Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7293 7293

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Kiks
10.03.2018 5 z 5

Dokonale propracovaný příběh. Humor mi neskutečně sedl a já se bavila od začátku až do konce. Za mě nejleší kniha od Jonassona.

buldozer5
09.03.2018 4 z 5

Velice zvláštní kniha, která ve mně během čtení vzbuzovala smíšené pocity. Většinu času mě příběh bavil, někdy jsem dokonce narazil na pasáže, které mě dokázaly rozesmát. Trochu mě sice nudily kapitoly zabývající se Allanovým mladím, ale ty do knihy zkrátka patří a mnoho čtenářů je jistě ocení. Starému Allanovi jsem musel prostě fandit, i když vyváděl plno lumpáren. Taky se mi líbilo, jak v knize autor zmiňuje důležité historické události. Takže já jsem s knihou spokojený, jednu hvězdičku ubírám jen za ty nezáživné pasáže.

OldaB
04.03.2018 5 z 5

Kniha, u které se člověk zasměje a pobaví. Hrozně mě bavilo sledovat, kam nechá autor děj zajít.
Často jsem se přistihl, že tomuhle staříkovi prostě musím fandit.

Bobina74
04.03.2018 5 z 5

Tak tohle určitě ano. Ale pozor, musíte mít stejný smysl pro humor ( něco mezi britským, Allenovským a vaším, který většina lidí kolem vás nechápe....). Příběh krásně plyne, celou knížku čtete jako bezva smýšlený román, aby jste na konci zjistily, že se to vlastně klidně mohlo stát a mrzí vás, že jste u toho nebyly, protože pak by jste měly smíchy prodloužený život o desítky let....
P.s. : Pokud je to váš šálek kávy doporučuji Fredrika Backmana: Tady byla Britt-Marie

Serenity
26.02.2018 2 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila. Asi i díky recenzím a tomu, že v knihovně byla neustále zarezervovaná. Byla jsem celkem zklamaná. Zřejmě mi nesedí tento druh humoru. Po přečtení několika kapitol z minulosti mi přišlo, že je podstata příběhů pořád stejná. Začátek knihy se mi líbil, potom už jsem se musela na čtení hodně soustředit, aby mi myšlenky neodbíhaly někam jinam. A to nemám ráda. Naproti tomu Analfabetka mě nadchla.

zuza_zuzule
26.02.2018 4 z 5

Knížka plná absurdních situací a groteskních dějů přítomnosti a minulosti. :) S jistotou nemůžu říct, zda mě oslovila nebo vlastně ne. Nejspíš si ji musíte přečíst a usoudit sami. ;)

hapac
19.02.2018 4 z 5

Nevím, zda si někdy přečtu knížku, ale audio kniha s hlasem M.Stránského byla skvělým společníkem na dovolené.

Iveete
18.02.2018 3 z 5

Velmi zvláštní kniha plná absurdních náhod a nehod. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Po přečtení jsem stále rozpačitá, nedokážu se rozhodnout, zda se mi to líbilo či nikoli.

Ebola
07.02.2018 5 z 5

Knížku jsem četl už před časem, hned od začátku vás zaujme svou lehkostí psaní a svérázným humorem, příběh je natolik neuvěřitelný, že je nejspíš pravdivý :)

Plážovýbarman
05.02.2018 3 z 5

V této knize se pro mě střídaly pasáže, které jsem četla na jeden nádech a druhé které mi trvalý týdny než jsem se je donutila precist. Ale o humorné části neni nouze asi stále mám na paměti příhodu se slonem.

otesánek
03.02.2018 3 z 5

příjemné čtení, ale že bych z něj byla unesena a čekala na den kdy ho opět vezmu do ruky to asi ne. Smála jsem se, bavila, ale např. Jak jsem vyhrál válku od Patrika Ryana mě pobavilo víc. Těším se na Analfabetku a Zabijáka, ale ne že bych nemohla dospat až otočím první stránku....Shrnutí: Milá kniha a doporučuji přečíst

omgjako
01.02.2018 4 z 5

Líbilo se mi to, taková odpočinková četba :) Postupně mě to bavilo čím dál víc. Na Analfabetku a Zabijáka se ale zatím spíš nechystám.

vitaly0472
30.01.2018 2 z 5

Mišmaš, ale místy vtipný.

Elounke
29.01.2018 2 z 5

Čekala jsem od knihy daleko víc, i díky tolika doporučením z mého okolí. Není to ale můj styl humoru, spousta vtipů je předvídatelných a tedy ne moc vtipných. Nejvíc mi ale asi vadila lehká infantilnost, tedy hlavně způsob, jakým je napsaná (těžko říct, jestli to není jen překladem)..

Eicherik
28.01.2018 3 z 5

Čekal jsem rozhodně víc. Příběh se mi líbil do okamžiku, kdy Alan Karlsson nastoupil s ukradeným kufrem do autobusu, potom se děj stal naprosto nesmyslným. Více mě bavily kapitoly, které se odehrávaly v minulosti, ale i ty byly na můj vkus notně přehnané. Celkový nápad knihy nebyl špatný, ale samotné zpracování se dle mého soudu moc nepovedlo. Nicméně jsem knihu dočetl.

martinasudová
26.01.2018 3 z 5

Bohužel patřím ke čtenářům, kterému tento druh humoru moc nesedí...je to možná i tím, že jsem nejdříve četla Analfabetku... přišlo mi to jiné a přitom úplně stejné.

vlčice68
25.01.2018 4 z 5

Komu z nás se podaří za svůj život (byť i stoletý) být u všech důležitých mezníků historie?

VílaElvíra
20.01.2018 5 z 5

Po dlouhé době milá, odpočinková kniha. Skvělé prolínání dvou časových linií a byla jsem zvědavá, jak se hlavním postavám podaří z toho všeho vymotat. Většinou mám problém s ukončením knih, ale tady mě nezklamal ani děj, ani úplný konec. Jak už tady několikrát padlo - kdo má rád Švejka a Cimrmana, určitě by si měl tuto knihu přečíst.

Petass
20.01.2018 5 z 5

Knížku jsem darovala bez předchozího přečtení. Když jsem ji pak sama "načala", říkala jsem si "to je blbost, ta si musí myslet, že jsem se zbláznila". Dala jsem tomu šanci a nakonec přečetla celé. Smála jsem se a přečetla jí od té doby znovu. Krása téhle knihy je prostě v tom, že je to celé absurdní a nereálné. Začnete si říkat "To se může stát jen Allanovi". Pokud to nejste ochotni přijmout, nedočtete. Obdarované se líbila a je to jedna z jejích oblíbených knih. Mimochodem... Myslela jsem, že Jára Cimrman měl jen sestru. Ale evidentně měl i bratra a byl jím Allan :D

Souhlasím s každým slovem, které napsala Meluzena o pár hodnocení níže :)

Luccinda
19.01.2018

Schválně jsem si tuto knížku nechala na zkouškové období jako oddechovku, po které s radostí stáhnu v pauzách mezi učením. Bohužel musím říct, že mě příběh natolik nudil, že jsem téměř vždy zůstala u skript a kniha dál ležela na nočním stolku.

První dvě až tři kapitoly ještě šly, o nějakém humoru ovšem nemůže být řeč, a to jsem člověk, který se obvykle směje každé hlouposti. Je možné, že se příběh časem rozjede a začne být i trochu vtipný, ale to se já už nedozvím, protože jsem knihu po téměř padesáti stranách zaklapla s tím, že to asi není nic pro mě. A to se mi stalo skutečně poprvé. Příběh mne absolutně nazujal, postavy jakbysmet. A když se do toho všeho ještě začaly míchat kapitoly z minulosti, to byla ta pomyslná poslední kapka.

Dávat knize nějaké hodnocení by asi nemělo smysl, vzhledem k tomu, že jsem přečetla jen pár stránek. Nicméně až se ke Stoletému staříkovi někdy v budoucnu vrátím (a věřím tomu, že ode mě druhou šanci dostane), budu se nesmírně snažit dostat se alespoň do poloviny a třeba mě ještě mile překvapí.