Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7298 7298

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

dagusa
05.06.2016

zacatek dobry,potom uz zdlouhava,moc me nebavila.

zork
23.05.2016 5 z 5

Neskutočne vtipná kniha s vyobrazením života starčeka a pár ďalších ľudí ktorý ho sprevádzajú na ceste. U mňa si získala veľké sympatie a zaradil som ju medzi moje obľúbené. Zistil som, že podľa knihy sa natočili aj film, no neodporúčam ho pozerať. Oproti knihe je film len strata času. A keďže som aj veľký filmový fanúšik tak aj strata peňazí.

PETERYY
17.05.2016 5 z 5

Užásná kniha plná zvratů, příběh si však plynule jde od překvapení do překvapení. Jenom jsem čekal s jakou další historickou postavou se děda potká a jak vstoupí nezištně do dějin.

Val
16.05.2016 4 z 5

Tak já se přiznám, že jsem se Staříkem prokousávala docela dlouho.... nevím, jestli je to tím, že jsem Analfabetku četla jako první, ale líbila se mi víc... Nicméně Stařík nebyl vůbec špatný. Autorův smysl pro humor je úžasný .... Podoba s naším Švejkem mě taky napadla :-)

JEJJ
16.05.2016

Kniha se mi moc líbila. Alan je kombinace Forresta Gumpa a našeho Švejka.

Kessetra
15.05.2016 5 z 5

Velmi čtivá a vtipná knížka pro chvíle pohody.

veriszv
14.05.2016 5 z 5

Zase jsem se po dlouhé době u knihy smála nahlas! :D

Alemraj
09.05.2016 3 z 5

Čím více knih čtu, tím hůř si vybírám další k přečtení... Tuhle knihu mi doporučil prodejce v knihkupectví...prý děsná sranda. Je to vtipné, je to šíleně absurdní, skvěle zamotané a prolnuté jak časově, tak i postavami....ale čím víc jsme knihu četla, tím menší chuť to dočíst a ve finále mne nejvíc bavila Allanova minulost, ale pak už té absurdity bylo tak strašně moc, že jsem se šíleně nutila ji dočíst... a vlastně strašně lajdácky skončilo....konec odbytý.

medvedice3
09.05.2016 5 z 5

K četbě této knihy mě inspirovalo její dramatické zpracování pro Český rozhlas. Dobře jsem se bavila. Při čtení knihy rovněž.

Lolila
04.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha!!! Kniha, pri ktorej som sa neskutočne bavila. Mám rada prelínanie minulosti so súčasnosťou a ešte tak vtipne podanou:-), celé to bolo postavené na absurdných situáciách, ale výborne napísaných. Túto knihu buď si zamilujete alebo vás vôbec neosloví. Pre mňa super:-)

Etule
29.04.2016 2 z 5

Na knihu jsem byla opravdu zvědavá, protože jsem na ni slyšela samou pozitivní kritiku. Bohužel jsem se ale dočkala zklamání. Zpočátku mě výlety do jeho minulosti bavily, ale v jednu chvíli toho bylo opravdu hodně a sahalo to až do absurdna a začalo mi to spíše vadit.
A rozhodně jsem nedokázala překousnout postavu Krásky. Chápu, že občas je někdo vulgární, ale co je moc to je příliš
Bohužel zklamání.

taikatalvi
28.04.2016 2 z 5

Allan je taký švédsky Forrest Gump. Počas celej knihy sa dej strieda so súčasnosťou a jeho "pamäťami". Dozvedáme sa, že sa poznal s Einsteinom, Trumanom, Lyndonom B. Johnsonom alebo Mao Ce Tungom. Od knihy som očakávala veľa, nakoľko ju na nete vychvaľovali, všade sa písalo, že je to bestseller, ale... ja som zostala sklamaná. Musela som sa veľmi premáhať aby som knihu vôbec dočítala. Slabota.

Veroba
24.04.2016 2 z 5

Po přečtení mám stejné pocity jako tady píšící zuzana4291. Po knize jsem sáhla, jelikož jsem chtěla vědět, jestli je to taková "bomba", jak je všude zmiňováno. Ze začátku jsem se i bavila, s počtem přečtených stránek ale klesala moje chuť knihu dočíst. Nakonec jsem se konce dobrala, ale očekávala jsem mnohem víc.

Bublinka.
22.04.2016 5 z 5

U nas doma ted docela jede severska literatura, tak jsem sahla po stoletem starikovi. Nelitovala jsem ani pet minut. Svoji absurditou to bylo naprosto genialni a tak moc pritazene za vlasy, ze jsem o tom porad musela nekomu vypravet. Dejova linka "soucasnosti" trosku pokulhavala za zivotopisem starika, ten me bavil rozhodne vice.

Ted po srovnani s analfabetkou, kterou jsem plynule navazala muzu rict, ze u me vic bodoval starik.

Mydli
16.04.2016 4 z 5

Švédi mají smysl pro humor! My máme Švejka, američani Forresta Gumpa a švedi prostě Alana... Kniha se sice tváří jako detektivka ale jedná se o velice vtipný román rozkrývající jak dějiny Evropy, světa tak Švédska od Veliké války (1.sv.) po součastnost. Cimrman by čučel! :-)

lindapinda
15.04.2016 4 z 5

Hodně jsem se přemáhala číst dál, přišlo mi to hrozně zdlouhavé. Často jsem nechápala, jak některé pasáže do příběhu zapadají. Potom se to nějak otočilo a knížku jsem s chutí dočetla.

Careza
11.04.2016 5 z 5

Pěkné počteníčko. Je to tak neuvěřitelné až to může být pravdivé.

KKlara
11.04.2016 5 z 5

Komické knihy nečtu, kdyby mi tuhle někdo nevnutil, sama bych si ji nevybrala. A ještě že byl kamarád tak neoblomný! Protože to bylo bezvadné čtení, nakonec jsem si ji poslechla i jako audioknihu a to také stojí za to.

lukas5974
06.04.2016 5 z 5

Mě to bavilo moc. Ta historická provázanost celou knihou byla geniální a aspoň si teď zapamatuju (nejen) americké prezidenty. Všem doporučuji :) !

Zuzana08
06.04.2016 5 z 5

Tak jako Analfabetka i Stařík mě bavil svou absurditou :-) Těším se na autorovu další knihu, která má brzy vyjít :-)