Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7298 7298

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Maggie704
20.08.2016 1 z 5

Nevím, co si o tom mám myslet. Severský styl psaní mi prostě nesedne, jak u detektivek, tak u tohoto - asi vtipného příběhu. Četlo se mi to špatně, nějak extra jsem se nenasmála. Moc mi to nesedlo.

zichisek
18.08.2016 4 z 5

Knihu mi doporučil manžel. Historické vzpomínky Alana mne ne vždy bavily, ale jeho příběh ve sto letech byl vtipný. Kniha se četla dobře. Jdu na Analfabetku :)

Elea
17.08.2016 2 z 5

Knihu jsem dočetla jen díky svému přesvědčení, že se knihy mají dočíst. Humor mi připomínal Švejka, ale toho rozhodně nemusím. Takže další knihy od Jonasson raději ne.

Dariina
16.08.2016 5 z 5

Brilantní výkon! Klobouček, Jonasi! :)

kahuda01
16.08.2016 2 z 5

Průměrná kniha, něco mě bavilo, něco jsem musel přeskočit... Další knihy od Jonassona už číst nebudu.

Zdeňula
14.08.2016 4 z 5

Kniha se moc pěkně četla .)

Pavlusa007
14.08.2016 5 z 5

Ať si kdo chce co chce říká, takhle má vypadat zábavná knížka :).

momo.kg
13.08.2016 5 z 5

Tahle kniha mi hodně sedla. Super počtení.

_Markéta_
12.08.2016 4 z 5

Kniha je dobrá, dokonce jsem se i párkrát zasmála, ale podle recenzí jsem od knihy čekala daleko víc! (možná právě to byla chyba)...

mirek24
12.08.2016 1 z 5

Obrovské zklamání. Nevím, jak moc jsou pozitivní recenze ovlivněny mediální masáží, nicméně ta kniha je hodně podprůměrná.

IvetB
12.08.2016 2 z 5

Ne. Fakt ne. Snažila jsem se ale tohle se nedalo. Nápad originální. Ale někdy to nestačí..

prostěkáťa
04.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která vykouzlí úsměv na rtech :-)

iluliacross
28.07.2016 4 z 5

Není to úplně můj styl. Největším plusem pro mě byla originalita. Nic podobného jsem v životě ještě nečetla. Kniha je plná šíleností, bláznivých paradoxů a úsměvných scének, které dokazují autorovu představivost. Nevím, jestli mám jiný smysl pro humor nebo jsem nebyla v tom správném rozpoložení, ale kniha mi nepřišla bůhví jak vtipná. Ano, byla takový svěží a svižná, ale rozhodně jsem se u čtení nechytala smíchy za břicho, jak popisuje spousta nadšených čtenářů. Pár úsměvných momentů tam bylo, to nepopírám, ale to je z mé strany asi tak vše. Přes to všechno to byla velice čtivá kniha, kterou jsem přelouskala s chutí za pár dní a nad jejím příběhem jsem se zabavila. Nebudu nejspíš horlivý nadšenec Jonassových knih, ale rozhodně nebudu odpůrce.

Eeli
27.07.2016 5 z 5

Milá a neuvěřitelně vtipná kniha plná nenásilného a inteligentního humoru. Jednoduchá a zároveň zamotaná zápletka s návraty do minulosti, kdy "stařík" švejkovského typu neúmyslně zasahuje do významných dějinných událostí. Tyto pasáže pro mě byly z celé knihy ty nejvtipnější.

anelaz
26.07.2016 5 z 5

Spisovatel mě opět nezklamal, Stařík se mi líbil o trochu víc než Analfabetka, obzvlášť poslední třetina knihy a nejvíce část, jak Alan líčí co se stalo, když vylezl o okna ..... to jsem se fakt bavila. Přeju si jen další takové knížky plné humoru!

lenkavildomcova
25.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Autor nás provází událostmi 20. století s humorem a lehkostí. Připomíná mi to našeho Švejka, Foresta Gumpa a Járu Cimrmana.

adelinka
25.07.2016 5 z 5

Veľmi dobrý príbeh na ktorom som sa pobavila. 100-ročný vitálny starček, ktorého celý život bol dosť dobrodružný, nemôže predsa byť spokojný v domove sociálnej starostlivosti. :-) Preto sa rozhodne v dobrodružstve pokračovať.... :-) :-)

Juzzy
24.07.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem četl (a není jich zrovna málo) - a očekávání (viz Ankavi) nechte v šuplíku, nechte se prostě jen unášet úžasným příběhem 20. století.

AllyKumari
23.07.2016 4 z 5

Příjemná oddechovka, při níž se hodí mít základní povědomí o dějinách dvacátého století. Rozkošně bizarní a zábavná, přesto necítím potřebu číst další autorovy knihy. Myslím, že ani tuhle knížečku podruhé do ruky nevezmu - tedy ne dřív, než zcela zapomenu, o čem byla.

unique
21.07.2016 5 z 5

Příběh v současnosti byl zábavný, místy absurdní, humor laskavý a chvílemi i černý (Sedni, Soňo!). Velmi mě zaujal životopis Allana prolínající se s událostmi 21. století.

Až tak moc jsem od Jonassona nečekal, ale na dovolené jsem zhltl po sobě všechny tři knihy. Jeho styl psaní mi prostě sedl.