Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7297 7297

Stoletý stařík série

16.02.2016 5 z 5

Krásný a zábavný.

Terezk-a
13.02.2016 4 z 5

Tuto knihu můžeme číst, nebo si ji můžeme poslechnout jako audio knihu. Já měla k dispozici audio knihu a jsem za to velmi ráda. Martin Stránský načetl Stoletého staříka naprosto dokonale! Moc jsem se nasmála, děj byl živý a pochopitelný, rozhodně mě nenudil!
Jedno ale vím jistě, kdybych knihu četla, nejspíš by mě nudila a určitě bych se ztrácela v ději zaměřeném na dějiny (ve kterých se málo orientuji a plno věci neznám).

1.kopretina
13.02.2016

Půjčuji si ráda i knížky načtené - v hudebním oddělení knihovny. A u řady z nich je zážitek mnohem lepší, když to někde čte za mě a pro mě. A zrovna tato knížka je načtená báječně a poslouchat ji do uší je moc fajn. Chodím pěšky do práce.

petra4080
08.02.2016 2 z 5

Nemůžu říct, že by knížka byla úplně špatná, jen to není nic pro mě. Děj se mi zdál příliš rozvláčný a tak nějak o ničem, styl humoru mi také vůbec nesedl.

Ria2
07.02.2016

Takový náš - Dobrý voják Švejk. Nasmála jsem se a viděla jsem i film.
Knížka je samozřejmě lepší.

lucieva
06.02.2016 2 z 5

Kniha mne nezaujala, nicméně jsem ji dočetla dokonce.

evis_ka
05.02.2016 odpad!

Než jsem knihu začala číst setkala jsem se ve svém okolí se dvěma tábory - první, kde byli lidé z knihy přímo nadšení a při čtení měli hlasité záchvaty smíchu a druhý, kterým se kniha nelíbila a připadala jim nudná. Nevěděla jsem tedy jaké mít očekávání, začala jsem číst a čekala, ve kterém tom táboře nakonec skončím. A bohužel musím konstatovat, že jsem se stala táborníkem čísla dvě.

Zápletka mi nepřišla nijak zajímavá, a už vůbec ne vtipná, jak mnozí tvrdí. Naopak, když jsem v knize narazila na nějaký "rádoby vtip" hned jsem si řekla: "Aha, to je jedna z těch věcí, u kterých bych měla chytat záchvaty smíchu...hm." Nevím proč, ale u knihy jsem se nikdy ani nepousmála natož abych se popadala za břicho. Naopak mi některé pasáže přišly až trapné a amatérské.

Co říct, kniha mě opravdu velice zklamala a ani trochu se mi nelíbila, čemuž nasvědčuje i fakt, že jsem nebyla schopná ji dočíst do úplného konce a vlastním pudem sebezáchovy byla nucena to vzdát. Nicméně vzhledem k tomu, že znám ve svém okruhu známých i plno lidí kteří z ní byli nadšení, tak věřím, že někteří v ní své kouzlo najdou. U mě se tak ovšem nestalo.

Majkrofon
03.02.2016 4 z 5

Taká rozprávka pre dospelých. Samotný príbeh z prítomnosti ma až tak nebavil, ale Allanové výlety do minulosti, kde sa stretol s kopou známych mien z minulosti, boli zábavné a príjemne.

Tiffany
03.02.2016 2 z 5

Tak tady se řadím mezi ty, které knížka neoslovila. Četla jsem, četla... s připraveným úsměvem na tváři ... ,ale nic se nekonalo. A to mám ráda suchý anglický humor . I černý humor....Nedočetla jsem ,i když to nemám ve zvyku. Bohužel. Myslím, že tato parketa pro ně není . Skandinávci prostě umí bezvadně vykreslit mrazivou atmosféru pro krimi..., tu syrovost..., napětí. Nebo psychologii postav. Tam jim lehce podléhám. Tohle je takový nepovedený Švejk.

tarasnica
02.02.2016 2 z 5

Kolem knihy bylo a stále je obrovské hype, kterému jsem na Vánoce prostě podlehl. Posledních cca 50 stránek jsem nedočetl, protože to byla jedna velká nuda. Opravdu nechápu, jak někdo může o této knize psát, že se u knihy takhle nikdy nesmál apod. Ano, v knize jsou občas vtipné pasáže, ale nejde o nic neuvěřitelného. Kdyby autor psal jenom o staříkovi, byl by příběh parádní, ale jelikož se neustále skáče od staříka přes detektiva až ke státnímu zástupci, tak se mi to moc nelíbilo. Za mě tedy nic moc :)

Mishuna
01.02.2016 4 z 5

Nejdřív mi to přišlo hodně zamotané, ale když jsem to začala brát jako recesi, tak mi to přišlo jako super oddychovka. Můj taťka, znalec historie, se smál nahlas když mu kniha náhodou přistála na stole.

barbora1364
01.02.2016

Severský styl vyprávění se dostává zase o něco více do popředí světové literatury a to je dobře. Vtip a spád knize rozhodně nechybí. Stařík, jako sympatický hrdina připomínající proslulého hrdinu Foresta Gumpa, si okamžitě získává sympatie a stahuje nás do celovečerní četby knihy bez přestávky.

Macinka-a
29.01.2016 2 z 5

Na mne moc zamotaný příběh. ..

lentilka_007
28.01.2016 3 z 5

Na mě působila kniha příliš překombinovaně a bizarnost historek mě zahltila tak, že jsem se pak už spíše musela k dočtení přemlouvat.

MayB2
27.01.2016 3 z 5

Trošku hype, rozhodně žádná úžasnost, bez které se nedá žít. Vyprávění z minulosti bylo docela zajímavé (styl jako Forrest Gump nebo Malý velký muž).

babsi66
27.01.2016 3 z 5

Možná, že kdybych si nejprve přečetla poznámku o autorovi, kde se píše, že mezi jeho oblíbené spisovatele patří Jaroslav Hašek, nemusela bych 400 stran čekat na onu pověstnou vtipnost. Tenhle typ humoru, kdy jedna absurdní situace střídá druhou a všechno jde tak nějak proti proudu, mi zkrátka nesedí a místo pocitů pobavení zažívám spíš chvíle trapnosti. Navíc mi pasáže popisující Alanův život připadaly podstatně zajímavější než samotný útěk, a nejspíš jen kvůli nim jsem to dočetla až do konce. Každopádně Analfabetku už číst neplánuju, protože někdy je jednou až dost.

fajvka
26.01.2016 5 z 5

Knihu jsem si kdysi koupila, protože se mi líbil obal a název, nejdříve mi čtení moc nešlo, ale potom, potom to byla bomba. Autora obdivuji a děkuji, že se píší i knihy veselé a hravé:-)

Zylinder
25.01.2016 4 z 5

Ač mainstreamová, přesto milá oddechovka. Příjemný odpočinek od tematicky náročné české literatury 20. století, na které si poslední dobou jedu kvůli studijním povinnostem. Nemusím přece u každé knížky dumat či brečet, nebo se mýlím? :)

Qwiky
25.01.2016 5 z 5

Kniha se mi hrozně moc líbila četla se parádně...

Gyl
23.01.2016 5 z 5

Možná trochu připomíná Forresta Gumpa, ale hodně gerontofilního :-)))))). Je to opravdu vtipná kniha, která mi zkrášlila sychravé podzimní dny. A pokud uvažujete nad shlédnutím filmu, tak to nedělejte. Film je příšerný.