doma jako audioknihu a opakovaně jsme brečeli smíchy. V rukopisu je znát vliv F. Forsytha a je znát také v posedlosti některými stěžejními tématy studené války, ve skákání v časových linkách nebo v pravidelných dávkách reálií. Najdete tu všechno: atomovku, pálenku z jačího mléka, vesmírné závody, špiony, mrazák, operu, výbuch sopky, studentské bouře, slonici, miliony v ukradeném kufru a Brežněva, který smrdí. Je to zhuštěné do naprosto nepravděpodobné a neodolatelné jízdy, která za mě dosáhne vrcholu, když Alan s připitomělým Herbertem Einsteinem vypálí Vladivostok a pokoušejí se utéct ze SSSR přes Severní Koreu, protože z té je to přeci do té Jižní jenom kousek.

iveta3867
12.06.2018 4 z 5

super suchý humor, neuvěřitelné, až absurdní příhody.. ale pasáže s historickými fakty jsem s dovolením přeskakovala, to mě nudilo:)

P4vlin4
11.06.2018 3 z 5

Některé pasáže humorné. Bohužel se mi však chvílemi stávalo, že jsem se nemohla začíst. Hlavně u vyprávění z minulosti jsem přeskakovala, za což však zřejmě může i má neznalost dějin.

RyonMathrin
11.06.2018 4 z 5

Tak krásně nepravděpodobné, až si říkám, že se něco z toho muselo stát :-). Dokonale překombinované, absurdní, bavil jsem se. Vynikající nápady.
Politika a dějiny 20.století naservírované s výtečným nadhledem. Krásně „v kostce“, stručně, výstižně, klobouk dolů. Okořeněno suchým a ironickým humorem (Alan vlastně politiku nesnášel).

Dále spoilery:
„Je tak, jak je a bude tak, jak bude.“ Člověk by si možná docela ušetřil nervy, kdyby se tímhle moudrem řídil :-)

„strýček Stalin“ - to nemělo chybu

„...se sušenkami jako by nebylo něco v pořádku. Bezpochyby chutnaly po čpavku. Továrník se rozhodl, že počká, až skončí bohoslužba a pak si to se Sigrid vyřídí. Prozatím se spokojil s tím, že si objednal ještě sklenici mléka, aby spláchl pachuť, kterou měl v puse.“ :-D

A země s nejnižší mírou korupce... to bylo dokonalé.

Veridian2000
10.06.2018

Za mě fantastický román, který sice neoplývá složitým dějem a dramatickými zvraty, ale poskytuje čtenáři příjemné počtení a dokáže perfektně odvést jeho pozornost od každodenních starostí.

Hani_cerna
30.05.2018

Místy vtipné, postupně spousta absurdních situací, děj je zbytečně natahován.. za mě bohužel ne.

Sameva
29.05.2018 3 z 5

Neoslni, neurazi. Knizka idealni na cteni pred spanim, u nekolika stranek se od srdce zasmejete, zajimave jsou hlavne historicke souvislosti

Malalajka008
29.05.2018 4 z 5

Zábavné, ale po nějakém čase se scénky opakují a zdají se až absurdní. Ale určitě příjemná oddychovka.