Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7297 7297

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

janatrt1
23.01.2016 3 z 5

Neuvěřitelná směs humoru a fantazie, ale také spousta krásného lidského pochopení pro slabosti a sny druhých.

Kvido7
22.01.2016 1 z 5

Velké zklamání. Čekal jsem originalitu a přišlo mi to na stejné brdo s již dávno napsanými knihami (Malý velký muž, Forest Gump, resp. Obsluhoval jsem anglického krále...). Nedočetl jsem.

Lusik88
20.01.2016 5 z 5

Nejlepší!!!! Velice milý a zábavný příběh s nečekaným vývojem :)

STARKAN
20.01.2016 5 z 5

Vtipná oddychová kniha, kterou je nutno brát s velkou nadsázkou. Alan Karlsson je takový švédský Forrest Gump.

Terie
18.01.2016 4 z 5

Není to špatné. Většinou jsem se i docela bavila, ale že bych umírala smíchy, to fakt ne. Jako takové oddychové čtení, od kterého člověk nic extra nečeká, fajn. Ale ty do nebes vynášející anotace a komentáře, to asi ne. Nicméně kladné hodnocení.

T3mpest
17.01.2016 5 z 5

velmi zábavné a chytře napsané.

terka.b
17.01.2016 4 z 5

Velmi dobře napsaný kniha, ale nebyl to můj šálek kávy. Proto jsem ji četla dlouho a neměla nutkání se k ní vracet, a proto dávám 4 hvězdy.

ZuzziŠ
17.01.2016 3 z 5

Možná za to může moje očekávání, nebo kvalita knihy, kterou jsem četla před Stoletým staříkem, ale místy jsem se nudila a navíc jsem se nemohla zbavit dojmu, že vlastně ani nevím, co čtu. Detektivku? Sci-fi? Fanstasmagorickou alternativní historii? Satiru? Nepodařenou parodii na Cimrmana? Učebnici stoického klidu?
Buď jak buď, snad se mi podaří řídit se heslem "Je tak, jak je, a bude tak, jak bude," protože to je po čertech dobré heslo!

Albina
17.01.2016 3 z 5

Crazy komedie, docela zábavná kniha, hlavně v rovině současnosti. Ty historické exkurzy se ale stále víc natahovaly a svou předvídatelností víc nudily.

MaPe
16.01.2016 5 z 5

Poutavá, milá knížka

LišákPlyšák
16.01.2016 3 z 5

Kniha se čte dobře , bohužel mi až moc připomínala Forresta Gumpa , proto pouze 3 hvězdy.

Vilas1979
15.01.2016 3 z 5

S třeskutě vtipnými knížkami začínám mít trošku problém, nepřipadají mi vůbec vtipné. Mám u nich podobný pocit, jako když jsem kdysi viděl jednu scénku Pečeného sněhuláka, kde vtip spočíval v záměně slov terorista a tenorista, variace na vousatý vtip s heligonem a halogenem. Člověk má takový ten pocit trapnosti, kdy sice rozpoznáte, že tahle věta měla být vtipná, že tady byste se měli zasmát, ale ono jaksi není čemu a tak je vám autora spíše líto. Takže jsem se prostě nesmál, když Šroub zvedal chlapíka za uši, to přeci není možné zvedat někoho jen tak za uši! Rázem mi bylo jasné, že mám před sebou třeskutě vtipnou knížku a aby toho nebylo málo, navrch říznutou Forrestem Gumpem, jak se později ukázalo. Zhruba nějak takto by se daly shrnout mé pocity po přečtení prvních kapitol tohoto bestselleru. Rozečtené knihy ale zásadně neodkládám, nezbývalo tedy než pokračovat ve čtení, motivací ale spíše bylo mít to rychle za sebou. Nakonec to nebyla zas taková tragedie, jistě Jonasson sází rádobyvtípky jak na běžícím pásu, jedna absurdní situace stíhá druhou, absurdní je i směsice hlavních hrdinů v čele se stoletým Alanem, ale člověk je tak nějak zvědavý, jak to všechno dopadne a Alan se svou přímočarostí mi byl narozdíl od Forresta nakonec i docela sympatický. Stoletý stařík je tedy jen lehce nadprůměrná oddechovka, která neurazí, ale ani přílíš nenadchne.

Shui-Xian
14.01.2016 3 z 5

Patřím k těm, kterým tahle kniha příliš nesedla. Jistě, je nevšední, místy velmi poutavá a námět má šmrnc... Děj se nese v příjemně absurdním duchu a čtenáře provede všemožnými zajímavostmi z moderní historie... Ale mně osobně přišel humor místy dost křečovitý, násilný, zápletky sice epické, ale po nějaké době už na jedno brdo. Nebylo v tom nic chytrého, ani inspirativního: snad jen, že nic se nemá brát příliš vážně. A to mi jako ústřední myšlenka přijde poněkud slabé i na čistě oddychovou literaturu.

Supernova
14.01.2016 5 z 5

Ne nadarmo bestseller. Na každé stránce něco dostanete - humor, vtip, nečekané situace, dokonale promyšlenou zápletku, která se na konci poskládá jako důmyslné soukolí. Pět hvězd, protože "Stařík" je po dlouhé době čtení, které člověka opravdu naplňuje.

myryjam
11.01.2016 5 z 5

Bomba, bomba, bomba - to je přesně můj šálek kávy i čaje, tenhle humor miluji.

Zloba12
11.01.2016 5 z 5

Mnoho informací, které je náročné zpracovávat, ale ve výsledku oddechové fajn čtení. Doporučuji

tereza1198
07.01.2016 5 z 5

Skvělá sonda do dějin několika zemí a života jednoho chlápka z venkova. Potkáme plno historických osobností, zažijeme hordu útěků, pár atentátů, seznámíme se se soudruhy i strýčkem Stalinem. Absurdní sranda. Možná je moje rozhodnutí milovat tuhle knihu ovlivněno její audio verzí, kterou jsem poslouchala několik večerů.

Petratra
06.01.2016 3 z 5

Knihu jsem četla když byla nová a film jsem viděla teď před Vánoci. A nevím. Nějak nechápu, co je na té knize až tak úžasného. Není špatná. Akorát ji něco trochu chybí, zdá se mi taková nevyvážená. Má několik částí a pasáží, u kterých jsem se bavila a dokonce i smála. Potom má ale i části, které jsem vnímala jako nudné a do dalšího čtení jsem se musela trochu přemlouvat. Číst další knihy tohoto autora mě neláká.

Alushka07
05.01.2016

krásná a vtipná kniha, škoda, že film se moc nepovedl

mamadli1922
04.01.2016 5 z 5

O autorovi se v medailonku píše, že jeho oblíbeným spisovatelem je Jaroslav Hašek. Vůbec mě to nepřekvapuje, to "švejkovství" z Alana přímo čiší. Málokdy se mi stane, že se u knihy směju nahlas, ale tady tomu tak bylo hned několikrát. Historické pasáže byly povedené a postavy sympatické. Víc takových knih!