Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7297 7297

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Moymeer
04.01.2016 3 z 5

Na základě recenzí jsem čekal pecku a dostavilo se pouze zklamání. Kniha mě neskutečným způsobem nudila, nedokážu si ani vysvětlit, jak je to možné. Příběh má potenciál, postavy taktéž, sem tam nějaký ten vtipný gag. Celkově to ale pro mě bohužel nefungovalo.

Juici
03.01.2016 3 z 5

.. A tak mu pomohl ..

Dala jsem tomu velikáááánskou šanci. Mimochodem by mě pan Jonas Jonasson měl pochválit, já se totiž jen tak do zčásti historické knihy nedokopu - chtěla jsem říct nikdy. A už vůbec ne, když má 400 stran! Ale tak jsem četla, četla, četla až jsem dočetla. Co z toho plyne? Ano, byla čtivá a trošku vtipná. A Alana umřít nenechal, za to dávám hvězdu navrch!

3nitka
01.01.2016 4 z 5

Výborná, zábavná kniha.

terpin
30.12.2015 5 z 5

Uzasna kniha!!!!

Odehnalka
29.12.2015 5 z 5

Kniha bavila, často jsem se zasmála i nahlas (takže doporučuji číst někde o samotě, v MHD se na mě lidé dívali). Styl psaní super, skvělý nápad a vlastně se u toho člověk mohl i přiučit historii.
Já mohu jen doporučit, ale uznávám, že kniha asi nesedne úplně všem.

megi
25.12.2015 3 z 5

Já nějak nevím...možná je to tím, že jsem knihu četla hodně kouskovaně, ale ke konci jsem se do čtení musela nutit.
Ve výsledků je to celkem vtipně napsané, obdivuji autora, jak mu to všechno do sebe zapadá. Uhlídat si takovou dějovou linku asi není nic jednoduchého. I přes to se skalní fanoušek ze mě nestal.

Kattyna
21.12.2015 4 z 5

Výborná kniha, inteligentní smysl pro humor! Jediné, co tomu ubírá poslední hvězdu je předvídatelnost děje, který se odehrával v "současnosti" a velmi podobné motivy s Analfabetkou, kterou jsem četla jako první

DarkFireflies
17.12.2015 4 z 5

Příjemná kniha, místy vtipná, místy bohužel trochu zbytečně rozvleklá, ale četla se jedna báseň. Každopádně, něco mi tam chybělo... Asi to něco, co jsem v Analfabetce našla, ale tady jsem to postrádala.

jeduna
17.12.2015 3 z 5

jakožto v nemocnici poslouchaná audiokniha to bylo celkem příjemné. Stránský to zvládl na 1*. jinak samotná četba by mne asi tak velkým nadšením nenaplnila.

Ažinka
11.12.2015 5 z 5

Opravdu velmi dobře praštěný příběh ;-) :-D

Junjun
07.12.2015 5 z 5

Skvělá knížka i když přiznávám, že jsem myslela, že se budu smát více. Krásně neuvěřitelná a krásné spojení historických událostí. Hrozně se mi líbila Alanova vlastnost, říkat jen to, co nezbytně musí a na co se ho ptají a čekat, jak to vše dopadne. Nejvíc mě asi bavil malej vztekající se Kim:-))

Futuramada
04.12.2015 5 z 5

Koupila jsem do mp3 s perfektním čtením od Martina Stránského, používám jen když mě nikdo nevidí bo bych byla za blázna, co se furt směje...Výborně napsáno!

martinor
01.12.2015 4 z 5

Velice zajímavý příběh.

cori
29.11.2015 4 z 5

Neuvěřitelné příhody neobyčejného švédského důchodce mě celkem pobavily. Putování na trase Švédsko, Španělsko, USA, Čína, Himaláje, Teherán, Švédsko, Rusko, KLDR, Bali, Francie, Rusko, Švédsko a večeře s mocnými státníky se jen tak někomu nepoštěstí. Nejabsurdnější byl útěk z gulagu ve Vladivostoku (za pomocí výbušnin) v převleku za sovětského maršála do KLDR a chování Kim Čong-ila na klíně.
"Mladý pan Kim vzal to, co mu řekl maršál Alana, v úvahu. V hlavě mu zněla otcova slova. Synu, nikomu nedůvěřuj. Nakonec chlapec našel řešení. Sice strejdovi Stalinovi zavolá, ale bude mluvit v kódech.
"Tak já strejdovi Stalinovi zavolám, představím se jako malý revolucionář a pak se zeptám, jestli k tatínkovi poslal někoho na návštěvu. Tak toho myslím moc neprozradíme, i kdyby nás odposlouchávali Američani. Co myslíte, soudruhu maršále?"
"Myslím, mladej pane Kime, že jste velmi chytrej kluk a daleko to dotáhnete," odpověděl Alan a zbytek ponechal osudu.
"Jo, chci po tátovi zdědit jeho zaměstnání, takže v tom máte, soudruhu maršále, asi pravdu. Ale teď si dejte šálek čaje a já zatím zavolám strejdovi Stalinovi."
Mladý pan Kim popošel k hnědému psacímu stolu v rohu místnosti a Alan si zatím nalil čaj a uvažoval, jestli se nemá pokusit skočit z okna. Zničeho nic přerušil Alanovy myšlenky mladý pan Kim, který propukl v pláč. Položil sluchátko, vyřítil se k Alanovi a uprostřed pláče zasténal: "Strejda Stalin je mrtvý! Strejda Stalin je mrtvý!"
Alan si pomyslel, že to snad není ani možné, mít takovou kliku, a pak řekl: "No tak, no tak, mladej pane Kime. Pojďte se, mladej pane Kime, pomazlit se strejdou maršálem. No tak, no tak.."
Kim s plným nosem vzlykl, že strejda Stalin dostal před několika dny mrtvici a podle tety Stalinové umřel těsně předtím, než mladý pan Kim zavolal. Zatímco mladý pan Kim dosud seděl Alanovi na klíně, Alan mu procítěně líčil světlou vzpomínku na své poslední setkání se soudruhem Stalinem."

HankaMarek
26.11.2015 5 z 5

Super kniha, perfektní vyprávění, někdy až k neuvěření

Kluvo
26.11.2015 4 z 5

Dojem by bol lepsi keby som nepoznal Forresta Gumpa.

konformita
26.11.2015 5 z 5

MIluju Staříka, miluju Staříka a těším se na Analfabetku. Tento typ humoru je mi velmi blízký. Ulítlá úžasná knížka, která stoprocentně zvedne náladu. Neuvěřitelná celoživotní štrapáce Alana Karlssona Vás donutí se furt řechtat tak, že se lidi v autobuse budou otáčet. Natočen byl i film, ale knížce nesahá ani po patu.

HankaMarek
25.11.2015 5 z 5

Tak zatím rozečteno a musím napsat že je dobrá, sice někdy až neuvěřitelné kombinace zápletek, ale uvidím až to dočtu........

Mikkinnen
24.11.2015 2 z 5

Bohužel nemohu jinak, než dát dvě hvězdičky. Pro mě osobně se jedná o nejpřeceňovanější knihu současnosti. Nerad dávám knihám špatná hodnocení, protože věřím, že jiné cílové skupině, než jsem já, se kniha může líbit. Netvrdím, že je tato kniha špatná, ale mě bohužel vůbec neoslovila a po 200 str. jsem jí odložil :-(

czechmira
20.11.2015 5 z 5

Kniha mě moc bavila, líbí se mi autorův humor a jelikož se rád zajímám o historii, byly pro mě retrospektivní příběhy přesně můj šálek kávy.