Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7293 7293

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

mysacek11
27.11.2018 5 z 5

Dlouho jsem se takhle nezasmála :)

Tyquick2
25.11.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mi vážně skvěle sedla. Jednoznačně 5/5

toni-az
15.11.2018 5 z 5

V podstatě dvě knihy nastřídačku, obě vtipné a příjemně čtivé, nicméně téměř nepropojené. Naštěstí s Forrest Gumpem nemá ani jedna moc společného, jak spousta lidí píše, i když jistou společnou státo- tedy spíše světo-tvornost jedné z nich upřít nelze.

Bavil mě nenápadný, ale příjemný humor, bavil mě Alanův vztah alkoholu, ale hlavně k životu obecně. Ovšem nejvíc mě bavil konec příběhu ze současnosti, především "grilování státního zástupce Ranelida" a zajišťování povolení k přistání. A co hodně oceňuji, byla opravdová promyšlenost celkové koncepce knížky, propojení událostí, vzájemné souvislosti. Jen v tom příběhu ze současnosti mohlo být více příběhotvorných souvislostí s příběhem z minulosti. Ale to je jen drobnost, která mé hodnocení neovlivní. Stejně jako to, že jsem to poslouchal jako audiobook, čtený Martinem Stránským, jehož projev mi ze začátku moc nesedl, ale když jsem si zvykl tak se to dalo.

Bacík
13.11.2018 5 z 5

Vtipné a přečteno jedním dechem.

deniha
09.11.2018 5 z 5

Příběh stoletého Allana Karlssona by vydal snad na sto životů. Asi nemá cenu knihu nikterak hodnotit, protože je jedním slovem DOKONALÁ. Je super vtipná, akční, má rychlý spád a střídání minulosti s přítomností akorát stupňuje čtenářovu dychtivost po příběhu. Měla jsem problém odložit knížku z ruky a věnovat se i něčemu jinému, takže vřele doporučuji.

Leniik33
05.11.2018 5 z 5

Jednoduše vtipná oddechová knížka :) Příběh je místy až bizarní a to je na ní tak kouzelné. Určitě sahnu po další knížce od tohoto autora.

Allla9
26.10.2018 5 z 5

Humor, humor, humor. Moc hezky se čte.

essidaven
26.10.2018 5 z 5

Z knihy jsem byla jednoznačně nadšená! Jedna z nejzábavnějších, které jsem v poslední době četla. Umocněno to bylo ještě bravurním převyprávěním Martina Stránského do audioverze. Výborně napsané, moc se mi líbila absurdita některých situací i vtipné propojení s historickými událostmi.

E_Lan
23.10.2018 4 z 5

Takový severský Forrest Gump. Vtipný, trochu toulající se v několika časových osách a na pozadí významných osob. Kniha je velmi zábavná, čtivá a v některých pasážích mi přinesla pořádnou porci smíchu. A to se cení. Vidět film a poté číst knihu odhalí jak zkratkovitá je filmová produkce...

danka13
18.10.2018 4 z 5

Počáteční rozpaky vystřídalo velké pobavení. Určitě si přečtu i Analfabetku.

Cher
16.10.2018 1 z 5

Strašné! Vůbec se mi to nelíbilo. Vtipné mi to nepřišlo. Po první třetině jsem přeskakovala kapitoly, které se vrací do minulosti staříka, jen abych věděla jak příběh dopadl. Pořád jsem čekala, že se to ještě nějak rozjede. Bohužel, přišlo jen moje velké zklamání.

Joannebro
11.10.2018 5 z 5

Tato kniha mě opravdu bavila. Líbil se mi humor, který tu byl použit a celkové propojení děje. Postava Alana byla naprosto famozní. Jediné co mě na mrzí je to, že jsem jí dočetla a skončila. Užásná a skvělá.

Knižní střípky
10.10.2018 3 z 5

Knihu jsem si konečně přečetla až dlouho po jejím vydání a největším boomu. Kniha je zvláštní, každopádně Vás chytne za srdce, to každopádně. Jsem ráda, že na ni konečně došla řada.

DericCaster
10.10.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Je to oddechovka a je velmi vtipná. Určitě ji doporučuji číst pro zlepšení nálady, po práci, před hádkou a vůbec pořád. ;)

bobindel
07.10.2018 4 z 5

Zvláštna no zároveň zábavná knižka.

pakala
04.10.2018 4 z 5

Naprosto úžasný začátek příběhu, velmi mě pobavil a vtáhl do děje, který se pak zauzloval tak nečekaným způsobem. Rozuzlení také super. Rovina vzpomínání už byla pro mě místy malinko ....předimenzovaná? Autor má záviděníhodnou fantazii.

MilanCFC
01.10.2018 5 z 5

Já jsem se tedy náramně bavil, místy jsem kuckal smíchy. Však ke Švejkovi (a také Forrestovi) to nemá daleko a to je veledílo. Alan poskytuje perfektní návod na to, jak se chovat a jednat v krajních a nesnadných situacích :-) Filmu se ovšem obávám.

Opatov
23.09.2018 5 z 5

Absurdni pribeh starika, ktery se na uteku ujal ciziho kufru. Fantazie bez hranic. Sarkasticke a vtipne. Doporucuji.

Govrid
22.09.2018 5 z 5

Dobře, možná že se autor inspiroval v jiných příbězích, ale..., není to jedno? Zkuste si v dnešní době vymyslet vše 100% originálního, co nikde a nikdy nebylo napsáno nebo vymyšleno. Autor to napsal svým osobitým stylem, který se mi líbil, sem tam i úsměv padl. Pro mě dobrá kniha.

historikola
14.09.2018 5 z 5

příběh byl zajímavý, ale popravdě více se mi líbila knížka Analfabetka, která uměla počítat.
Příběh staříka je hodně vláčný, ale nakonec se rozjede. Je v některých pasážích předvídatelný, ale i tak se dobře čte. Uvidíme co další knížky od spisovatele.